Krowa Matylda szuka skarbu

Date
lip, 10, 2023
Comments
Możliwość komentowania Krowa Matylda szuka skarbu została wyłączona

Krowa Matylda szuka skarbu

Matylda jest jednym z wielu zwierząt w dużym wiejskim gospodarstwie. Ta urocza, biało-czarna krowa wiedzie prym wśród innych stworzeń żyjących na podwórku. Ma wiele ludzkich cech. Pomaga gospodyni w obowiązkach, mieszka w obórce urządzonej niczym salon, uwielbia pomagać listonoszowi w roznoszeniu listów. I właśnie po jednej z wypraw pocztowych, Matylda zauważa w swojej skrzynce tajemniczy list. Czytelnik od razu zauważa, że jest to naklejka z drewnianej skrzynki na butelki z winem. Dla Krowy Matyldy jest to jednak mapa skarbów. A skoro jest mapa, to trzeba znaleźć i skarb, do którego owa mapa prowadzi. Wszystkie zwierzęta z radością zaangażowały się w poszukiwania, widząc w nich świetną zabawę. Należało znaleźć parasol, potem kieliszek, wreszcie podążać za strzałkami… Wyszukanie w gospodarstwie wszystkich punktów zajęło zwierzakom mnóstwo czasu, ale w końcu udało się! Zgodnie ze wskazówkami skarbu należało szukać w ogrodzie warzywnym! Krowa Matylda z wielkim zaangażowaniem zaczęła przekopywać ogród, nie zważając na rosnące w nim dorodne warzywa. Nawet nie zauważyła, gdy zrobiła ogromną dziurę…Można sobie wyobrazić, jak to się skończyło. Nie będę jednak zdradzać zakończenia tej uroczej opowiastki.

Moja opinia i przemyślenia

Przyznaję, że jestem wielką fanką Krowy Matyldy i z ogromną przyjemnością sięgam po jej kolejne przygody, ciesząc się, gdy wnuczki równie emocjonalnie podchodzą do lektury. Lubię dowcipny tekst i zabawne przygody uosobionych zwierząt oraz ich mądrą gospodynię, która nawet w najtrudniejszych sytuacjach znajduje coś pozytywnego. Potrafi też rozładować ciężką atmosferę, gdy Matylda coś przeskrobie, a wpadanie w tarapaty to domena naszej krowy.
Ogromnym atutem tej serii są ilustracje. Charakterystyczna kreska Alexanda Steffensmeiera idealnie pasuje do zwierzęcych przygód. Dzieciom podobają się kolorowe, pełne humoru rysunki.

Na zakończenie

„Krowa Matylda szuka skarbu” to kolejna z przygód wesołego zwierzaka, która rozbawi małego czytelnika, a mądry tekst da przestrzeń do rozmowy o granicach zabawy oraz emocjach, jakie pojawiają się, gdy coś się przeskrobie.

Anna Kruczkowska

Zobacz również

Krowa Matylda jest chora 

Krowa Matylda nie może zasnąć 

Krowa Matylda nie chce się kąpać 

Krowa Matylda i śnieg 

Krowa Matylda i zima 

 

Książeczki dla maluszków:

Matyldo, Twoje urodziny!

Matyldo, niedługo święta! 


Autor: Alexander Steffensmeier
tłumaczenie: Emilia Kledzik
Tytuł: Krowa Matylda szuka skarbu
Ilustracje Alexander Steffensmeier
tytuł oryginalny: Lieselotte sucht einen Schatz
Cykl: Krowa Matylda
Wydawnictwo: Media Rodzina
Wydanie: 2
Data wydania: 2023-02-22
Kategoria: dla dzieci
ISBN: 9788382653687
Liczba stron: 28


 

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Related Posts


Przeczytaj również

Najnowsza część przygód Alberta już dostępna

Najnowsza część przygód Alberta już dostępna

Kasiawrz 3, 2021

Do urodzin taty został tylko jeden dzień. Albert ma zmartwienie. Chciałby dać tacie jakiś ładny prezent, ale nie wie, co…

Akademia Mądrego Dziecka. Niesamowite zwierzęta. Ubrania – S&S Alliance

Akademia Mądrego Dziecka. Niesamowite zwierzęta. Ubrania – S&S Alliance

Szkrabajeksty 30, 2021

Akademia Mądrego Dziecka. Niesamowite zwierzęta. Ubrania – S&S Alliance Uwielbiam książki, które w sposób niezwykły i ciekawy pokazują dzieciom świat.…

Kolejne wydanie komiksów o walecznym Galu!

Kolejne wydanie komiksów o walecznym Galu!

Kasiasty 14, 2021

W 2021 roku Asterx powraca w pełni sił z nowym albumem! Nieugięci Galowie ofiarują nam najlepsze dary: lekarstwo na smutek,…

Wielka Księga Kwiatów – Yuval Zommer

Wielka Księga Kwiatów – Yuval Zommer

Kasiacze 12, 2021

Wielka Księga Kwiatów – Yuval Zommer Są książki, które zachwycają już na pierwszy rzut oka i właśnie do nich zalicza…

Czy to puszcza bąki? – Nick Caruso, Dani Rabaiotti

Czy to puszcza bąki? – Nick Caruso, Dani Rabaiotti

Szkrabajekcze 11, 2021

Czy to puszcza bąki? – Nick Caruso, Dani Rabaiotti Dziecięcy świat nie jest czarno – biały. Dzieci wszystko widzą w…