Zuziu, która godzina?

Date
maj, 22, 2023
Comments
Możliwość komentowania Zuziu, która godzina? została wyłączona

Pojęcie czasu jest bardzo abstrakcyjne. Trudno je ogarnąć umysłem, a jeszcze trudniej wyjaśnić. Napisano o tym setki, jak nie tysiące książek a mimo to dalej jest wiele do odkrycia.

Kilka słów o fabule

W życiu każdego człowieka przychodzi moment nauki odczytywania godzin na zegarku. Bardzo często nie jest to prostra sprawa, ponieważ tak jak wspomniałam wcześniej wyjaśnienie czegoś tak skomplikowanego jest trudne nawet dla dorosłego, nie mówiąc już o dzieciak, które są na zupełnie innym poziomie myślenia abstrakcyjnego. Z pomocą przychodzi nam seria „Madra mysz”, która wporwadza najmłodszych w świat godzin i minut i ogólnej organizacji czasu.

Moja opinia i przemyślenia

„Zuziu, która godzina?” opowiada o planie dnia pewnej dziewczynki. Można by powiedzieć, że to nic nadzwyczajnego, a tym bardziej ciekawego, ale właśnie dzięki zestawieniu konkretnych czynności z określonymi porami dnia, a także godzinami, dzieci łatwiej uświadamiają sobię upływ czasu oraz łączą go z godzinami na zegarze. Jest to sprawdzona metoda, która bardzo szybko przynosi pozytywne efekty nauki. Oczywiście, jak to bywa na początku, zdarzają się pewne niejasności i pomysłki, np. Kiedy Zuzia budzi rodziców oznajmiając, że wskasówka jest już na 12, co ma oznaczać bardzo późną godzinę. Jednak kiedy przyjrzymy się zegarowi widzimy, że tak naprawdę jest godzina 6, co uświadamia dzieciom, że kolejność wskazówek ma duże znaczenie.

Na zakończenie

Umiejętność odczytywania godziny i dopasowywania pory dnia do określonych czynność, sprawia że dzień staje się bardziej zaplanowany, mniej chaotyczny. Dzięki temu zyskujemy spokój i pewnego rodziaju bezpieczeństwo, które wynika z codziennej rutyny.
Bardzo polecam zapoznać się z tą częścią serii, ponieważ nie tylko pozwala na wprowadzenie tematu czasu, ale również pokazuje jak ważne jest planowanie różnych rzeczy i ograniazcja dnia. Dzięki „Zuziu, która godzina?” Dzieci przyswajają tę wiedzę błyskawicze,a przecież o to właśnie w tym chodzi.

Karolina Kosek


Autor: Liane Schneider
Tytuł Oryginału:
Tłumaczenie: Emilia Kledzik
Ilustrator: Janina Görrissen
Tytuł: Zuziu, która godzina
Seria i nr tomu: Mądra Mysz, 102
Wydawnictwo: Media Rodzina
Wydanie: I
Data wydania:18.05.2022
Kategoria: literatura dziecięca
ISBN: 978-83-8265-157-7
Liczba stron: 24


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

Prawdziwy powód. Emma i Wioletta. 4 – Jérôme Hamon

Prawdziwy powód. Emma i Wioletta. 4 – Jérôme Hamon

Martasty 25, 2023

Bardzo często w naszym życiu musimy wybierać jak zachować się w przeróżnych sytuacjach. Nie zawsze nam to wychodzi, pomimo ćwiczeń…

O chłopcu który zniknął świat – Ben Miller

O chłopcu który zniknął świat – Ben Miller

Szkrabajekmar 23, 2022

Oj, takich książek jak „O chłopcu, który zniknął świat” nie da się nie pokochać. To zabawna i sympatyczna opowieść o…

Enola Holmes. Sprawa złowieszczych bukietów – Nancy Springer

Enola Holmes. Sprawa złowieszczych bukietów – Nancy Springer

Michellemar 27, 2021

Enola Holmes. Sprawa złowieszczych bukietów – Nancy Springer Wiecie, że długo nie mogłam się przekonać do powieści detektywistycznych? Seria o…

Wykończ tę książkę. Jak zakumplować się z książką z obrazkami – Keri Smith

Wykończ tę książkę. Jak zakumplować się z książką z obrazkami – Keri Smith

Szkrabajekkwi 8, 2021

Wykończ tę książkę. Jak zakumplować się z książką z obrazkami – Keri Smith Od małego słyszałeś, że z książką należy…

Kot-o-ciaki. Złota Księga Bajek – Opracowanie zbiorowe

Kot-o-ciaki. Złota Księga Bajek – Opracowanie zbiorowe

Szkrabajekgru 11, 2020

Kot-o-ciaki. Złota Księga Bajek – Opracowanie zbiorowe Kim są Kotociaki? To wesoła rodzina, w której skład wchodzą: Mamusia i Tatuś,…