Dinozaury ratują święta

Dinozaury ratują święta – Katarzyna Pruszowska-Sokalla

Date
gru, 23, 2022

Dinozaury ratują święta – Katarzyna Pruszowska-Sokalla

Święta i dinozaury? Czyż to nie połączenie idealne? Dla wszystkich małych czytelników to będzie niesamowita czytelnicza przygoda! Bo czyż te prehistoryczne stworzenia mogą sobie poradzić z przygotowaniem świąt? Pieczeniem, dekorowaniem choinki czy nakrywaniem do stołu? Jak im to wyjdzie? A może święta to będzie wielka klapa, o której nie warto wspominać?

W Dolinie Dinozaurów panuje świąteczny nastrój. Wszyscy mieszkańcy powoli przygotowują się do rozpoczęcia tego wspaniałego okresu. Tylko jeden z bohaterów, stegozaur, zapomniał, że to już. Jednak nic strasznego – niedługo przybędą do niego przyjaciele, a wspólnie szybko przygotują wszystko, co potrzebne. Nasz bohater postanawia rozdzielić zadania, jednak gdy w jego domu pojawiają się goście, są zdziwieni czynnościami, jakie muszą wykonać. Tyranozaur musi ubrać choinkę, jednak krótkie przednie łapki mu to utrudniają. Anykolzaur miał zająć się pakowaniem prezentów, jednak kolce rozdzierają papier. Diplodok oraz welociraptor nie dogadują się w kuchni, a triceratops nie radzi sobie z nakryciem do stołu. Okazuje się, że gospodarz zapodział okulary, a bez nich nie widzi kartki z rozdzielonymi zadaniami. Na szczęście przyjaciele przychodzą z pomocą.

Dinozaury ratują święta to ciekawie wydana książeczka. Zachwyci ona każdego młodego czytelnika – połączenie dinozaurów i świąt jest niesamowicie ciekawe, nowatorskie i idealne dla małych odbiorców. Ja sama bawiłam się wyśmienicie, czytając tę książeczkę. Tekst jest atrakcyjny, pełny zaskoczeń, czyta się ją wyśmienicie dobrze, a rymy uatrakcyjniają całą opowieść. Ilustracje są ciepłe, urocze, pełne szczegółów, a jednocześnie proste, idealne dla dzieci.

Chociaż historyjka jest zabawna i pełna zaskoczeń, to jednak ma w sobie bardzo ważny morał. Nasz stegozaur boi się przyznać do tego, że zgubił okulary i nie może przeczytać tekstu zapisanego na kartce, co wywołuje wiele problemów, złości i niedopowiedzeń. Gdy przyznaje się do błędu, przyjaciele nie są źli czy obrażeni. Wspólnie zaczynają pracować, aby przygotować wspólne święta! Dinozaury ratują święta to niesamowicie pozytywna i ciepła historyjka, która pokaże Waszym dzieciom, co tak naprawdę jest ważne w trakcie świąt. Wspólnie spędzony czas, zgoda i przyjaźń.

Dinozaury ratują święta otrzymaliśmy od księgarni TaniaKsiazka.pl. Zachęcamy również do zajrzenia na stronę księgarni po inne nowości.


Autor: Katarzyna Pruszowska-Sokalla
Ilustrator: Zuza Pacholska
Tytuł: Dinozaury ratują święta
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Wydanie: I
Data wydania: 2022-11-09
Kategoria: literatura dziecięca 4+
ISBN: 9788382407990
Liczba stron: 32


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Operacja bałwan – Jorn Lier Horst

Operacja bałwan – Jorn Lier Horst

Szkrabajeksty 5, 2021

Operacja bałwan – Jorn Lier Horst “Tajemnicze sprawy to nasza specjalność.” Wcześniej zaprezentowałam “Operację Rupieciarz”, wypełnioną kryminalnymi nutami powieść dla…

Mam 3 latka. Disney. Historyjki w sam raz dla mnie

Mam 3 latka. Disney. Historyjki w sam raz dla mnie

Kasialis 13, 2021

Mam 3 latka. Disney. Historyjki w sam raz dla mnie Kto nie kocha bajek Disneya? Wychowałam się na nich, jeszcze…

Slow down dla dzieci

Slow down dla dzieci

Kasiasty 10, 2022

Zwolnij i popatrz na niezwykłe zjawiska, które cały czas dzieją się na świecie. Wielu z nich nie możemy dostrzec. O…

Zimowa magia – Opracowanie zbiorowe

Zimowa magia – Opracowanie zbiorowe

Bujaczeksty 20, 2021

Zimowa magia Można się spóźniać przy różnych okazjach, ale nigdy nie wolno pozwolić czekać przygodzie.* Magia jest wśród nas. Czasami…

Voodolls

Voodolls

Szkrabajeklut 23, 2023

Rynek gier komputerowych cały czas się rozwija. Coraz więcej czasu spędza się w wirtualnym świecie, dlatego rok rocznie pojawiają się…