Leśne przedszkole

Date
maj, 05, 2023
Comments
Możliwość komentowania Leśne przedszkole została wyłączona

Jak pokazać dzieciom, że las jest cudownym miejscem, w którym można spędzić niezapomniany czas? Zabrać je na wycieczkę!

Kilka słów o fabule

Bohaterowie książeczki „Leśne przedszkole” wybierają się na leśną wyprawę. To będzie dla nich wspaniały i niezapominany czas. Na łonie natury spędzą cały tydzień, codziennie wyruszając z przedszkola i do niego wracając. Maluchy zbudują obozowisko, wsłuchają się w odgłosy lasu, zagrają leśny koncert i odkryją, jak cudownie można spędzić czas na łonie natury. Przedszkolaki zafascynują również kupy zwierząt, które w nocy, pod nieobecność dzieci, odwiedzą obozowisko.

Moja opinia i przemyślenia

Książeczka jest niezwykle ciekawa i można się przy niej wyśmienicie bawić. Co więcej, napisana jest z perspektywy dziecka i dla dzieci, co widać w każdym słowie i zdaniu. Mali czytelnicy bez przeszkód odnajdą wspólny język z bohaterami, ponieważ autorzy starali się, aby „Leśne przedszkole” trafiło właśnie do nich. Nie zabraknie tutaj dziecięcej szczerości czy kombinowania, a także zachwytu ciastem czekoladowym czy kupą różnych zwierząt (ten fragment rozbawił mojego własnego przedszkolaka niemal do łez).

Książeczka ma niezwykły walor edukacyjny. Mali czytelnicy zobaczą, jak pięknie może być w lesie i nudy tam nie znajdą. Przedszkolaki codziennie zajmują się czymś innym, a nawet urządzają leśny koncert. Maluchy razem z bohaterami poznają kolejne tajemnice lasu, ich mieszkańców, a także świetnie się bawią, ponieważ w „Leśnym przedszkolu” nie zabrakło zabawnych, wręcz komediowych akcentów.

Na zakończenie słów kilka

Niektórzy starsi czytelnicy zarzucają książce, że nie ma pozytywnego wydźwięku – dzieci nie słuchają swoich pań – które nazywamy „Och” i „Ach” – gdy te mówią, że nie wolno zostawiać jedzenia w lesie ani zjadać jagód, ponieważ mogą na nich znajdować się larwy przeróżnych pasożytów. I chociaż i ja nie jestem zadowolona z tych fragmentów, to odbieram całą historię bardzo pozytywnie. Dlaczego? Ponieważ „Leśne przedszkole” to historyjka dla dzieci, a nie dla dorosłych. To one przejmują tutaj głos, to ich oczami oglądamy las. Pamiętacie dziecięcą beztroskość, łamanie zakazów i niezwykłą chęć poznania świata? Jeżeli nie, to poobserwujcie swoje dzieci i wtedy zrozumiecie zachowania bohaterów książki.

Dzieło autorstwa Stefanie Höfler, Claudi Weikert jest niezwykłe nie tylko pod względem edukacyjnym komediowym czy też językowym, ale również wizualnym. Całą książeczkę zdobią cudowne ilustracje – ciepłe, piękne, urocze, z łagodną kreską miłą dla oka. Idealnie dopełniają czytany tekst i pobudzają wodze wyobraźni. Warto po tę książeczkę sięgnąć o każdej porze roku i dnia – na pewno nie będziecie się nudzić!


Autor: Claudia Weikert
Ilustrator: Stefanie Höfler 
Tytuł:Leśne przedszkole
Wydawnictwo: Babaryba
Wydanie: I
Data wydania: 2022
Kategoria: literatura dziecięca 4+
ISBN:9788362965977
Liczba stron: 34


 

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

Cudowna podróż przed snem. Wyśnione zwierzęta

Cudowna podróż przed snem. Wyśnione zwierzęta

Kasiamar 27, 2023

Wybierzcie się w cudowną podróż przed snem z autorką bestsellerowych książek „Kiedy na Ciebie patrzę” oraz „Śnieżyczka i Róża” i…

Uczuciometr w nieco innej wersji!

Uczuciometr w nieco innej wersji!

Kasiasty 19, 2022

Inspektor Krokodyl i Emoludki pomagają nam identyfikować emocje za pomocą słynnego wynalazku inspektora Krokodyla: uczuciometru. Tym razem w wersji książeczki…

Fakty i plotki o smokach – Nikola Kucharska

Fakty i plotki o smokach – Nikola Kucharska

Kasiasty 9, 2021

Fakty i plotki o smokach – Nikola Kucharska Każde dziecko wie, że smoki kiedyś istniały naprawdę! Jednak wszystkie fakty, szczegóły…

Nierozłączki. I jak tu być grzeczną – Annie Barrows

Nierozłączki. I jak tu być grzeczną – Annie Barrows

Szkrabajeklis 30, 2020

Nierozłączki. I jak tu być grzeczną – Annie Barrows Pestka ma zły dzień. Wszyscy się na nią uwzięli i nikt…