Ivar ratuje małego stegozaura – Lisa Bjärbo

Date
paź, 23, 2020

Któż nie chciałby odwiedzić Krainy Dinozaurów małego Ivara? Ja sama chętnie bym się tam wybrała i przeżyła takie przygody jak mały bohater książki Lisy Bjärbo. Ivar kocha dinozaury i się na nich zna jak nikt inny. Jego tata dziwi się, że syn zna je wszystkie. Nie wie, że w nocy chłopiec wybiera się do Krainy Dinozaurów i przeżywa cudowne i pełne niebezpieczeństw przygody.

Tym razem na Ivara czeka stegozaur, Sally. Prosi chłopaka o pomoc, bo jej syn, Siggie, zaplątał się w gałęziach i nie może wyjść. Mama dinozaur jest za duża i nie może pomóc synkowi się wyplątać. Ivar czołga się, skacze, kombinuje aż w końcu dociera do Siggiego i pomaga mu się wyplątać. Stegozaury, jak i chłopiec muszą uważać, czy nie zbliża się do nich jakiś mięsożerca. Może się wtedy zrobić mało ciekawie.

Po poznaniu Tyranosaura Rexa przyszła pora na Stegozaura. Tak jak i w poprzedniej książeczce, tak jak i w tej, na ostatniej stronie znajduje się metryczka, pełna faktów o dinozaurze. Dzięki informacjom w nim zawartym dzieci dowiedzą się, kiedy żył stegozaur, ile ważył, jaką miał długość oraz do czego służyły mu kolce na ogonie. Ciekawostką jest to, że nikt nie wie, dlaczego dinozaur miał na grzbiecie płytki. Naukowcy wciąż zastanawiają się, do czego mogły mu służyć. To bardzo intrygująca zagadka, która pobudza wyobraźnię i skłania dzieci do snucia przeróżnych teorii. W tym przypadku ogranicza nas tylko własna wyobraźnia!

Ivar ratuje małego stegozaura to książka dla wszystkich małych fanów dinozaurów (tych większych też!). Jest pełna przygód, faktów i ciekawostek o wielkich gadach. Dzieci nie tylko się przy niej dobrze bawią, ale także zdobywają nową wiedzę i wraz z Ivarem, przeżywają niesamowitą przygody. Bohater stworzony przez Lise Bjärbo jest bardzo sympatycznym chłopcem. Podoba mi się to, że Ivar nie jest nieustraszony. Odczuwa lęk przed mięsożercami, które mogą mu zagrozić, ale pomimo to, uwielbia wyprawy do Krainy Dinozaurów.

 

IVAR ZAPRZYJAŹNIA SIĘ Z TYRANOZAUREM


Autor: Lisa Bjärbo

Tłumaczenie: Iwona Jędrzejewska

Ilustrator: Emma Gothner

Tytuł: Ivar ratuje małego stegozaura

Tytuł oryginalny: Ivar traffar en Tyrannosaurus

Seria i nr tomu: Kraina dinozaurów Ivara

Wydawnictwo: Czarna owieczka

Wydanie:II

Data wydania: 2020-09-16

Kategoria: literatura dla dzieci

ISBN: 9788363010584

Liczba stron: 28

★★★★★★★★★✩


22 października 2020

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Wywiad z Mikołajem Marcelą – autorem Dlaczego szkoła Cię wkurza i jak ją przetrwać

Wywiad z Mikołajem Marcelą – autorem Dlaczego szkoła Cię wkurza i jak ją przetrwać

Szkrabajeklut 23, 2022

1. Skąd pomysł na dość kontrowersyjny tytuł? Moje dzieci, widząc książkę na półce, od razu chciały po nią sięgnąć, z…

dummy-img

Czekamy na mamę – Wioleta Firaza

Bujaczeklut 2, 2020

Puk, puk, puk, pukamy i Trefliki zapraszamy.* Tęsknota za kimś bliskim nie jest miłym uczuciem i chyba każdy z nas…

Na ryneczku

Na ryneczku

Kasiapaź 3, 2022

Jak cudownie jest na ryneczku! Tyle zapachów, kolorów, doznań, uśmiechów, nowych ludzi. Z rozrzewnieniem wspominam wakacje u babci, kiedy niemal…

Lucky Luke. Karawana

Lucky Luke. Karawana

Kasiasty 11, 2023

Lucky Luke jako obrońca karawany? Oczywiście, że to odpowiedzialne zadanie, ale jednak kowboj zawsze kojarzy się z bardziej niebezpiecznymi rzeczami.…

Kasia Sienkiewicz zadebiutowała w filmie!

Kasia Sienkiewicz zadebiutowała w filmie!

Kasiacze 9, 2021

Kasia Sienkiewicz zadebiutowała w filmie! Kasię Sienkiewicz, wokalistkę z popularnego zespołu Kwiat Jabłoni, będziemy mogli usłyszeć w filmie! Usłyszmy ją…