Krowa Matylda nie może zasnąć – Alexander Steffensmeier

Krowa Matylda nie może zasnąć – Alexander Steffensmeier

Krowa Matylda nie może zasnąć

Krowa Matylda to urocza bohaterka książek dla nieco starszych dzieci. Zamieszkuje gospodarstwo wraz z całą zgrają nietuzinkowych zwierzaków m.in. prześmiesznymi kurami, które są mistrzami drugiego planu jej przygód. „Krowa Matylda nie może zasnąć” pozwala nam na poznanie wszystkich mieszkańców gospodarstwa, dlatego to moim zdaniem jedna z fajniejszych książek z tej serii.

Kilka słów o fabule

Przychodzi pora spania, dzień chyli się ku końcowi i wszyscy w gospodarstwie układają się do snu, tylko jedna Matylda nie może zasnąć. Próbując znaleźć sposób na szybkie zaśnięcie, odwiedza wszystkich przyjaciół np. świnki w chlewiku, kozę, a nawet samą gospodynię. W sobie tylko znanym stylu doprowadza tym samym do komicznego finału.

Moja opinia i przemyślenia

Matylda znowu rozrabia. Znowu chce dobrze, ale z tych chęci wynikają śmieszne sytuacje. No może śmieszne dla czytelników, bo zarwane łóżko gospodyni to dla niej na pewno nie powód do śmiechu. Natomiast czytając tę lekturę z dziećmi, można się naprawdę nieźle uśmiać. Sama historia może pomóc oswoić kłopoty z wieczornym zaśnięciem. Może również stać się tematem wyjściowym do rozmowy na temat spania i zasypiania samemu. Ta część przygód niesfornej krówki, jak już wspomniałam, przybliża nam też po kolei wszystkich mieszkańców matyldowego gospodarstwa, także spokojnie jest to taka książka, od której można zacząć swoją przygodę z Matyldą, choć oczywiście najlepiej jest zacząć od tomu pierwszego. Reasumując „Krowa Matylda nie może zasnąć” to świetna opowieść, która na pewno nie narobi Wam kłopotu przy usypianiu dzieci – w treści nie ma nic strasznego, co mogłoby wygenerować u dzieciaków stres lub podrzucić im niedorzeczne pomysły przed spaniem.

Podsumowanie

Broszurowe wydanie prezentuje się nieco mniej okazale niż to w twardej oprawie, ale niska cena jest w tym przypadku dobrym zrównoważeniem minimalnej utraty jakości. Nada się najlepiej dla starszych dzieci, które jeszcze Matyldy nie znają. Twarda oprawa jest za to lepsza dla młodszych dzieci, które mogą jeszcze nie wiedzieć, jak należy obchodzić się z książką.

@czytajzfantazja

Autor: Alexander Steffensmeier
Tłumaczenie: Emilia Kledzik

Ilustrator: Alexander Steffensmeier

Tytuł: Krowa Matylda nie może zasnąć

Tytuł oryginalny: Lieselotte bleibt wach

Seria i numer tomu: nie mogę nigdzie znaleźć

Wydawnictwo: Media Rodzina

Wydanie: II

Data wydania: 2021.10.27

Kategoria: dla dzieci

ISBN: 9788382650389

Liczba stron: 28


Dodaj komentarz

Close Menu