Buziaczki i przytulaski. Słodka nauka liczenia od 1 do 10 – Nicola Slater

Date
sie, 10, 2021

Niektóre dzieci uwielbiają się przytulać. Nic dziwnego – mocny uścisk uspokaja, wyzwala pozytywną energię i wywołuje uśmiech na buzi. Tak samo, jak słodkie dziubaski. Pomyśleliście kiedyś, żeby połączyć to okazywanie uczuć z nauką liczenia? Jak? Bardzo prosto! Na ten pomysł wpadli autorzy książeczki dla maluszków zatytułowanej „Buziaczki i przytulaski. Słodka nauka liczenia od 1 do 10″.

Jakie są plusy z takiej lektury? Po pierwsze, pozytywne emocje, które wyzwala okazywanie uczuć. Maluchy nauczą się rozpoznawać cyfry, a dodatkowo nauczą się liczyć. Chociaż przeznaczona jest dla maluszków, to i starsze dzieci, powyżej 3 roku życia, wiele skorzystają z lektury „Buziaczków i przytulasków”, zwłaszcza jeżeli uwielbiają okazywać pozytywne emocje swoim rodzicom.

Przyznam, że zakochana jestem w tej książce już od pierwszego przejrzenia. Jak autorzy połączyli przytulasy i buziaki z nauką liczenia? Bardzo prosto i innowacyjnie. Muszę przyznać, że to genialny pomysł! Każda rozkładówka podzielona jest na dwie części – po lewej stronie znajduje się cyfra od jednego do dziesięć, a na drugiej krótki tekst i czynność. Przy cyfrze 1 bohaterowie przytulają się jeden raz bardzo mocno. Przy 2 należy się dwa razy słodko uśmiechnąć. Przy 3 należy obdarować drugą osobę trzema całuskami, a przy 4 czterema buziodziubkami. Tak analogicznie do cyfry 10.

Ta le

ktura przysparza naprawdę wielu pozytywnych emocji. Podczas lektury i nauki liczenia uśmiech nie schodził mi z twarzy, a mój synek był prze szczęśliwy. Świetnie się razem bawiliśmy. Książeczka non top znajduje się na wierzchu, bo wielokrotnie w ciągu dnia do niej zaglądamy i uczymy się liczyć. Przyznam, że taka forma poznawania cyferek jest bardzo skuteczna. Wiąże się z pozytywnymi emocjami, a uśmiech i zabawa ułatwiają zapamiętywanie.

„Buziaczki i przytulaski. Słodka nauka liczenia od 1 do 10″ to książeczka, którą dzieci mogą przeglądać samodzielnie. Jest bezpieczna nawet dla najmłodszych czytelników. Wydawca zdecydował się na wydanie lektury na grubych, tekturowych stronach, dzięki czemu książeczka jest odporna na zniszczenia. Wszystkie rogi są zaokrąglone, a ilustracje niezwykle urocze – kolorowe, ciekawe i miłe dla oka.


Autor: Nicola Slater
Tłumaczenie:
Ilustrator: Nicola Slater
Tytuł: Buziaczki i przytulaski. Słodka nauka liczenia od 1 do 10
Wydawnictwo: Babaryba
Wydanie: I
Data wydania: 2021-07-14
Kategoria: literatura dla dzieci, 0+
ISBN: 9788362965878
Liczba stron: 20


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Emocje. To o czym dorośli Ci nie mówią

Emocje. To o czym dorośli Ci nie mówią

Kasiasie 21, 2023

Emocje to kolejna książka z serii To o czym dorośli Ci nie mówią. Nie dziwię się, że cały cykl ma…

Zielona łódź podwodna Przedziadka – Paul McCartney

Zielona łódź podwodna Przedziadka – Paul McCartney

Kasiapaź 26, 2021

Zielona łódź podwodna przedziadka – Paul McCartney Jeżeli kochacie nieszablonowe książki, pełne przygód i emocji, to “Zielona łódź podwodna Przedziadka”…

Matylda Odważna i Pralkowy Potwór – Ilona Kostecka

Matylda Odważna i Pralkowy Potwór – Ilona Kostecka

Kasiawrz 27, 2021

Dzieci czasami boją się rzeczy, które dla dorosłych są bardzo oczywiste. Ich wyobraźnia i postrzeganie świata tak bardzo różni się…

Zapowiedź: Opowieści Upadłych Bestii

Zapowiedź: Opowieści Upadłych Bestii

Szkrabajekwrz 13, 2021

Wydanie specjalne bestsellerowej serii “Spirit Animals”! Upadłe Wielkie Bestie – niegdyś najpotężniejsze stworzenia Erdasu, które zdradziły inne Wielkie Bestie i…

Chcę zrobić kupę. Akademia Mądrego Dziecka

Chcę zrobić kupę. Akademia Mądrego Dziecka

Szkrabajeklut 2, 2022

Akademia Mądrego Dziecka to jedna z tych serii, które zbiera się w ciemno, wiedząc, że każda książka zaciekawi małego czytelnika…