Histroria naturalna magii – Poppy David

Date
paź, 30, 2022

Histroria naturalna magii – Poppy David

Magia ma wiele twarzy, wiele rodzajów. Czy da się całą wiedzę zmieścić na zaledwie kilkudziesięciu stronach, by nie być oskarżonym o zrobienie tego „po łebkach”? Można. Oto dowód.

„Historia naturalna magii” czaruje już okładką, zaprasza do cudownego, trochę strasznego, a trochę intrygującego świata i trzyma w swej mocy po ostatnią stronę. Czy dasz się zaczarować tej okładce?

Wielki badacz magii, prof. Conrad Gessner przed kolejną podróżą zostawia list wraz z notatkami dla swego wnuka. Ten nigdy jednak notatek profesora nie dostaje, za to całość zostaje odnaleziona i oddana w nasze ręce w formie przepięknej książki. Brzmi fascynująco, prawda? Już za sam ten pomysł należą się autorowi wielkie brawa, bo po takim wstępie, bez względu na wiek, chce się czytać i szukać dalej. A potem jest tylko lepiej, całość jest podzielona na różne zagadnienia – możemy poznać tajniki kart, pewnych zaklęć, znaków zodiaku, ziół, czy minerałów. Profesor opisał też drzewa na różdżki i czas, gdy magia dzieła najsilniej. To naprawdę działa na wyobraźnię, a jeśli do tego dodamy piękne rysunki i osobliwy styl autora, dostajemy arcydzieło. Pełne wiedzy ze świata magii, pięknych ilustracji i humoru, dzięki któremu pewne rzeczy nie wydają się aż tak straszne, a pewne sprawiają, że wiemy, że część należy brać z przymrużeniem oka.

Ta książka jest idealna dla fanów magii i fantasy – wiele rzeczy staje się łatwiejszych i bardziej zrozumiałych, szczególnie dla początkujących czytelników tego gatunku. Jednak każdy, kto choć trochę interesuje się światem tajemnym też znajdzie w tym niepozornym tomie wiele radości. I wiedzy tajemnej, więc naprawdę uważajcie, bo przecież wszyscy wiemy, że z magią igrać nie wolno. Niewątpliwie hołd należy się wydawcy również za złocone brzegi, wytłaczaną i złoconą okładkę imitującą stare, wielkie księgi oraz całość wykonania. Taką książkę po prostu chce się mieć na półce, dla samej chęci posiadania. Zapewniam jednak, że na samej chęci się nie skończy. Jak tylko otworzycie tę zjawiskową okładkę, przeczytacie list profesora – przepadniecie. Ogromna magia czai się w tej książce dla dzieci. Porywa, zachęca i pokazuje świat magii tak, jakby był obok nas. I zaczaruje nie tylko młodych czytelników, ale też dorosłych.

„Historia naturalna magii” jest wspaniałym pomysłem na prezent. Przepiękne wydanie, temat, który jest w stanie zainteresować wielu. W naszej biblioteczce jest prawdziwą ozdobą.

Katarzyna BorońAutor: Poppy David
Tłumaczenie: Marta Szafrańska-Brandt
Ilustrator: Jessica Roux
Tytuł: Historia naturalna magii
Tytuł oryginalny: Natural History of Magic
Wydawnictwo: harperkids
Wydanie: I
Data wydania: 2022-10-12
Kategoria: dla dzieci
ISBN: 9788327672513
Liczba stron: 64


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Pan Pies i Jeżyk Perzyk – Ben Fogla

Pan Pies i Jeżyk Perzyk – Ben Fogla

Szkrabajeksie 22, 2022

“Pan Pies” to pierwszy tom opowiadań o przygodach tytułowego bohatera. W tej części Pan Pies wybiera się na “gapę” na…

Zwierzaki mają głos – Opracowanie Zbiorowe

Zwierzaki mają głos – Opracowanie Zbiorowe

Szkrabajeklut 11, 2021

Zwierzaki mają głos – Opracowanie Zbiorowe Co by było, gdyby zwierzęta umiały mówić? Jesteście pewni, że wiecie, co by opowiedziały?…

W górach. Nad morzem

W górach. Nad morzem

Szkrabajekcze 3, 2022

Dueat Germano Zullo & Albertin wie, co robi. Ich książeczki są świetnie wydane, a oni sami zostali laureatami nagrody za najlepszą książkę dla dzieci Ragazzi Award. Teraz…

Mały Biały Książę i Czarna Wiedźma – Dorota Bindarowska

Mały Biały Książę i Czarna Wiedźma – Dorota Bindarowska

Szkrabajeksty 27, 2021

Mały Biały Książę i Czarna Wiedźma – Dorota Bindarowska Bardzo mnie zawsze cieszy, kiedy na rynku wydawniczym ukazuje się dobra…

Nie Całkiem Narwal – Jessie Sima

Nie Całkiem Narwal – Jessie Sima

Kasialut 18, 2022

Nie całkiem narwal to cudowna opowieść, która poruszy serca nie tylko dzieci, ale i dorosłych. To historia, która urzeka, oczarowuje…