Ulepimy dziś bałwana? A co jeśli nie ma śniegu?

Date
gru, 09, 2023
Comments
Możliwość komentowania Ulepimy dziś bałwana? A co jeśli nie ma śniegu? została wyłączona

Ulepimy dziś bałwana? A co jeśli nie ma śniegu?

Zima bez śniegu nie musi oznaczać braku zabawy! Dla dzieci, które marzą o lepieniu bałwana, istnieje wiele kreatywnych alternatyw w zaciszu domowego ciepła.

Modelina i plastelina – Magiczny świat tworzenia

Modelina to uniwersalny materiał, który pozwala na tworzenie praktycznie wszystkiego. Dzieci mogą używać kolorowej modeliny do ulepienia swojego bałwana, dodając mu własne unikalne akcenty. Ta plastyczna zabawa nie tylko rozwija zdolności manualne, ale również wspiera wyobraźnię. Warto też pomyśleć o masie solnej czy cieście do takiej zabawy.

Materiały z recyklingu – Eko-Bałwan

Zastosowanie kreatywności przy wykorzystaniu materiałów z recyklingu to nie tylko ekologiczne podejście, ale także świetna zabawa. Pudełka, rolki papieru toaletowego, kawałki kolorowego papieru – wszystko to może posłużyć do stworzenia oryginalnego bałwana. Dzieci mogą pomalować, nakleić, a nawet ozdobić swojego eko-bałwana przedstawiającego zimowe postacie.

Bałwan w wersji 2D – Sztuka na kartce

Zamiast ulepienia bałwana z trójwymiarowych materiałów, dzieci mogą wypróbować rysunek bałwana na kartce papieru. Możliwości są nieograniczone – bałwan w kolorze, bałwan w krainie marzeń, bałwan z komiczną miną.

Bałwanowa sztuka plastyczna – Farby i kreatywność

Dzieci uwielbiają malować, a zimowe dni to idealny czas na rozpoczęcie bałwankowej sztuki plastycznej. Zaopatrz się w farby, pędzle i papier, a następnie pozwól dzieciom stworzyć swoje arcydzieło. Bałwan w abstrakcyjnych kolorach czy bałwan pełen malarskich detali – to świetna okazja do rozwijania umiejętności artystycznych.

Bałwankowe Puzzle – Edukacyjna zabawa

Zamiast tradycyjnego bałwana, dzieci mogą spróbować stworzyć bałwankowe puzzle. Mogą narysować bałwana, a następnie podzielić rysunek na kilka części, które będą musiały złożyć w całość. To nie tylko kreatywna zabawa, ale także świetna okazja do rozwijania zdolności logicznego myślenia.

Bałwankowe ciach-ciach – Kolaż i wycinanka

Wycinankai kolaż to jeszcze jedna fascynująca opcja dla dzieci. Mogą wyciąć z kolorowego papieru elementy zimowego krajobrazu, takie jak choinki, bałwany czy śnieżynki, a następnie skomponować je na arkuszu papieru. To nietypowy sposób na stworzenie zimowej sceny bez konieczności wychodzenia z domu.

Monika Kilijańska

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Related Posts


Przeczytaj również

Ekologia bez tajemnic – Magda Maciak

Ekologia bez tajemnic – Magda Maciak

Szkrabajeklis 19, 2020

Ekologia bez tajemnic – Magda Maciak Miłość do przyrody warto zaszczepiać w dzieciach od najmłodszych lat, bo przecież czym skorupka…

Szpilka – Ilaria Guarducii

Szpilka – Ilaria Guarducii

Kasiakwi 19, 2021

Szpilka – Ilaria Guarducii Szpilka jest naprawdę bardzo groźny – ma ostre kolce, które pokrywają niemal całe jego ciało. Mieszka…

Sherlock Homes. Znak czterech – Arthur Conan Doyle

Sherlock Homes. Znak czterech – Arthur Conan Doyle

Szkrabajeksty 13, 2021

Fantastycznie wkręciliśmy się z młodzieżą w serię, druga odsłona i ponownie bardzo dobra ocena. Przygodę czytelniczą z wyczuciem dostosowano do…

dummy-img

Halo! Historia komunikowania się Liliana Fabisińska

Bujaczekcze 24, 2020

Obecnie nawet nie myślimy o tym, że nie moglibyśmy w każdej chwili zadzwonić do kogoś czy napisać na messengerze lub…

Wielkie ludy historii: Wikingowie – Christian Hill

Wielkie ludy historii: Wikingowie – Christian Hill

Bujaczeklip 21, 2021

Wielkie ludy historii: Wikingowie – Christian Hill Dzieci bardzo często chcą być jak rodzice. To oni inspirują swoje pociechy i…