Jak zostać szpiegiem

Jak zostać szpiegiem. Podręcznik tajnego agenta – Daniel Nesquens

Date
paź, 16, 2022

Jak zostać szpiegiem. Podręcznik tajnego agenta – Daniel Nesquens

Masa pomysłów i niespożytej energii towarzyszy chyba każdemu dziecku. Gdy jesteśmy mali, często zmieniają nam się plany na przyszłość i to, kim właściwie chcemy zostać. Bardzo często dajemy się porwać przygodom i wtedy marzymy o staniu się szpiegiem czy tajnym agentem. Kto nie chciałby kierować się poszlakami, doszukiwać spisków i rozwiązywać tajemnic. Tylko jak właściwie zostać takim szpiegiem? Czego należy się uczyć? Gdzie się zgłosić? Podręcznik tajnego agenta może okazać się zarówno niesamowitą przygodą, jak i dawką wiedzy, która przyda się w pracy szpiega.

Jak zostać szpiegiem. Podręcznik tajnego agenta

Tajne misje, wszędobylskie tajemnice i przedzieranie się do oddziałów wrogich organizacji. To tylko część fascynujących możliwości, jakie czekają na przyszłego agenta. Ile z tego jest prawdą, a ile to tylko filmowa wersja zdarzeń? Daniel Nesquens spieszy z pomocą i oto w nasze ręce trafia podręcznik, który wprowadzi nas w tajniki tego zawodu. Pokaże jakie niebezpieczeństwa są wpisane w tenże zawód i to lekkim i przyjemnym językiem oraz równie fascynującą formą. Masa wskazówek, ogromna dawka wiedzy i niesamowita zachęta do tego, by ową wiedzę poszerzać również na własną rękę. To sporo praktycznych technik, dość ciekawie podsumowanych cech, które warto w sobie rozwijać oraz historia szpiegostwa w pigułce.

Wśród słów

Jak zostać szpiegiem zachwyca lekką formą i przejrzystością przekazu konkretnych informacji. Ów podręcznik może być traktowany jako zwyczajna lektura, w której szukać będziemy potwierdzenia filmowej wersji szpiega, a także przedstawieniem stanu faktycznego. Starsze dzieci z radością przechadzać się będą przez fascynujące ciekawostki, młodsi odnajdą radość z przygody. Myślę, że całość jest na tyle obszerna i satysfakcjonująca, że wielu czytelników z wszystkich grup wiekowych zatrzyma się na nich choć chwilę. Autor poruszył spory wachlarz tematów, które można z powodzeniem uchwycić w słowie szpieg. Tajni agenci, zagadki, które udało się im rozwikłać, zdolności, a także umiejętności dające się wyćwiczyć w trakcie pracy. To lektura pełna wiedzy na temat, który zachwyci każdego.

Wśród ilustracji

Jak zostać szpiegiem to nie tylko anegdotki, ciekawostki i fascynujące historie, ale także pełne genialnej aury ilustracje. Są zabawne, fascynujące i kolorowe. Ich komiksowy charakter przyciąga wzrok i ułatwia przyswajanie wiedzy skrywającej się w krótkich tekstach. Zapewne aura tajemniczości unosi się nad całością dzięki specyfice tematu, ale i ilustracje odgrywają w tym procesie ogromną rolę. Kreska przykuwa uwagę i pozwala wczuć się w czytane opowieści jeszcze mocniej. Nie brakuje tu ruchu, akcji i barw. Sporo czasu spędzicie przy przyglądaniu się każdej kresce i będzie warto.

Podsumowanie

Jak zostać szpiegiem. Podręcznik tajnego agenta to kolejna z fascynujących pozycji z serii Akademia mądrego dziecka. Chce wiedzieć więcej. Podobnie jak w przypadku poprzednich publikacji, tak i tej mówić można o zaskakującej formie, masie ciekawostek i wiedzy podanej w przystępny i prosty sposób. Tym razem wraz z autorem odkrywamy tajemnice tych, którzy sami na co dzień się wśród nich poruszają. Twarda oprawa, mocne strony z przejrzystym rozkładem tekstu i wyróżnionych ciekawostek. Całość jest niezwykle ciekawa i sprawi, że wielu z was będzie chciało wiedzieć jeszcze więcej.


Autor: Daniel Nesquens

Tłumaczenie: Marta Szafrańska-Brandt

Ilustrator: Oyemathias

Tytuł: Jak zostać szpiegiem. Podręcznik tajnego agenta

Tytuł oryginalny: Manual para espias

Seria i nr tomu: Akademia mądrego dziecka. Chce wiedzieć więcej

Wydawnictwo: Harper Kids 

Wydanie: pierwsze 

Data wydania: 2022-10-12

Kategoria: poradnik, dla dzieci 

ISBN:9788327672148

Liczba stron:64


14 października 2022

Marta

Mama Amelki i Antka. Miłośniczka słowa pisanego i powieści graficznych. Niezmiennie szuka swojego azylu prowadząc bloga martawsrodksiazek.pl. Kilka słów o mnie? Cóż, dusza zanurzona w fantastyce z sercem z czystego romansu, łaknę przygód i szczypty strachu, z codziennością wypełnioną literaturą dziecięcą w tle. Gdy nie czytam, tworze i na wiele sposobów wyrażam siebie.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Ocieplenie klimatu – Kristina Scharmacher-Schreiber

Ocieplenie klimatu – Kristina Scharmacher-Schreiber

Bujaczekgru 20, 2020

Ocieplenie klimatu – Kristina Scharmacher-Schreiber Prawda jest taka, że zaniedbujemy Ziemię od wielu lat i to widać coraz bardziej. Aby…

Złote rękawice Arachne – Stella Terakson

Złote rękawice Arachne – Stella Terakson

Szkrabajekmar 19, 2021

Złote rękawice Arachne – Stella Terakson Mity greckie jawią Wam się jako nudne? Dzieci nie chcą ich znać, a nauczyciel…

dummy-img

PUCIO MÓWI DZIEŃ DOBRY I DORBANOC

Kasiamar 13, 2020

Na wiosnę ukaże się kolejna nowość dla wszystkich fanów Pucia. Na razie publikacja owiana jest tajemnicą, ale na pewno będzie…

Mała Księżniczka – Frances Hodgson Burnett

Mała Księżniczka – Frances Hodgson Burnett

Szkrabajekpaź 4, 2021

Wiele można powiedzieć o nieprawdopodobieństwie fabuły, o sentymentalizmie i karykaturze wiktoriańskiego systemu szkół z internatem, ale czyż czasem życie nie…

Smoczy autor. Zapowiedź patronacka

Smoczy autor. Zapowiedź patronacka

Kasiamar 9, 2023

Jak uleczyć pamięć króla? Gdzie ukrył się autor? I jak go dogonić, skoro wszystko już zostało napisane? Janek i Karolina…