Pucio. Rodzinna sobota

Date
paź, 22, 2020

Pucio podbił serca dzieci i ich rodziców. Po serii książek i książeczek autorka zdecydowała się wydać również gry tematyczne oraz puzzle. Jednak nie są one zwyczajne, a tak samo, jak książki, wspomagają rozwój mowy (i nie tylko!) u dzieci. Pucio. Puzzle. Rodzinna sobota to już kolejne, świetne puzzle, które zachwycą wszystkich małych fanów bohatera i jego rodziny.

Nastała sobota. Pucio i jego rodzina wstają i mają wspaniałe plany na ten dzień. Chcą go spędzić wspólnie. W towarzystwie rodziny nawet zwykłe śniadanie w piżamach nabiera odświętnego charakteru. Później cała rodzina Pucia wybiera się na obiad od dziadków. Planują również spacer i wspólną zabawę na placu zabaw. Po powrocie do domu rodzina również spędza wesoło czas. Jest sobota i nikt nigdzie nie musi się śpieszyć. To cudowny czas dla rodziny.

Puzzle składają się z 15 elementów. Na każdym z nim znajduje się jakaś scena z rodzinnej soboty. Po złożeniu do siebie kolejnych wszystkich elementów można zaobserwować jak Pucio i jego najbliżsi spędzają sobotę. Na każdym obrazku dużo się dzieje. Całe pudełko daje ogrom możliwości zabawy, a ogranicza nas tylko własna wyobraźnia. Do Rodzinnej soboty dołączona jest instrukcja obsługi, na której znajduje się historyjka. Podczas czytania dziecko może szukać opisywanego puzzla i układać całą długość obrazka. Jeżeli ten sposób jest jednak za trudny dla malucha, autorka podsunęła kilka innych wariantów zabaw. Możemy wybrać dwa lub trzy elementy, położyć je przed dzieckiem i zadawać pytanie, jaki element, na którym się znajduję. Już u tych maluchów, które władają większą ilością słów, możemy zadawać pytania o to, co dany bohater na danym elemencie robi. Po złożeniu do siebie wszystkich elementów możemy szukać, zgadywać, znajdować i tłumaczyć dzieciom wydarzenia. Pucio i Misia budują bazę z koców – może i my, z naszymi pociechami, zrobimy coś podobnego?

Pucio. Puzzle. Rodzinna sobota, są bardzo oryginalne i sprawią przyjemność każdemu, małemu układaczowi i fanowi chłopca. Potrafią zająć maluchy na dłuższy czas, a przy ich pomocy możemy wykonywać ćwiczenia, które wspierają rozwój mowy i uczą nowych słów. Jestem pełna podziwu dla autorki i ilustratorki, które wciąż wymyślają coś nowego i oryginalnego, co w stu procentach trafia w potrzeby dzieci. Dobrze, że takie produkty są dostępne na rynku. Jednak nie tylko rozwój mowy wspierają puzzle. Dzięki nim dzieci ćwiczą rozumienie słuchanego tekstu, spostrzegawczość, logiczne myślenie, rozumienie sekwencji zdarzeń, pamięć czy też umiejętność opowiadania tego, co widzi. Jak widać, same plusy.


Wydawca: Nasza Księgarnia

Projektant: Marta Kustra-Galewska, Joanna Kłos

Kategoria: puzzle dla dzieci

Seria: Pucio

Kategoria wiekowa: 2+

★★★★★★★


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Frigiel I Fluffy. Las Varogg – Frigiel i Nicolas Digard

Frigiel I Fluffy. Las Varogg – Frigiel i Nicolas Digard

Szkrabajeklis 8, 2020

Frigiel I Fluffy. Las Varogg – Frigiel i Nicolas Digard Uwaga – to trzeci tom, więc jeśli ktoś nie czytał…

Zapowiedź: Smok czy smog?

Zapowiedź: Smok czy smog?

Szkrabajekcze 5, 2024

„Smok czy smog? ” to książka skierowana do przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Zawiera opowiadania i wiersze o tematyce…

Jesień w książkach

Jesień w książkach

Kasiawrz 23, 2020

Kocham jesień. I jestem rodzicem, który chcę tą miłością zarazić swojego syna. Już nie mogę doczekać się, aż będziemy zbierać…

To Twój dom Tosiu – Linda Chapman

To Twój dom Tosiu – Linda Chapman

Szkrabajekkwi 14, 2021

To Twój dom Tosiu – Linda Chapman Książki o ratowaniu małych zwierzątek, takie jak „To twój dom, Tosiu”, w jakiś…

Horrendalna Historia Polski. Dynamiczna dynastia Jagiellonów, Elokwentni królowie elekcyjni –

Horrendalna Historia Polski. Dynamiczna dynastia Jagiellonów, Elokwentni królowie elekcyjni –

Kasiapaź 3, 2020

Opowiadałam Wam już o dwóch poprzednich książkach z serii Horrendalna Historia Polski. Poznaliśmy już dynastię Piastów, dowiedzieliśmy się, jak w…