Zdecydowanie nie lubię zimy

Zdecydowanie nie lubię zimy – Fiona Barker

Date
gru, 20, 2022

Zdecydowanie nie lubię zimy – Fiona Barker

Nie wszyscy lubią zimę, chociaż jest ona piękna. Najzimniejsza pora roku to wspaniały śnieg, budowanie bałwana, zjeżdżanie na sankach… Czy może być coś wspanialszego? Niektórzy twierdzą, że nie, inni, że tak. Dokładnie tak samo zachowują się nasi dwaj bohaterowie Henio i Hugo. Uwielbiają wspólnie spędzać czas na dworze, gdy jest ciepło lub gdy na drzewie pojawiają się kolorowe liście. Jednak nieuchronnie zbliża się zima. Henio postanawia całą przeczekać pod kocem, a Hugo uwielbia zimowe zabawy. Przyjaciele spędzają czas osobno, a bohater, który nie cierpi zimna, nie daje się przekonać do tego, aby wyjść na dwór.

Hugo wpada na doskonały pomysł! Czy mu się uda przekonać przyjaciela do zimy i śniegu?

Uwielbiam książeczki ze zwierzęcymi bohaterami, jakie ma w swojej ofercie Zielona Sowa. Mają ciekawą i mądrą treść, wspaniałe ilustracje i morał, który pomaga małym czytelnikom zrozumieć, jak funkcjonuje świat. W tej książeczce spotykamy dwie wiewiórki, które są dla siebie najlepszymi przyjaciółmi. Mają wspólne zajęcia, jednak jeden z nich uwielbia ciepło i nie znosi zimy, a drugi potrafi w niej znaleźć piękne aspekty. Nasi bohaterowie się różnią, wiele ich dzieli, i pomimo iż Henio otwarcie sprzeciwia się wyjścia na dwór, to tęsknota sprawia, że jednak znajdują kompromis. Taki, który nie krzywdzi żadnej ze stron.

Treści w „Zdecydowanie nie lubię zimy” nie jest dużo. Raczej jest ciekawym dodatkiem do ilustracji, na których bohaterowie przeżywają swoje własne przygody. Dzieci nie nudzą się podczas czytania, obserwują poszczególne rozkładówki, a czytany na głos tekst jest melodyjny i spójny. Lektura takich opowieści to prawdziwa przyjemność. Dodatkowo Henio i Hugo są narysowani niesamowicie sympatycznie.

„Zdecydowanie nie lubię zimy” to przepiękna książeczka dla przedszkolaków, która pokazuje, że możemy się od siebie różnić zajęciami, upodobaniami, zachowaniem, ale pomimo tego możemy się przyjaźnić. W tych odmiennościach należy szukać pozytywów; czegoś, co uatrakcyjni wspólnie spędzone chwile. Książeczka Fiony Barker jest bardzo ważna i potrzebna.

Zdecydowanie nie lubię zimy otrzymaliśmy od księgarni TaniaKsiazka.pl. Zachęcamy również do zajrzenia na stronę księgarni po inne nowości.


Autor: Fiona Barker
Tłumaczenie: Sylwia Rębacz
Ilustrator:w przypadku książek dla dzieci, powieści graficznych, etcChristine Pym
Tytuł: Zdecydowanie nie lubię zimy
Tytuł oryginalny: I definitely don’t like winter
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Wydanie: I
Data wydania: 2022-11-23
Kategoria: literatura dla dzieci, 2+
ISBN: 9788382408263
Liczba stron: 18


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Bracia i siostry. Akcpetuję co czuję – Isabelle Filliozat

Bracia i siostry. Akcpetuję co czuję – Isabelle Filliozat

Szkrabajeklis 2, 2020

Bracia i siostry. Akcpetuję co czuję – Isabelle Filliozat Jak pokonać kłótnie, zazdrość, rywalizację i bardziej się kochać. Takie słowa…

Czytam sobie. Smog w centrum miasta. Złota Rybka. Mały skryba i wielka piramida

Czytam sobie. Smog w centrum miasta. Złota Rybka. Mały skryba i wielka piramida

Kasiapaź 10, 2020

Fanką serii Czytam sobie jestem już od dłuższego czasu. Powoli kolekcjonuje wszystkie wydane do te pory egzemplarze z wielką nadzieją,…

Narodziny Arcyzłośnika – Matt Forbeck

Narodziny Arcyzłośnika – Matt Forbeck

Szkrabajekpaź 12, 2021

    Narodziny Arcyzłośnika – Matt Forbeck „Narodziny Złosadnika” Matta Forbecka to kolejny tom z serii Minecraft wydawanej przez wydawnictwo…

Pierwszaki z kosmosu – Rafał Witek, Dominika Kluźniak

Pierwszaki z kosmosu – Rafał Witek, Dominika Kluźniak

Szkrabajeklis 9, 2020

Pierwszaki z kosmosu – Rafał Witek, Dominika Kluźniak Toto i Titi chodzą do pierwszej klasy. Nie byłoby w tym nic…

W Prastarym Lesie – Alicja Kalinowska

W Prastarym Lesie – Alicja Kalinowska

Kasialis 3, 2020

W Prastarym Lesie – Alicja Kalinowska Prastary las to miejsce magiczne i pełne uroku. Życie jego mieszkańców biegnie spokojnie i…