Zdecydowanie nie lubię zimy

Zdecydowanie nie lubię zimy – Fiona Barker

Date
gru, 20, 2022

Zdecydowanie nie lubię zimy – Fiona Barker

Nie wszyscy lubią zimę, chociaż jest ona piękna. Najzimniejsza pora roku to wspaniały śnieg, budowanie bałwana, zjeżdżanie na sankach… Czy może być coś wspanialszego? Niektórzy twierdzą, że nie, inni, że tak. Dokładnie tak samo zachowują się nasi dwaj bohaterowie Henio i Hugo. Uwielbiają wspólnie spędzać czas na dworze, gdy jest ciepło lub gdy na drzewie pojawiają się kolorowe liście. Jednak nieuchronnie zbliża się zima. Henio postanawia całą przeczekać pod kocem, a Hugo uwielbia zimowe zabawy. Przyjaciele spędzają czas osobno, a bohater, który nie cierpi zimna, nie daje się przekonać do tego, aby wyjść na dwór.

Hugo wpada na doskonały pomysł! Czy mu się uda przekonać przyjaciela do zimy i śniegu?

Uwielbiam książeczki ze zwierzęcymi bohaterami, jakie ma w swojej ofercie Zielona Sowa. Mają ciekawą i mądrą treść, wspaniałe ilustracje i morał, który pomaga małym czytelnikom zrozumieć, jak funkcjonuje świat. W tej książeczce spotykamy dwie wiewiórki, które są dla siebie najlepszymi przyjaciółmi. Mają wspólne zajęcia, jednak jeden z nich uwielbia ciepło i nie znosi zimy, a drugi potrafi w niej znaleźć piękne aspekty. Nasi bohaterowie się różnią, wiele ich dzieli, i pomimo iż Henio otwarcie sprzeciwia się wyjścia na dwór, to tęsknota sprawia, że jednak znajdują kompromis. Taki, który nie krzywdzi żadnej ze stron.

Treści w „Zdecydowanie nie lubię zimy” nie jest dużo. Raczej jest ciekawym dodatkiem do ilustracji, na których bohaterowie przeżywają swoje własne przygody. Dzieci nie nudzą się podczas czytania, obserwują poszczególne rozkładówki, a czytany na głos tekst jest melodyjny i spójny. Lektura takich opowieści to prawdziwa przyjemność. Dodatkowo Henio i Hugo są narysowani niesamowicie sympatycznie.

„Zdecydowanie nie lubię zimy” to przepiękna książeczka dla przedszkolaków, która pokazuje, że możemy się od siebie różnić zajęciami, upodobaniami, zachowaniem, ale pomimo tego możemy się przyjaźnić. W tych odmiennościach należy szukać pozytywów; czegoś, co uatrakcyjni wspólnie spędzone chwile. Książeczka Fiony Barker jest bardzo ważna i potrzebna.

Zdecydowanie nie lubię zimy otrzymaliśmy od księgarni TaniaKsiazka.pl. Zachęcamy również do zajrzenia na stronę księgarni po inne nowości.


Autor: Fiona Barker
Tłumaczenie: Sylwia Rębacz
Ilustrator:w przypadku książek dla dzieci, powieści graficznych, etcChristine Pym
Tytuł: Zdecydowanie nie lubię zimy
Tytuł oryginalny: I definitely don’t like winter
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Wydanie: I
Data wydania: 2022-11-23
Kategoria: literatura dla dzieci, 2+
ISBN: 9788382408263
Liczba stron: 18


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Zaginiona wyspa. Frigiel i Fluffy – Frigiel i Jean-Christophe Derrien

Zaginiona wyspa. Frigiel i Fluffy – Frigiel i Jean-Christophe Derrien

Szkrabajekwrz 7, 2021

Zaginiona wyspa. Frigiel i Fluffy – Frigiel i Jean-Christophe Derrien Kolejny tom przygód czwórki przyjaciół w uniwersum Minecrafta. Tym razem…

Jak to działa? Dinozaur

Jak to działa? Dinozaur

Szkrabajekkwi 19, 2023

Jak wygląda wnętrze lodówki kiedy ją zamykamy? Czy nadal świeci się tam światło? A może po zamknięciu drzwi jedzenie znajduje…

Basia w zoo – nowa planszowa gra dla najmłodszych!

Basia w zoo – nowa planszowa gra dla najmłodszych!

Kasiamar 12, 2021

Basia w zoo – nowa planszowa gra dla najmłodszych! Basia ma pięć lat, uwielbia pasiaste ubrania i codziennie przeżywa mnóstwo…

Jak policzyć do jednego?

Jak policzyć do jednego?

Kasiamar 22, 2023

Jak policzyć do jednego? Odpowiedź wydaje się bardzo prosta, ale czy na pewno? Ta lektura pokaże Wam, że to wcale…

Bystre Ciastko Jory John

Bystre Ciastko Jory John

Martalip 3, 2023

Każdy, choć raz w życiu nie czuł się pewnie w jakiejś sytuacji. To ten moment, gdy odbiera nam mowę, gonitwa…