Matyldo, niedługo święta! – Alexander Steffensmeiler

Matyldo, niedługo święta! – Alexander Steffensmeiler

Matyldo, niedługo święta! – Alexander Steffensmeiler

Krowa Matylda to zabawna bohaterka serii książeczek dla starszych i młodszych czytelników. W tej części serii tytułowa postać szykuje się do świąt Bożego Narodzenia. Jak wszyscy wiemy, jest to czas magiczny, a klimat, który nam towarzyszy podczas tych dni, jest niedopisania. Matyldo, niedługo Święta!, to książeczka, która przygotowuje najmłodszych czytelników do Bożego Narodzenia i pokazuje, na czym one polegają.

Krowa Matylda nie może doczekać się Świąt. Jej gospodyni zrobiła dla niej kalendarz adwentowy, aby umilić jej oczekiwanie na Boże Narodzenie. Tytułowa bohaterka uwielbia śnieg i gdy tylko biała warstwa puchu pokryje świat, zaczyna się prawdziwa zabawa. Matylda również pomaga listonoszowi w przewożeniu paczek i kartek świątecznych, a także pomaga lepić i piec pierniczki.

Matyldo, niedługo Święta!, to książeczka przeznaczona dla najmłodszych czytelników. Dlaczego? Jest prostsza niż ta druga seria, w której więcej się dzieje. W tej historii nie ma dużo tekstu, więc nawet najmłodsi czytelnicy będą nią zachwyceni. Wielkie brawa dla autora i tłumaczki, którzy postarali się, aby tekst zachował lekki wydźwięk, a jego zrozumienie nie przysporzyło kłopotów małym odbiorcom. Dodatkowym atutem są również twarde, tekturowe strony, które są odporna na przypadkowe zniszczenie lub obślinienie. Szczegółowe ilustracje zachwycą malucha – postacie są w ruchu, a kresa ilustratora jest dość oryginalna.

Wspomniałam, że ta książeczka to idealnie wprowadzenie w temat świąt Bożego Narodzenia. Autor opisał najprostsze tradycje (kalendarz adwentowy  oraz pieczenie pierniczków), a także opisał zabawy Matyldy na śniegu, który kojarzy się bohaterce z nadejściem świąt.

Jestem zachwycona i tą częścią  o przygodach Krowy Matyldy. Bohaterka jest ciepła, rezolutna, zabawna i zakochują się w niej i starsi czytelnicy. Jeżeli poszukujecie historii, która będzie odpowiadania dla waszych najmłodszych pociech, to Matyldo, niedługo święta!, będzie dla was idealnym wyborem.


Autor: Alexander Steffensmeiler

Tłumaczenie: Emilia Kledzik

Ilustrator: Alexander Steffensmeiler

Tytuł: Matyldo, niedługo Święta!

Tytuł oryginalny: Bald ist weihnachten, Lieselott

Seria: Krowa Matylda XII

Wydawnictwo: Media Rodzina

Wydanie: I

Data wydania: 2019-10-01

Kategoria: literatura dla dzieci

ISBN: 9788380086142

Liczba stron: 12

★★★★★★★


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Dodaj komentarz

Close Menu