Pojazdy; Zwierzęta; Mój świat; Przyroda – Paulina Piorun Justyna Jednoróg

Date
cze, 06, 2021

Pojazdy; Zwierzęta; Mój świat; Przyroda – Paulina Piorun Justyna Jednoróg

 

Świat noworodków i niemowlaków jest jednocześnie prosty i skmplikowany, ograniczony i nieskończony, malutki i wielki, a także przepełniony tym, co znane i nieznane. Rodzice chcą oczywiście zapewnić swoim maluchom prawidłowy rozwój i możliwość poznawania otoczenia, ale jednocześnie zależy im na zapewnieniu dzieciom komfortu obcowania z tym, co jest już znane i bezpieczne. Warto więc w całym tym chaosie zachować spokój i wprowadzać milusińskich stopniowo w nowe odkrycia. Tu na pomoc przychodzą rodzicom twórcy kart i książeczek kontrastowych, które osobiście uwielbiam. Warto jednak poszukać tych ciekawszych, bo niestety na rynku jest dostępnych kilka pozycji proponujących dość tandetne wzory oraz wykonanie. Na szczęście wydawnictwo Wilga dba o jakość swoich publikacji, a do książeczek dla najmłodszych ekipa wydawnictwa podchodzi z taką samą skrupulatnością, jak do reszty. Miałam już do czynienia z kartami kontrastowymi (m.in. marki CzuCzu, którą również polecam) oraz książeczkami tego typu przy okazji mojej pierwszej macierzyńskiej przygody z córeczką, która obecnie ma ponad dwa lata. Za kilka dni w naszej rodzinie pojawi się synek, a ja już kompletuję nową wyprawkę, w której znalazło się miejsce dla świeżutkiej i fantastycznej serii „A kuku” od Wilgi.

W skład tej serii wchodzą cztery niepozorne książeczki o tytułach: „Pojazdy”, „Zwierzęta”, „Mój świat” oraz „Przyroda”. Każda z nich składa się z 10 stron, na których znajdują się rysunki odpowiadające tytułowej tematyce. Każda z nich ma też dedykowany kolor, tak więc w każdej pojawia się biel i czerń, a także odpowiednio czerwień, żółć, błękit i zieleń. Okładki zdobią okrągłe okienka, tytułowe dla serii „a kuku”, co jest bardzo fajnym elementem stymulującym i zachęcającym malucha do zabawy. Nawet moja dwulatka, która oczywiście przejrzała ze mną te książeczki, miała radochę z zaglądania przez tzw. „dziurkę” oraz wytykania przez nią paluszka czy języka. Strony ozdobione są interesującymi i cieszącymi oko wzorami, a okrągła „dziurka” pojawia się co kilka stron, zamieniając grafiki w coś zupełnie innego. Na kartach znajdziemy tu m.in. wąż strażacki, parowiec, misia i słoik z miodem, grzechotkę oraz piłkę, jabłko, banana czy drzewo. Dodatkowo strony zawierają również wyrazy dźwiękonaśladowcze, które wspierają wspólną zabawę rodzica z dzieckiem.

W pierwszych miesiącach życia dziecka świetnie sprawdzą się karty kontrastowe, ponieważ można je umieścić w dowolnym miejscu łóżeczka, zachęcając tym samym do kierowania głowy i wzroku malucha w różnych kierunkach, później, kiedy maluch staje się bardziej aktywny i zaczyna już chwytać w łapki różne przedmioty, książeczki będą lepsze – osobiście chętnie się na nie przerzuciłam przy młodej. Uznałam też, że będzie to fajne i stopniowe wprowadzanie do fizycznej formy „książek”, więc przy okazji będę mogła uczyć dziecię, jak obchodzić się takim tworem – myślę, że to odniosło pozytywny skutek, bo obecnie córka uwielbia książki, szanuje je i nie niszczy.

Seria „A kuku” od wydawnictwa Wilga to fajna przygoda z pierwszymi obrazkami, rodzic również powinien się dobrze przy niej bawić. Wydanie jest solidne, kartonowe, ale poręczne i lekkie, sprawdzi się doskonale w malutkich dłoniach. Dostrzegam tutaj same zalety, dlatego polecam bez żadnych wątpliwości.

 

 

Żaneta Fuzja Krawczugo


Tytuł: Pojazdy; Zwierzęta; Mój świat; Przyroda
Autor: Paulina Piorun, Justyna Jednoróg
Ilustracje: Paulina Piorun
Seria: A kuku
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2021-03-24 (o ile dobrze znalazłam)
ISBN: 9788328088887; 9788328086210; 9788328086227; 9788328088894
Liczba stron: 10


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Akademia Mądrego Dziecka. Zwyczaje zwierząt. Chcę spać – S&S Alliance

Akademia Mądrego Dziecka. Zwyczaje zwierząt. Chcę spać – S&S Alliance

Szkrabajeklut 1, 2021

Akademia Mądrego Dziecka. Zwyczaje zwierząt. Chcę spać – S&S Alliance Kolejna pozycja od Akademii Mądrego Dziecka z serii: zwyczaje zwierząt.…

dummy-img

Przekroje. Owoce i warzywa – Agnieszka Sowińska

Kasialip 2, 2020

Warzywa i owoce są pyszne i warto włączyć je do codziennego jadłospisu. O ile dorośli świetnie zdają sobie z tego…

Fingal i Aileen Anna Śliwińska

Fingal i Aileen Anna Śliwińska

Szkrabajekcze 1, 2023

Baśniowa opowieść o ogromnej sile przyjaźni. „Fingal i Aileen” to książka teoretycznie dedykowana dzieciom. Ja lubię jednak czasem sięgać po…

Zapowiedź: Odlotowe gołębie polują na Chlebostwora

Zapowiedź: Odlotowe gołębie polują na Chlebostwora

Szkrabajekgru 31, 2023

Żeby powstrzymać potwora, trzeba stać się potworem! Odlotowe Gołębie próbują oczyścić miasto z niebezpieczeństwa! Ale jak to zrobić, gdy Ptysa…

Emilka i potwory z legend Kamila Stokowska

Emilka i potwory z legend Kamila Stokowska

Kasiamaj 29, 2023

Jakie są potwory? Gdy zapytacie o to swoje dzieci, na pewno wykrzykną, iż są straszne okropne, wywołują koszmary i nie…