Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Podróż przez pustynię – Cube Kid

Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Podróż przez pustynię – Cube Kid

Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Podróż przez pustynię – Cube Kid

Podróż przez pustynię to już trzecia część komiksowej opowieści z serii Pamiętnik 8-bitowego wojownika, przedstawiającej losy sympatycznego wieśniaka-wojownika Runta i jego przyjaciół w świecie Minecrafta. Jest to kontynuacja podróży Runta, Blurpa, Gryzeła i ich znajomej wojowniczki Marguerity.
Historia – a właściwie fragment większej całości, jaką stanowić ma cała seria komiksów – jest raczej mało skomplikowana, sięga jednak do rozbudowanej fantazji twórców gry Minecraft. Tak też dziwne stwory, przedmioty niezwykłej mocy, czy przejścia do innych światów są tu na porządku dziennym. To chyba taki współczesny odpowiednik baśni o smokach i czarodziejskich stolikach. Nie ma tego czaru i tajemniczości, jednak zdaje się działać na wyobraźnię współczesnych dzieciaków.
W części trzeciej opowieści przyjaciele mierzą się z nowymi trudnościami, związanymi po części z nieroztropnością Marguerity, acz nie jest to jedynie pasmo niepowodzeń. Powiększy się też grono znajomych Runta o całkiem ciekawe postaci. W opowieści pojawia się też ciekawy wątek osobnika nieufnego w stosunku do zombie-Blurpa, który wobec osobistych wypadków będzie musiał jednak przemyśleć swoje uprzedzenia. Można się tu doszukiwać pewnej wartości wychowawczej – oczywiście, jeśli chcemy, by młody czytelnik ufał zombie, które zwykle nie są tak sympatyczne i łagodne jak uroczy Blurp.
Książka ma charakter humorystyczny. Jest to co prawda humor mało wyszukany, sięgający po walory komediowe takich elementów rzeczywistości jak aromat mocno zużytych kamaszy czy łysienie. Niemniej zważywszy, iż mamy do czynienia z komiksem dla bardzo młodego czytelnika, należy przyznać, iż ma wszelkie prawdopodobieństwo trafienia w jego poczucie humoru. Zatem wyszukanego gustu literackiego czy poczucia humoru komiks ów nie wyrobi, służy jedynie rozrywce. A sądząc po wybuchach śmiechu dobiegające z pokoju dziecięcego, gdy kilku chłopców zagłębiło się w lekturę tegoż – musi zawierać pokłady humoru i rozrywki dla mnie niedostępne.

Iwona Ladzińska


Autor: Cube Kid

Tłumaczenie: Agnieszka Wawrzkiewicz

Tytuł: “Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Podróż przez pustynię

Seria i nr tomu: Minecraft, Pamiętnik 8-bitowego wojownika, tom III

Wydawnictwo: Jaguar

Wydanie: I

Data wydania: 02.09.2020

Kategoria: komiks

ISBN: 978-83-7686-902-5

Liczba stron: 48

★★★★★★


Dodaj komentarz

Close Menu