Hela sama zasypia

Date
wrz, 06, 2023
Comments
Możliwość komentowania Hela sama zasypia została wyłączona

„Hela sama zasypia” to kolejna opowieść o sympatycznej Heli, która każdego dnia zdobywa nowe umiejętności i staje się coraz bardziej samodzielna.
Tym razem Hela będzie uczyła się sama zasypiać. Wieczorem jest czas na sprzątanie zabawek po świetnej zabawie, kolację, a później wieczorną rutynę: kąpiel, mycie zębów, zakładanie piżamki i czytanie bajek na dobranoc. Jak to w życiu – u Heli też wcale nie jest tak prosto, a dziewczynka chce załatwić jeszcze tysiąc spraw przed spaniem. Mama i tata pomagają jej w wieczornym wyciszeniu i zaśnięciu.

Kilka słów o zasypianiu

To kolejna książka Kamili Gurynowicz, którą miałam okazję czytać z moją prawie dwuletnią córeczką. Temat zasypiania jest dla nas bardzo ważny, bo moje dziecko nie zasypia samo. Bardzo ucieszyłam się, gdy zobaczyłam, że po opowieści znajduje się poradnik przeznaczony rodzicom. Autorka przedstawia nam 11 zasad, których powinniśmy przestrzegać, gdy uczymy nasze maluchy samodzielnego zasypiania.

Moja opinia i przemyślenia

Kamila Gurynowicz to psycholożka ma więc specjalistyczną wiedzę na temat rozwoju dzieci, a jej porady nie są oderwane od rzeczywistości i zgodne ze współczesną wiedzą na temat rytuałów około sennych.
Ilustracje do tej książeczki stworzyła Patrycja Fabicka – są bardzo przyjemne dla oka i moja córka z przyjemnością wyszukuje na nich różne szczegóły.
Poza samą treścią ważny jest dla mnie wygląd książki. Jej rozmiar jest idealny do wieczornego czytania – dziecko może zaglądać i oglądać obrazki, a my nie mamy w rękach ogromnej i ciężkiej księgi, a poręczną książeczkę, którą spokojnie możemy zabrać ze sobą na wakacje.

Na zakończenie

Jestem bardzo zadowolona, że sięgnęłam po tę pozycję i polecam ją rodzicom wszystkich dzieci od pierwszego roku. Myślę, że informacje w niej zawarte są bardzo ważne dla naszych pociech, ale również dla nas. Jeżeli zależy Wam na tym, by Wasze dziecko spokojnie zasypiało, a godziny snu były przewidywalne i na tyle wczesne, byście mogli prowadzić jeszcze jakiekolwiek życie, to jest to książka dla Was. Polecam Wam ją z czystym sumieniem i jestem pewna, że jej lektura przyniesie same korzyści.

Magdalena Ignaciuk


Autor: Kamila Gurynowicz
Ilustrator: Patrycja Fabicka
Tytuł: Hela sama zasypiania
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I,
Data wydania: 2023-03-22
ISBN 9788383181219
Kategoria: Dla dzieci
Liczba stron: 40


 

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Related Posts


Przeczytaj również

Przymiotniki

Przymiotniki

Kasiawrz 1, 2020

Nie od dziś wiadomo, że gry planszowe czy karciane, rozwijają wyobraźnię naszych pociech. Potrafią zająć dzieci na długi czas i…

Wiem, jak dbać o higienę. Moje supermoce – Barbara Szymanek

Wiem, jak dbać o higienę. Moje supermoce – Barbara Szymanek

Szkrabajekwrz 25, 2020

Książki z serii moje supermoce,  to zbiór przesympatycznych wierszyków dla najmłodszych, które opowiadają o tym, jak dbać o higienę, jak…

Nauka! To lubię – Tomasz Rożek

Nauka! To lubię – Tomasz Rożek

Szkrabajekpaź 2, 2020

“Moim kochanym dzieciom. Chciałbym, żebyście zawsze do mnie przychodzili pytać”. Tak zaczyna się ta książka. Piękna dedykacja, bardzo wzruszająca. Niemniej…

W lesie Baby Jagi. Baśnie rosyjskie – Luigi Dal Cin

W lesie Baby Jagi. Baśnie rosyjskie – Luigi Dal Cin

Kasiamaj 26, 2021

W lesie Baby Jagi. Baśnie rosyjskie – Luigi Dal Cin Już jako dziecko dużo czytałam, buszując na zapleczach biblioteki. Prawdziwe wersje…

Tajemniczy ogród – Francis Hodgson Burnett

Tajemniczy ogród – Francis Hodgson Burnett

Szkrabajekmar 4, 2021

Tajemniczy ogród – Francis Hodgson Burnett Książki poznane w dzieciństwie kształtowały moją pasję czytelniczą, mocne filary stanowiły powieści czytanie mi…