Czarodziejki W.I.T.C.H. księga 7

Date
sty, 23, 2023
Comments
Możliwość komentowania Czarodziejki W.I.T.C.H. księga 7 została wyłączona

Przed nami kolejny zbiorczy tom przygód Czarodziejek WITCH. Pięknie wydany, w twardej oprawie znów kusi i zaprasza do zanurzenia się w świat magii pełen przyjaźni, sojuszy i nagłych zwrotów akcji. Czy po tylu tomach można czuć zmęczenie? A może pojawiają się wątki podtrzymujące ciekawość i napięcie. Przekonajcie się.

Kolejne tomy pełne przygód

W siódmym tomie WITCH znajdziemy sześć historii, splecionych ze sobą, połączonych jednym wątkiem. Przed każdym rozdziałem znów możemy znaleźć coś ekstra. Dobre myśli tam zawarte bardzo podobają się młodym czytelnikom, napełniają ich dobrą energią i zachęcają do dalszego czytania. To jedne z ulubionych fragmentów mojej córki, poza treścią oczywiście.

Zmiana Wyroczni

Czarodziejki na samym początku uczestniczą w procesie Wyroczni. Część Bractwa Kondrakaru nie uznaje decyzji Wyroczni za właściwe i dlatego podejmują debatę, coś jak nasz sąd, zwalniają Wyrocznię i przez to muszą wybrać nową. Nowa Wyrocznia nie tylko zmienia wystrój Twierdzy na bardziej pałacowy, ale chce też zmienić Czarodziejki! Co więcej, chce je wymazać z życia i wspomnień wszystkich ludzi. Od razu widać, że to podstęp. Nie będziemy Wam zdradzać, kto za tym stoi, ale gwarantujemy, że dziewczęta nie poddadzą się biernie tej fatalnej wręcz sytuacji. A co za tym idzie, emocje macie gwarantowane, a ciekawość będzie Was gnała strona za stroną, aż nie zamkniecie tylnej okładki. Jest to zdecydowanie najbardziej emocjonujący tom, pełen zwrotów akcji i niebezpiecznych sytuacji. I co prawda niektóre decyzje Wyroczni dla kogoś, kto nie wie, kto stoi za tym wszystkim, mogą się wydawać dziwne, jest to dobrze upleciona intryga, która prowadzi do fascynującej opowieści.

Bardzo ciekawym zabiegiem jest pokazanie tego, co dzieje się ze „zwolnionym” Wyrocznią w jego świecie. Co tam robi, jak funkcjonuje.

W tym tomie oczywiście najważniejsze są zawirowania w Kondrakarze, ale nie brakuje też wątków pobocznych. Irma bardzo się martwi, że wszystkie dziewczęta są zakochane, a ona nie. Przyjaciółki postanowiły jej pomóc i z tego też wyniknęła dość ciekawa sytuacja. Natomiast Matt dowiaduje się, że dziewczęta są Strażnikami. On już wie, ale przyjaciółki nie wiedzą, że on posiadł tę wiedzę. Ciekawi, co z tego wyniknie? Zapraszamy do czytania.

Podsumowanie

Strażniczki dojrzewają, dorastają i dzieje się to na równo z dorastaniem czytelników. To już nie są opowieści dla małych dziewczynek kochających magię. Robi się poważnie, trzeba podjąć trudne decyzje, pojawiają się pierwsze miłości i pierwsze rozczarowania. Kocham publikacje, które rosną z czytelnikami, odpowiadają na ich potrzeby, a aktualne problemy i ich rozwiązania mogą znaleźć odbicie w ulubionej książce. Bo nie oszukujmy się. WITCH jest pełne magii, ale to nadal opowieść o normalnych, choć trochę niezwykłych, nastolatkach.

 

Katarzyna Boroń


Scenarzysta: Bruno Enna, Gulia Conti, Paola Mulazzi, Francesco Artibani

Ilustrator: Giada Perissinotto, Alessia Martusciello, Gianluca Panniello, Paolo Campinoti, Elisabetta Melaranci, Federico Bertolucci, Claudio Sciarrone, Alberto Zanon

Tłumacz: Joanna Szabunio

Tytuł: Czarodziejki W.I.T.C.H. księga 7

Tytuł oryginału: W.I.T.C.H.

Data wydania: 2022-11-23
Kategoria: komiks, dla młodzieży
ISBN: 9788328155121
Liczba stron: 384


 

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Related Posts


Przeczytaj również

Zapowiedź: Nie tylko place zabaw.

Zapowiedź: Nie tylko place zabaw.

Kasiamar 8, 2023

Hej, Dzieci! To książka o tym, że plac zabaw to poważna sprawa. Zaskoczy was, ile on może mieć różnych form,…

5 nocy do gwiazdki Jimmy Fallon

5 nocy do gwiazdki Jimmy Fallon

Szkrabajekgru 9, 2022

5 nocy do gwiazdki Jimmy Fallon Nie znam dziecka, które nie wyglądałoby z utęsknieniem świąt Bożego Narodzenia. Kiedy tylko na…

Willa, dziewczyna z Mrocznej Jamy – Robert Beatty

Willa, dziewczyna z Mrocznej Jamy – Robert Beatty

Szkrabajeklut 28, 2022

Willa, dziewczyna z Mrocznej Jamy – Robert Beatty Pamiętacie „Willę, dziewczynę z lasu”? Jeśli nie, to koniecznie przeczytajcie tę piękną…

Niki i Tesla: Efekty specjalne na miarę Oscara – Steve Hockensmith, Bob “Pflugfelde” Science

Niki i Tesla: Efekty specjalne na miarę Oscara – Steve Hockensmith, Bob “Pflugfelde” Science

Szkrabajekpaź 5, 2020

Marzeniem chyba każdego z nas (nie tylko w okresie dzieciństwa) było znaleźć się chociaż raz na planie filmowym, nie mówiąc…

Książka dla wielbicieli książek. Tilly i książkowi wędrowcy

Książka dla wielbicieli książek. Tilly i książkowi wędrowcy

Kasiasty 16, 2022

Marzysz o tym, by porozmawiać z Anią z Zielonego Wzgórza? A może wolisz spotkać się z Alicją w Krainie Czarów?…