Dinozaury ratują święta

Dinozaury ratują święta – Katarzyna Pruszowska-Sokalla

Date
gru, 23, 2022

Dinozaury ratują święta – Katarzyna Pruszowska-Sokalla

Święta i dinozaury? Czyż to nie połączenie idealne? Dla wszystkich małych czytelników to będzie niesamowita czytelnicza przygoda! Bo czyż te prehistoryczne stworzenia mogą sobie poradzić z przygotowaniem świąt? Pieczeniem, dekorowaniem choinki czy nakrywaniem do stołu? Jak im to wyjdzie? A może święta to będzie wielka klapa, o której nie warto wspominać?

W Dolinie Dinozaurów panuje świąteczny nastrój. Wszyscy mieszkańcy powoli przygotowują się do rozpoczęcia tego wspaniałego okresu. Tylko jeden z bohaterów, stegozaur, zapomniał, że to już. Jednak nic strasznego – niedługo przybędą do niego przyjaciele, a wspólnie szybko przygotują wszystko, co potrzebne. Nasz bohater postanawia rozdzielić zadania, jednak gdy w jego domu pojawiają się goście, są zdziwieni czynnościami, jakie muszą wykonać. Tyranozaur musi ubrać choinkę, jednak krótkie przednie łapki mu to utrudniają. Anykolzaur miał zająć się pakowaniem prezentów, jednak kolce rozdzierają papier. Diplodok oraz welociraptor nie dogadują się w kuchni, a triceratops nie radzi sobie z nakryciem do stołu. Okazuje się, że gospodarz zapodział okulary, a bez nich nie widzi kartki z rozdzielonymi zadaniami. Na szczęście przyjaciele przychodzą z pomocą.

Dinozaury ratują święta to ciekawie wydana książeczka. Zachwyci ona każdego młodego czytelnika – połączenie dinozaurów i świąt jest niesamowicie ciekawe, nowatorskie i idealne dla małych odbiorców. Ja sama bawiłam się wyśmienicie, czytając tę książeczkę. Tekst jest atrakcyjny, pełny zaskoczeń, czyta się ją wyśmienicie dobrze, a rymy uatrakcyjniają całą opowieść. Ilustracje są ciepłe, urocze, pełne szczegółów, a jednocześnie proste, idealne dla dzieci.

Chociaż historyjka jest zabawna i pełna zaskoczeń, to jednak ma w sobie bardzo ważny morał. Nasz stegozaur boi się przyznać do tego, że zgubił okulary i nie może przeczytać tekstu zapisanego na kartce, co wywołuje wiele problemów, złości i niedopowiedzeń. Gdy przyznaje się do błędu, przyjaciele nie są źli czy obrażeni. Wspólnie zaczynają pracować, aby przygotować wspólne święta! Dinozaury ratują święta to niesamowicie pozytywna i ciepła historyjka, która pokaże Waszym dzieciom, co tak naprawdę jest ważne w trakcie świąt. Wspólnie spędzony czas, zgoda i przyjaźń.

Dinozaury ratują święta otrzymaliśmy od księgarni TaniaKsiazka.pl. Zachęcamy również do zajrzenia na stronę księgarni po inne nowości.


Autor: Katarzyna Pruszowska-Sokalla
Ilustrator: Zuza Pacholska
Tytuł: Dinozaury ratują święta
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Wydanie: I
Data wydania: 2022-11-09
Kategoria: literatura dziecięca 4+
ISBN: 9788382407990
Liczba stron: 32


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

(Nie)zwyłe arktyczne wakacje.

(Nie)zwyłe arktyczne wakacje.

Kasiasty 14, 2022

Przyjaciel Północy – Ilona Wiśniewska, ilustracje: Mariusz Andryszczyk Arktyczne lato, niedźwiedzie polarne i pełna przygód pogoń za kłusownikami! To miały…

Basia w zoo – nowa planszowa gra dla najmłodszych!

Basia w zoo – nowa planszowa gra dla najmłodszych!

Kasiamar 12, 2021

Basia w zoo – nowa planszowa gra dla najmłodszych! Basia ma pięć lat, uwielbia pasiaste ubrania i codziennie przeżywa mnóstwo…

Smerfy i śnieżyca

Smerfy i śnieżyca

Szkrabajekwrz 9, 2022

Zima u Smerfów nie jest łatwa. Muszą zrobić sporo zapasów, a śnieg jest dla nich nie tylko uciążliwy, ale i…

Lucky Luke. Karawana

Lucky Luke. Karawana

Kasiasty 11, 2023

Lucky Luke jako obrońca karawany? Oczywiście, że to odpowiedzialne zadanie, ale jednak kowboj zawsze kojarzy się z bardziej niebezpiecznymi rzeczami.…

Porwanie jeża Eliasza – Ewa Nowak

Porwanie jeża Eliasza – Ewa Nowak

Kasiasie 26, 2020

Dbanie o ekologię jest już swoistego rodzaju modą, ale i koniecznością. Nasze dzieci od najmłodszych lat powinny być wychowywane według…