Muminek i nowy przyjaciel – Tove Jansson

Date
cze, 06, 2022

Zastanawialiście się kiedyś, jak to jest powrócić do lat dzieciństwa, zanurzyć się w świat wspomnień, znów poczuć smak beztroski i zabawy? Ostatnio jest to znacznie prostsze, bo rynek wydawniczy obfituje w całe mnóstwo książeczek, które zachwycają zarówno młodszych, jak i tych starszych odbiorców. Jedną z takich serii wydawniczych, które pozwalają cofnąć się w czasie, jest niedawno wznowiony cykl Opowieści z Doliny Muminków.

Kilka słów o fabule

W opowieści „Muminek i nowy przyjaciel” znów mamy przyjemność spotkać naszych starych znajomych, takich jak Panna Migotka, Ryjek, czy Too-Tiki, nie zabraknie też oczywiście Taty i Mamy Muminka. Tym razem nasi bohaterowie po odnalezieniu listu w butelce, wyruszają na pełną niebezpieczeństw przygodę w poszukiwaniu nowego przyjaciela.

Moja opinia i przemyślenia

Ta książka szczególnie przypadła mi do gustu, ponieważ oprócz podążania za przyjaciółmi i przeżywaniem z nimi ich przygód możemy dostrzec też głębszy sens. „Muminek i nowy przyjaciel” porusza kwestię, jaką jest zazdrość o nowych przyaciół i pokazuje, w jaki sposób można poradzić sobie z takimi emocjami przez obie strony „konfliktu”. Uwielbiam, gdy książki nie tylko bawią, ale też uczą, więc za to daję książeczce zdecydowany plus.

Podsumowanie

Ilustracje są naprawdę świetnie zrobione, ale co mnie naprawde mile zaskoczyło, to wklejka na początku i na końcu książki, na której zostały przedstawione postacie i niektóre sceny z książeczki. Widać, że pozycja została wydana z niezwykłą dbałością, tak żeby młody odbiorca mógł zatrzymać się przy niej na dłużej i wracać do niej wiele razy.

Cieszę się, że poznałam kolejne przygody Muminka i jego przyjaciół, wspaniale było po tak wielu latach wrócić do tego świata pełnego radości.

Anita Szynal-Wójtowicz


Autor: Tove Jansson

Tłumaczenie: Zuzanna Naczyńska

Ilustrator: (brak danych)

Tytuł: Muminek i Nowy Przyjaciel

Tytuł oryginalny: –

Seria i nr tomu: Opowiadania z Doliny Muminków

Wydawnictwo: Harperkids

Wydanie: drugie

Data wydania: 2022 r.

Kategoria: literatura dziecięca

ISBN: 9788327669483

Liczba stron: 32


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Wielka Księga Dinozaurów – Magdalena Marczewska

Wielka Księga Dinozaurów – Magdalena Marczewska

Kasiamaj 4, 2021

Wielka Księga Dinozaurów – Magdalena Marczewska Czy Wasze maluchy kochają dinozaury? Mam wrażenie, że większość dzieci przeżywa fascynację tymi prehistorycznymi…

dummy-img

Baranek Shaun. Film. Farmageddon

Kasiacze 16, 2020

  Pewnie wielu z was zna Baranka Shauna w wersji serialowej. Mnie osobiście szał na tę produkcję ominął, ale wiem,…

Wodny świat. Encyklopedia obrazkowa – Jessica Greenwell, Hannah Watson

Wodny świat. Encyklopedia obrazkowa – Jessica Greenwell, Hannah Watson

Szkrabajekmar 14, 2021

Wodny świat. Encyklopedia obrazkowa – Jessica Greenwell, Hannah Watson „…mandaryn wspaniały …dłoń topielca… głuptak zwyczajny… żółw natator… rocha trygonowata… antenarius…

Lucky Luke. Karawana

Lucky Luke. Karawana

Kasiasty 11, 2023

Lucky Luke jako obrońca karawany? Oczywiście, że to odpowiedzialne zadanie, ale jednak kowboj zawsze kojarzy się z bardziej niebezpiecznymi rzeczami.…

Awantura w bajkach – Agnieszka Olejnik

Awantura w bajkach – Agnieszka Olejnik

Bujaczeklut 9, 2021

Awantura w bajkach – Agnieszka Olejnik – Oddanie wam naszych magicznych akcesoriów jest… jest zwyczajnie niemożliwe. – A dlaczego? […]…