Muminki. Wielki obrazkowy słownik polsko-angielski – Päivi Kaataja, Riikka Turkulainen

Muminki. Wielki obrazkowy słownik polsko-angielski – Päivi Kaataja, Riikka Turkulainen

 

Muminki. Wielki obrazkowy słownik polsko-angielski – Päivi Kaataja, Riikka Turkulainen

Chodzą plotki, że są ludzie, którzy nie lubią Muminków. Ba! Chodzą nawet plotki, że są ludzie, którzy się boją tych uroczych trolli (chyba głównie przez Bukę). Ja jdnak mogę Państwa zapewnić, że Wielki Słownik Obrazkowy Muminków, to jest coś absolutnie przepięknego i nie mam tutaj na myśli, tylko ilustracji. Chociaż… Tak. Mają one wielki wpływ na odbiór całości. No ale też o treść, która jest stworzona dla dzieci. Nie przytłacza ten słownik maluchów ilością nowych słów w języku angielskim, ale pozwala swobodnie skakać ze strony na stronę i wszędzie znaleźć gdzieś coś dla siebie. I pozwolę sobie podkreślić jeszcze raz – ilustracje są CUDOWNE!

(Są tutaj rysunki, na których Mała Mi się uśmiecha! ;))

W słowniku polsko – angielskim Muminków znajdziemy słownictwo związane z: samymi Muminkami, z czynnościami, które towarzyszą nam rano, w ciągu dnia, czy wieczorem. Dni tygodnia, miesiące, czy pory roku (nazwy charakterystycznych zjawisk pogodowych związanych z daną porą roku). Słownictwo związane z aktywnościami takimi jak: spacer, zabawa, praca w domu, czy ogrodzie, słowa związane z pogodą. Dzieci, a wraz z nimi i my, nauczymy się, jak można mówić w języku angielskim o codziennych obowiązkach, jak zapytać kogoś jak się czuje. Jest też uroczy rozdział o nazwie „wszystkie śmieszne rzeczy, które ucieszą Twój brzuszek”. Oczywiście słownictwo podstawowe jak: litery, cyfry, kolory, kształty, przeciwieństwa, dźwięki, również znajdują się w tej książce. Żeby nie było tak „szkolnie”, dowiemy się też, co potrafi Muminek, co uwielbia Panna Migotka, co lubi Mała Mi, albo czego chce Włóczykij. Och! I dlaczego życie jest cudowne, bo że jest, nie mamy wątpliwości.

Przepiękna pomoc w nauce języka angielskiego. Nietuzinkowe wydanie z cudnymi ilustracjami, ciekawe rozdziały, które zachęcą do poznawania języka. Plusów jest naprawdę wiele. Minusów nie znajduję. Zachęcam naprawdę do zapoznania się z tą lekturą, bo jest przepiękna i warta!

Karolina Guzik


Autor: Päivi Kaataja, Riikka Turkulainen

Ilustracje: Riikka Turkulainen

Tłumacz: Marta Stochmiałek

Tytuł: Muminki. WIELKI SŁOWNIK OBRAZKOWY polsko-angielski

Wydawnictwo: Egmont

Wydanie: I

Data wydania: 2020-10-28

Kategoria: literatura dziecięca

ISBN: 9788327660312

Liczba stron: 80

★★★★★★★★★


Dodaj komentarz

Close Menu