Trolle 2 Nowa kolekcja bajek. Trolle 2, 600 naklejek

Date
lis, 05, 2020

Trolle 2 Nowa kolekcja bajek. Trolle 2 600 naklejek

O Trollach słyszał chyba każdy. Pierwszy film wszedł na ekrany i od razu podbił serca młodych, i tych starszych widzów. Obecnie znów możemy wrócić do małych, kolorowych przyjaciół przed ekrany, ale Egmont ma dla nas coś więcej. Wydał książkę, która oprócz dwóch opowieści filmowych ma dodatkowe dwie bajeczki ze świata Trolli. Książka jest równie kolorowa i fascynująca, jak jej filmowy odpowiednik. Dodatkowo nie można jej pomylić z żadnym innym światem, bo część ilustracji występuje jako zdjęcie wycinanek Poppy. I czy ktoś je lubi, czy nie, jest to element nie do podrobienia. Tak samo, jak nie do podrobienia jest wiecznie skrzywiony Mruk, który ma kwaśną minę w każdej opowieści, w której występuje, ale nadal pozostaje lojalny, wierny i odważny. Jego inność jest zarysowana wyraźnie nawet w drugiej części, gdy nie przygniata go już ciężar przyszłości. I dlatego Trolle zyskały tak wielką popularność. Każdy z nich jest inny, każdy lubi coś innego, a jednak potrafią się zjednoczyć, żyć razem i być szczęśliwe.

Pierwsza opowieść jest książkową wersją filmu o Trollach. Bardzo miłe przypomnienie albo wprowadzenie w historię, jak ktoś filmu nie zna. Druga to również opowieść filmowa, ta, która obecnie jest w kinach. My filmu nie oglądaliśmy, ale opowieść nam bardzo przypadła do gustu, może nawet bardziej, niż jej poprzedniczka. Dużo tu mowy o inności, dążeniu do harmonii i zrozumieniu, że nawet w odmienności może tkwić piękno i siła. Jak zawsze kolorowa i pełna przygód, na pewno podbije serca kolejnych dzieci.
Dwie pozostałe opowieści nie są związane z poprzednimi. Pierwsza z nich jak dla mnie jest o oswajaniu lęku i o tym, że coś strasznego dla kogoś innego może takie nie być. To tez opowieść o tym, że wszystko ma swoje miejsce na świecie. Natomiast ostatnia bajka jak dla mnie jest taka trochę na doklejkę. Moja córka była zachwycona, bo dużo tam brokatu, ale dla mnie jest tak nic nie wnosząca, że oprócz tego brokatu nic z niej nie zapamiętałam. Bez straty dla książki tej historii mogłoby tam nie być.

Całość jest po prostu megapozytywna, urocza i tak naładowana uśmiechem i optymizmem, że nawet pochmurny dzień przemieni w pełen radości. Fanom polecam. Polecam też na prezent, bo Egmont znów zachwyca jakością wydania i piękną okładką.
A jeśli komuś zależy, żeby oprócz czytania dziecko też ruszyło głową, Egmont spełnia to życzenie oddając w ręce czytelników Trolle 2 600 naklejek. Przyznaję, że na początku byłam sceptycznie nastawiona do tego tytułu, bo wiadomo, że każde dziecko kocha naklejki, ale ileż można ich mieć w domu. Jednak skusił mnie fakt, że oprócz naklejek są tam też zadania. I choć oczywiście chłopaki nie lubią Trolli, to nawet syn znalazł coś dla siebie. Są tu zadania na spostrzegawczość, wykreślanki, labirynty, ale też gra planszowa, która sprawia, że książeczka przestaje być jednorazowa.
Część naklejek jest do wykorzystania w zadaniach, jednak zdecydowana większość zostaje i może być wykorzystana na przykład jako nagrody motywujące. Dla rodziców stosujących tę formę, którzy dodatkowo mają w domu fana przemiłych stworków jest to pozycja obowiązkowa na liście książkowych zakupów.

Katarzyna Boroń

 


Autor: David Lewman Tłumaczenie: Anna Klingofer, Paulina Zagórska

Ilustrator: Alan Batson, Fabio Laguna, Grace Mills

Tytuł: Trolle 2 Nowa kolekcja bajek

Tytuł oryginalny: Trolle 2

Seria i nr tomu: Bajeczna

Wydawnictwo: HarperCollins

Wydanie: I

Data wydania: 2020-09-16

Kategoria: dla dzieci, dla przedszkolaków

ISBN: 9788328148529

Liczba stron: 128

★★★★★★★★★✩


Autor: Opracowanie zbiorowe

Tłumaczenie: Paulina Zagórska

Ilustrator: DreamWorks Animation

Tytuł: Trolle 2 600 naklejek

Tytuł oryginalny: Trolle 2

Seria i nr tomu: 600 naklejek

Wydawnictwo: HarperCollins

Wydanie: I

Data wydania: 2020-09-16

Kategoria: łamigłówki, dla dzieci

ISBN: 9788328148543

Liczba stron: 32

★★★★★★★★★✩


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

dummy-img

Książki do wyklejania – Kot-o-ciaki i Dzień, w którym Heniś poznał…

Kasiacze 28, 2020

Dzieci uwielbiają naklejki. Mój syn pokochał je już od najmłodszych lat. Niestety, te tradycyjne mają to do siebie, że są…

Poszukiwany! Tajemniczy złodziej książek – Emily MacKenzie

Poszukiwany! Tajemniczy złodziej książek – Emily MacKenzie

Szkrabajeksty 8, 2022

Poszukiwany! Tajemniczy złodziej książek – Emily MacKenzie Książki. Każdy je lubi, a przynajmniej każdy powinien. Samo czytanie daje tylko korzyści,…

Zapowiedź: Baśnie i legendy miast polskich

Zapowiedź: Baśnie i legendy miast polskich

Szkrabajekmar 8, 2024

Jak to było z początkami państwa polskiego – i jego pierwszą stolicą, Gnieznem? Skąd się wzięła nazwa Warszawy? Jak Smok…

Nowe książki dla maluchów! Akademia Mądrego Dziecka!

Nowe książki dla maluchów! Akademia Mądrego Dziecka!

Kasiamaj 10, 2021

Nowe książki dla maluchów! Akademia Mądrego Dziecka! Akademia Mądrego Dziecka to opracowana przez polskich ekspertów nowoczesna seria edukacyjna wspierająca kompleksowy…

Moje zęby – Iwona Ortseifen, Thomas Rohner

Moje zęby – Iwona Ortseifen, Thomas Rohner

Kasiapaź 6, 2020

Wszyscy wiedzą, jak ważna jest dbanie o zęby. W czasach, kiedy nasza świadomość jest tak duża, rodzice uczą dzieci od…