Piesek Drops

Piesek Drops – bajka z ogonkiem

Date
maj, 22, 2024
Comments
Możliwość komentowania Piesek Drops – bajka z ogonkiem została wyłączona

Lubicie Akademię Mądrego Dziecka? Niedawno, pod jej szyldem, ukazała się nowa seria, a jest nią „Bajka z ogonkiem”. W dzisiejszym wpisie opowiem wam o historii małego, łaciatego psiaka, który uwielbia się bawić.

O czym jest książeczka?

Mały piesek Drops próbuje bawić się w parku ze znajomymi kaczkami, owcami, ptakami przy fontannie, a nawet z rudym kotkiem. Ponieważ jednak jest już dość późno, przyjaciele pieska są zmęczeni i chcą położyć się spać. W końcu i niesforny Drops będzie musiał się poddać i ułożyć do snu, gdyż czeka na niego kolejny, pełen nowych wyzwań i zabawy dzień.

Moja opinia i przemyślenia

Książeczka „Piesek Drops – bajka z ogonkiem” to urocza pozycja dla najmłodszych czytelników, której celem jest umilenie wieczornego czasu przed snem. Z kartonowej, prostokątnej książeczki wystaje mięciutki ogonek, który zaprasza do interakcji, zachęcając dzieci do głaskania i zabawy. Każda strona książki wypełniona jest barwnymi, pełnymi detali ilustracjami, które przyciągają wzrok maluchów i pobudzają ich wyobraźnię.

Opowieść o piesku Dropsie jest napisana prostym, zrozumiałym językiem i w formie rymowanki, co sprawia, że czytanie staje się przyjemnością zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Krótkie, rytmiczne wersy ułatwiają zapamiętywanie i pomagają w rozwijaniu umiejętności językowych u najmłodszych. Dodatkowe elementy do szukania, takie jak jabłuszko, motylek czy kwiatek, zachęcają do aktywnego uczestnictwa w lekturze i rozwijania spostrzegawczości.

Historia pieska Dropsa, który próbuje bawić się z różnymi zwierzątkami w parku, a w końcu musi się poddać zmęczeniu i położyć do snu, jest idealnym wprowadzeniem do wieczornego rytuału zasypiania. Przygody Dropsa odzwierciedlają codzienne doświadczenia dzieci, ucząc ich empatii i zrozumienia dla potrzeb innych.

Podsumowanie

„Piesek Drops – bajka z ogonkiem” to wspaniała książeczka do wspólnego czytania przed snem, ale także doskonałe narzędzie wspierające rozwój sensoryczny, językowy i poznawczy dziecka. Dzięki ciepłej, pogodnej narracji i interaktywnym elementom, ta książeczka szybko stanie się ulubioną lekturą w wielu domach. Gorąco polecam ją wszystkim rodzicom poszukującym wartościowej i angażującej literatury dla swoich najmłodszych pociech.


Autor: Praca zbiorowa
Ilustrator: Mel Matthews
Tłumaczenie: Magdalena Adamska
Tytuł: Bajka z ogonkiem. Piesek Drops
Tytuł oryginału: The bedtime tales: Dog
Wydawnictwo: HarperKids
Wydanie: I
Data wydania: 2024-05-15
Kategoria: lit. dziecięca (0+)
ISBN: 9788327687227
Liczba stron: 10


Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi.

Related Posts


Przeczytaj również

Kocia Szajka i tajemnica zniknięcia śledzi – Agata Romaniuk

Kocia Szajka i tajemnica zniknięcia śledzi – Agata Romaniuk

Kasiakwi 16, 2021

Kocia Szajka i tajemnica zniknięcia śledzi – Agata Romaniuk Kocia Szajka rządzi! Dobra, skoro już podzieliłam się z wami tym…

Pinokio – Seria Nostalgia

Pinokio – Seria Nostalgia

Kasiasie 21, 2020

Pinokio to jeden z najstarszych filmów animowanych z wytwórni Walta Disneya – widać to po kresce, animacji, głosach bohaterów. Jednak…

Niespodzianka dla fanów Kici Koci!

Niespodzianka dla fanów Kici Koci!

Kasiapaź 21, 2020

Mamy tutaj fanów Kici Koci? Jeżeli tak, to ucieszycie się, że maskotkowa rodzina Kici Koci się powiększa! W grudniu, w…

Moc uczuć. Wstyd – Katarzyna Miller

Moc uczuć. Wstyd – Katarzyna Miller

Kasiawrz 2, 2020

Dzieciom trudno jest zrozumieć emocje. Maluchy dopiero uczą się funkcjonować w społeczeństwie, poznać wszystkie zasady i nakazy. Nasze pociechy muszą…

Mary Poppins – Pamela Lyndon Travers

Mary Poppins – Pamela Lyndon Travers

Kasiawrz 14, 2021

Mary Poppins – Pamela Lyndon Travers Mary Poppins to jedna z moich ukochanych lektur z czasów dzieciństwa. Pamiętam, jak zaczytywałam…