Buziaczki i przytulaski. Słodka nauka liczenia od 1 do 10 – Nicola Slater

Date
sie, 10, 2021

Niektóre dzieci uwielbiają się przytulać. Nic dziwnego – mocny uścisk uspokaja, wyzwala pozytywną energię i wywołuje uśmiech na buzi. Tak samo, jak słodkie dziubaski. Pomyśleliście kiedyś, żeby połączyć to okazywanie uczuć z nauką liczenia? Jak? Bardzo prosto! Na ten pomysł wpadli autorzy książeczki dla maluszków zatytułowanej „Buziaczki i przytulaski. Słodka nauka liczenia od 1 do 10″.

Jakie są plusy z takiej lektury? Po pierwsze, pozytywne emocje, które wyzwala okazywanie uczuć. Maluchy nauczą się rozpoznawać cyfry, a dodatkowo nauczą się liczyć. Chociaż przeznaczona jest dla maluszków, to i starsze dzieci, powyżej 3 roku życia, wiele skorzystają z lektury „Buziaczków i przytulasków”, zwłaszcza jeżeli uwielbiają okazywać pozytywne emocje swoim rodzicom.

Przyznam, że zakochana jestem w tej książce już od pierwszego przejrzenia. Jak autorzy połączyli przytulasy i buziaki z nauką liczenia? Bardzo prosto i innowacyjnie. Muszę przyznać, że to genialny pomysł! Każda rozkładówka podzielona jest na dwie części – po lewej stronie znajduje się cyfra od jednego do dziesięć, a na drugiej krótki tekst i czynność. Przy cyfrze 1 bohaterowie przytulają się jeden raz bardzo mocno. Przy 2 należy się dwa razy słodko uśmiechnąć. Przy 3 należy obdarować drugą osobę trzema całuskami, a przy 4 czterema buziodziubkami. Tak analogicznie do cyfry 10.

Ta le

ktura przysparza naprawdę wielu pozytywnych emocji. Podczas lektury i nauki liczenia uśmiech nie schodził mi z twarzy, a mój synek był prze szczęśliwy. Świetnie się razem bawiliśmy. Książeczka non top znajduje się na wierzchu, bo wielokrotnie w ciągu dnia do niej zaglądamy i uczymy się liczyć. Przyznam, że taka forma poznawania cyferek jest bardzo skuteczna. Wiąże się z pozytywnymi emocjami, a uśmiech i zabawa ułatwiają zapamiętywanie.

„Buziaczki i przytulaski. Słodka nauka liczenia od 1 do 10″ to książeczka, którą dzieci mogą przeglądać samodzielnie. Jest bezpieczna nawet dla najmłodszych czytelników. Wydawca zdecydował się na wydanie lektury na grubych, tekturowych stronach, dzięki czemu książeczka jest odporna na zniszczenia. Wszystkie rogi są zaokrąglone, a ilustracje niezwykle urocze – kolorowe, ciekawe i miłe dla oka.


Autor: Nicola Slater
Tłumaczenie:
Ilustrator: Nicola Slater
Tytuł: Buziaczki i przytulaski. Słodka nauka liczenia od 1 do 10
Wydawnictwo: Babaryba
Wydanie: I
Data wydania: 2021-07-14
Kategoria: literatura dla dzieci, 0+
ISBN: 9788362965878
Liczba stron: 20


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Zapowiedź: Między światłem a cieniem. Magiczny ekspres. Tom 2.

Zapowiedź: Między światłem a cieniem. Magiczny ekspres. Tom 2.

Kasialip 26, 2021

Tętniąca przygodą druga część nowej, fantastycznej serii dla dzieci! Flinn Nachtigall oficjalnie staje się uczennicą szkoły innej niż wszystkie, choć…

Zadbajmy o zdrowie psychiczne nauczycielek i nauczycieli | Szkoła Dobrostanu Fundacji Szkoła z Klasą

Zadbajmy o zdrowie psychiczne nauczycielek i nauczycieli | Szkoła Dobrostanu Fundacji Szkoła z Klasą

Kasiakwi 26, 2023

Brak równowagi, rozproszenie i multitasking to chleb powszedni wszystkich członków i członkiń szkolnej społeczności. Lekcje, na których trudno się skupić,…

dummy-img

Duch z fabryki krówek – David O’Connell

Martalut 2, 2020

Chyba nie ma na świecie osoby, która nie chciałaby odmienić swojego życia. Jakiś zagubiony krewny, który nagle odmienia nasz los,…

Biblia. Dobra nowina opowiedziana dzieciom

Biblia. Dobra nowina opowiedziana dzieciom

Kasialut 13, 2023

Nakładem wydawnictwa Jedność ukazała się książka Biblia. Dobra Nowina opowiedziana dzieciom autorstwa Lodovicy Cimy, przedstawiająca w prostej formie wybrane treści…

dummy-img

Przekroje. Owoce i warzywa – Agnieszka Sowińska

Kasialip 2, 2020

Warzywa i owoce są pyszne i warto włączyć je do codziennego jadłospisu. O ile dorośli świetnie zdają sobie z tego…