Atomy

Atomy – John Devolle

Date
gru, 11, 2023
Comments
Możliwość komentowania Atomy – John Devolle została wyłączona

Wielkie idee dla małych umysłów

Czym są atomy? Skąd się wzięły? Czy dinozaury też były zbudowane z atomów?

Książka “Atomy” to połączenie zabawnych, kolorowych ilustracji i przystępnych opowieści
o niesamowitych zagadnieniach, które pomogą czteroletniemu dziecku zrozumieć ważne koncepcje naukowe – od atomu po teorię Wielkiego Wybuchu, ewolucję i fakt, że wszyscy jesteśmy zbudowani z tych małych cząsteczek!

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.


Bardzo krótka książeczka obrazkowa zapewniająca początkującym wgląd w koncepcję atomów. Większość stron poświęconych jest głównie zrozumieniu, czym są atomy i gdzie występują w przyrodzie. Każda strona nie zawiera więcej niż jedno-dwa zdania, co ułatwia pracę małym czytelnikom w wieku przedszkolnym.

Pozycja tłumaczy różne trudne dla dziecka słowa i raczej ogranicza się do ich wyjaśniania bez podania odpowiedzi na pytania „jak” czy „dlaczego” coś się dzieje. Dziecko dowie się z niej nie tylko, czym jest atom, ale też znajdzie wzmiankę o teorii Wielkiego Wybuchu czy o tym, że każdy z nas zbudowany jest z atomów, które mogły być wcześniej częścią jakiejś innej istoty.

Ta niepozorna książka jest za to fantastycznie zilustrowana. W prostocie geometrycznych żywo kolorowanych wzorów i kształtów kryje się ich urok. Bardzo podobały mi się kolorowe kropki przedstawiające atomy. Każda strona kipi kolorami i nie ma ani jednego wolnego od nich miejsca w książce. Do tego nieco niestandardowy duży format pozwala zachwycać się rysunkom w pełni.

Książka świetnie sprawdzi się w rozbudzaniu zainteresowania nauką już przedszkolaków. Jestem pewna, że młodzi czytelnicy uznają tę książkę za intrygującą i fascynującą, gdyż pozwolą im głębiej poznać jeden z tematów fizyki. Mam też nadzieję, że na polskim rynku zostaną też wydane inne książeczki dla dzieci Johna Devolle’a.

Monika Kilijańska


Autor: John Devolle
Tłumaczenie: Jacek Spólny
Ilustrator: John Devolle
Tytuł: Atomy
Tytuł oryginalny: Atoms
Wydawnictwo: Zysk – S-ka
Wydanie: I
Data wydania: 2023-11-21
Kategoria: dla dzieci
ISBN: 9788383350721
Liczba stron: 32


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Related Posts


Przeczytaj również

Bądź jak one! – Jean Fischer

Bądź jak one! – Jean Fischer

Bujaczeksie 8, 2022

Bądź jak one! – Jean Fischer Chyba każdy z nas ma osobę, która jest dla nas wzorem do naśladowania. Imponuje…

dummy-img

Damy, dziewuchy, dziewczyna – Anna Dziewit-Meller

Szkrabajekmaj 8, 2020

  Tytuł: Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy Autor: Anna Dziewit-Meller Seria: Damy, dziewuchy, dziewczyny (część I) Wydawnictwo: Znak Emotikon…

Historia naturalna syren

Historia naturalna syren

Szkrabajekcze 12, 2023

Znów mamy wielką tajemnicę, zagrzebaną na dnie archiwów i list, który może zmienić oblicza nauki. W taki intrygujący i zagadkowy…

Smopsy – Justyna Bednarek

Smopsy – Justyna Bednarek

Kasiakwi 22, 2022

Smoki są wspaniałe! Są wdzięczne, majestatyczne, sieją grozę, ale mogą być kochane, miłe. Właśnie takie są te, które spotkacie w…

Ania Robaczek ratuje pszczoły – Catherine Jacob

Ania Robaczek ratuje pszczoły – Catherine Jacob

Kasialip 27, 2021

Pszczoły są niezmiernie ważne dla naszego ekosystemu i coraz głośniej się o tym mówi. To owady bardzo pożyteczne. Zapylają rośliny,…