Muminek i nowy przyjaciel – Tove Jansson

Date
cze, 06, 2022

Zastanawialiście się kiedyś, jak to jest powrócić do lat dzieciństwa, zanurzyć się w świat wspomnień, znów poczuć smak beztroski i zabawy? Ostatnio jest to znacznie prostsze, bo rynek wydawniczy obfituje w całe mnóstwo książeczek, które zachwycają zarówno młodszych, jak i tych starszych odbiorców. Jedną z takich serii wydawniczych, które pozwalają cofnąć się w czasie, jest niedawno wznowiony cykl Opowieści z Doliny Muminków.

Kilka słów o fabule

W opowieści „Muminek i nowy przyjaciel” znów mamy przyjemność spotkać naszych starych znajomych, takich jak Panna Migotka, Ryjek, czy Too-Tiki, nie zabraknie też oczywiście Taty i Mamy Muminka. Tym razem nasi bohaterowie po odnalezieniu listu w butelce, wyruszają na pełną niebezpieczeństw przygodę w poszukiwaniu nowego przyjaciela.

Moja opinia i przemyślenia

Ta książka szczególnie przypadła mi do gustu, ponieważ oprócz podążania za przyjaciółmi i przeżywaniem z nimi ich przygód możemy dostrzec też głębszy sens. „Muminek i nowy przyjaciel” porusza kwestię, jaką jest zazdrość o nowych przyaciół i pokazuje, w jaki sposób można poradzić sobie z takimi emocjami przez obie strony „konfliktu”. Uwielbiam, gdy książki nie tylko bawią, ale też uczą, więc za to daję książeczce zdecydowany plus.

Podsumowanie

Ilustracje są naprawdę świetnie zrobione, ale co mnie naprawde mile zaskoczyło, to wklejka na początku i na końcu książki, na której zostały przedstawione postacie i niektóre sceny z książeczki. Widać, że pozycja została wydana z niezwykłą dbałością, tak żeby młody odbiorca mógł zatrzymać się przy niej na dłużej i wracać do niej wiele razy.

Cieszę się, że poznałam kolejne przygody Muminka i jego przyjaciół, wspaniale było po tak wielu latach wrócić do tego świata pełnego radości.

Anita Szynal-Wójtowicz


Autor: Tove Jansson

Tłumaczenie: Zuzanna Naczyńska

Ilustrator: (brak danych)

Tytuł: Muminek i Nowy Przyjaciel

Tytuł oryginalny: –

Seria i nr tomu: Opowiadania z Doliny Muminków

Wydawnictwo: Harperkids

Wydanie: drugie

Data wydania: 2022 r.

Kategoria: literatura dziecięca

ISBN: 9788327669483

Liczba stron: 32


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Rodzinka Willoughby – wersja fimowa.

Rodzinka Willoughby – wersja fimowa.

Martasie 7, 2020

Poznawanie historii to niezwykła przygoda, która mogłaby trwać jak najdłużej, szczególnie gdy bohaterów pokochasz miłością niepowtarzalną i wieczną. W takich…

Slow down dla dzieci

Slow down dla dzieci

Kasiasty 10, 2022

Zwolnij i popatrz na niezwykłe zjawiska, które cały czas dzieją się na świecie. Wielu z nich nie możemy dostrzec. O…

Legendy Polskie – nowe wydanie!

Legendy Polskie – nowe wydanie!

Kasiasty 8, 2021

Już 27 stycznia, nakładem wydawnictwa Mamania, ukażą się książki z cyklu Legendy Polskie. To świetna wiadomość dla wszystkich małych fanów…

Babciu, dziadku, jak to wtedy było.

Babciu, dziadku, jak to wtedy było.

Szkrabajeklis 29, 2021

Babciu, dziadku, jak to wtedy było. Najtrudniejszym zadaniem, jakie może postawić sobie twórca zabawek, gier i wszelkiej maści rozrywek, jest…

Chimery Wenus. Tom I – Alain Ayroles, Etienne Jung

Chimery Wenus. Tom I – Alain Ayroles, Etienne Jung

Szkrabajeksie 11, 2021

Chimery Wenus. Tom I – Alain Ayroles, Etienne Jung “Chimery Wenus” to pierwszy tom nowej serii komiksów związanych z uniwersum…