Biblia. Dobra nowina opowiedziana dzieciom

Date
lut, 13, 2023
Comments
Możliwość komentowania Biblia. Dobra nowina opowiedziana dzieciom została wyłączona

Nakładem wydawnictwa Jedność ukazała się książka Biblia. Dobra Nowina opowiedziana dzieciom autorstwa Lodovicy Cimy, przedstawiająca w prostej formie wybrane treści z Pisma Świętego. Podobnych publikacji na rynku wydawniczym jest już kilka – jak choćby znana od dekad Biblia w obrazkach dla najmłodszych. Warto jednak nadmienić, iż książka Cimy otrzymała w Polsce Imprimatur biskupa Andrzeja Kalety.

Wartościowe wnętrze

Na książkę składa się ponad 50 opowiadań opartych o fragmenty Starego i Nowego Testamentu Pisma Świętego. Na okładce czytamy, iż po książce możemy oczekiwać „barwnego języka opowieści”, jednak – według mnie – jest to pewne nadużycie. Język opowieści jest składny, poprawny i nie można mu wiele zarzucić, jednak jest on bardzo prosty. Nie jest to zarzut w stosunku do autorki, bowiem opowieści mają za zadanie przekazać specyficzne teksty Biblii poprawnie, a jednocześnie w sposób dostosowany do możliwości pojmowania dziecka – i tak w dużej mierze jest.

Piękna prostota

Treści prowadzone są w sposób niemal czysto fabularny, nie wyjaśniają zatem złożonych treści teologicznych. Tłumaczą je w stopniu podstawowym. Jako lektura przeznaczona dla bardzo młodego czytelnika, „Biblia. Dobra Nowina opowiedziana dzieciom” wprowadza w świat Biblii w sposób uproszczony. W tym zakresie odgrwa dobrze swoją rolę. Co więcej, stanowi lekturę, która autentycznie może zainteresować dziecko na równi z wieloma publikacjami dla dzieci niezaangażowanymi teologicznie.

Książka ma ciekawą szatę graficzną. Rysunki pod pewnym względem towarzyszą prostocie tekstu – są dziecinne, łagodne. Jednak mają w sobie pewną głębię, jakiś rys bardziej wymowny. Jednocześnie są na tyle wyraziste, że z większości łatwo można odgadnąć fragment Pisma Świętego, jaki reprezentują. Rysunki są bezapelacyjnie największym atutem publikacji.

Na zakończenie

Książka została pomyślana jako prezent. Przed stroną tytułową umieszczono stronę przeznaczoną na umieszczenie stosownych informacji o obdarowywanym, darczyńcy i okazji obdarowania. Sam sposób wydania również jest nieco uroczysty – bardzo estetyczny, na solidnym kredowym papierze i w twardej oprawie. Myślę, że jako prezent – zwłaszcza z okazji zaangażowanych religijnie, jak choćby I Komunia Święta – jest całkiem sensowną alternatywą.

Iwona Ladzińska


Autor: Lodovica Cima
Tytuł: “Biblia. Dobra Nowina opowiedziana dzieciom”
Wydawnictwo: Jedność
Seria i nr tomu: –
Język oryginału: włoski
Tytuł oryginału: “Ti racconto la bibbia”
Język wydania: polski
Tłumacz: Dr Dariusz Chodyniecki
Ilustracje: Chiara Fedele
Wydanie: I
Data wydania: 24.03.2022
Kategoria: religia, chrześcijaństwo, Biblia, dla dzieci
ISBN: 978-83-8144-476-7
Liczba stron: 304


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

Sonic wraca na ekrany kin!

Sonic wraca na ekrany kin!

Kasiasty 17, 2022

Film “SONIC. Szybki jak błyskawica” to wielki sukces komercyjny, zarobił ponad 300 milionów dolarów na całym świecie. Postać Sonica, najszybszego…

Nowa książka Maxa Czornyja dla dzieci!

Nowa książka Maxa Czornyja dla dzieci!

Kasiamaj 6, 2022

Młody Eryczek Deryło i Zagadkowi Agenci na tropie złego Magika! PIERWSZY TOM SERII KSIĄŻEK DLA DZIECI MAKSA CZORNYJA, AUTORA BESTSELLEROWYCH…

Cytryna. Akademia mądrego dziecka-Cecile Jugla, Jack Guichard

Cytryna. Akademia mądrego dziecka-Cecile Jugla, Jack Guichard

Martalut 25, 2021

Cytryna. Akademia mądrego dziecka-Cecile Jugla, Jack Guichard Niemalże każdy przedmiot w naszym otoczeniu może stać się powodem do zadawania pytań…

Zapowiedź: Książki na dachu

Zapowiedź: Książki na dachu

Szkrabajekmaj 31, 2024

Widzisz to? Czy to rybki pływają w oknie, a przed domem stoi sygnalizator świetlny? Na pierwszy rzut oka dom wygląda…

Baw się i ucz! Świętuj z nami

Baw się i ucz! Świętuj z nami

Kasiakwi 11, 2023

  Z tej bogato ilustrowanej książki dowiesz się, jak bawią się dzieci na wszystkich kontynentach i jak świętują ważne wydarzenia.…