Moc uczuć. Wstyd – Katarzyna Miller

Date
wrz, 02, 2020

Dzieciom trudno jest zrozumieć emocje. Maluchy dopiero uczą się funkcjonować w społeczeństwie, poznać wszystkie zasady i nakazy. Nasze pociechy muszą dowiedzieć się, jak radzić sobie z tymi wszystkimi emocjami, które atakują je na każdym kroku. Dorośli mają problem z panowaniem nad własnymi uczuciami, więc nie dziwmy się dzieciom, że czasami różnie reagują na to, co dzieje się w ich głowach. Jak sobie z tym radzić? Jak pomóc naszym pociechom? Sami musimy zrozumieć, jak ważna jest akceptacja i zrozumienie emocji dzieci, co psychologowie od kilku lat wciąż podkreślają. Naszą rolą, jako opiekunów, jest również pomoc w zrozumieniu wszystkich doświadczeń.

Z pomocą przychodzi pani Katarzyna Miller i jej seria książek Moc uczuć. Dzisiaj opowiem Wam o Wstydzie.

Do grupy przedszkolaków dołącza nowa dziewczyna, Róża. Franek już od pierwszej chwili wyśmiewa jej imię i sukienkę, która jest skromna. Dziewczyna się wstydzi – tego, że jej ubranie nie jest cudowne, z naszywkami czy dodatkami. Jednak pojawia się Kasia – bohaterka, która jest młodszą wersją autorki, Katarzyny Miller. Staje w obronie Róży i wyjaśnia jej, że nie warto się wstydzić swojego ubrania. Nie tylko nowa dziewczynka w grupie doświadcza wstydu – bohaterowie czują zażenowanie, gdy czegoś nie potrafią lub gdy ktoś zachowuje się inaczej.

Wstyd to emocja, która dotyka wszystkich. Nie zawsze jest dobrym uczuciem, a dzieci, które dopiero uczą się funkcjonować i odnajdywać w wielkim świecie, źle sobie z nią radzą. Jednak odczuwanie wstydu jest naturalne i każdy, dorosły, nastolatek czy dziecko, odczuwa to od czasu do czasu. Ta książeczka jest idealnym wyborem nie tylko dla dzieci, które dużo zrozumieją, słuchając o przygodach swoich rówieśników, ale także dla rodziców, którzy nie wiedzą, jak poradzić sobie w tym trudnym świecie emocji. Katarzyna Miller jest z zawodu psychologiem i terapeutką, więc osobą bardzo doświadczoną i kompetentną, a takich osób warto słuchać i prosić o pomoc. Moc uczuć to seria, która w sposób prosty przekazuje dzieciom pewne wartości, które nie tylko pomogą im poznać swoje emocje, ale także odnaleźć się w dorosłym świecie. Wstyd czyta się szybko, dużo się w niej dzieje, a dzieci będą zachwycone takim przedstawieniem przedszkolnego życia.

Jeżeli jesteście rodzicami i szukacie książeczki, która pomoże waszym dzieciom przetrwać trudny czas, kiedy poznają emocje, to cała seria pani Katarzyny Miller na pewno was nie zawiedzie. Wstyd polecam szczególnie.

 


Tytuł: Wstyd

Autor: Katarzyna Miller

Seria: Moc uczuć

Ilustracje: Katarzyna Nowowiejska

Wydawnictwo: Dwukropek

Data wydania: 25.03.2020


1 września 2020

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Łąka – gra planszowa

Łąka – gra planszowa

Kasiawrz 21, 2021

Gry planszowe to małe arcydzieła – uwielbiam podziwiać cudowne ilustracje, szczegółowo rozplanowaną rozgrywkę i poszczególne elementy, które zostały wykonane z…

dummy-img

ULUBIENI BOHATEROWIE Z BAJEK DISNEYA

Szkrabajekcze 19, 2020

Kto z nas nie zna choć jednej bajki Disney’a – czy to wersji animowanej czy książkowej? Chyba nie znajdzie się…

Zasypani nowościami przez Zieloną Sowę!

Zasypani nowościami przez Zieloną Sowę!

Kasiamaj 20, 2021

W tym miesiącu wydawnictwo Zielona Sowa nie przestaje nas rozpieszczać! Zerknijcie tylko jakie cudowne nowości możemy upolować w tym miesiącu!…

Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą – Agnieszka Frączek, Maciej Stuhr

Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą – Agnieszka Frączek, Maciej Stuhr

Kasiakwi 2, 2021

Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą – Agnieszka Frączek, Maciej Stuhr Każdy dorosły wie, że gdzieś tam…

Owocoemocje – Saxton Freymann

Owocoemocje – Saxton Freymann

Kasiamaj 18, 2021

Owocoemocje – Saxton Freymann Czy owoce mogą być ekspresyjne? W jakiś, przedziwny sposób, wyrażać swoje emocje? Cóż, jak widać -…