Nie chcemy spać. Krok po roku – Paulina Chmurska

Date
cze, 24, 2022

Hania i Staś to rodzeństwo, z którym nie będziecie się nudzić. Każdego dnia dowiadują się czegoś nowego i chętnie podzielą się z Wami swoją wiedzą. Tym razem skupią się na problemie snu –bo co zrobić, kiedy oczy się kleją, a głowa wciąż chce się bawić?

Kilka słów o wnętrzu

To moje pierwsze spotkanie z tym wesołym rodzeństwem i muszę przyznać, że było bardzo udane. Choć problemy ze snem (jeszcze) nas nie dotyczą, to myślę, że jest to bardzo cenna opowieść również dla rodziców. W przystępny i ciekawy sposób poznajemy sposoby rodziców Hani i Stasia na to, by ich dzieci chętnie spały w swoich łóżkach. Tata rodzeństwa wyjaśni nam również, dlaczego spanie jest tak ważne – choć tu nieco zabrakło mi konkretów – informacji bardziej naukowych na temat istoty snu, liczyłam na jakieś ciekawostki i coś więcej niż to, że śpimy, bo potrzebujemy – być może maluchom to wystarczy, mnie troszkę to rozczarowało.

Moja opinia i przemyślenia

W książeczce znajdziemy cztery opowiadania – zdarzenia, których świadkami możemy być często w codziennym życiu, a które sprawiają, że spanie nie przychodzi łatwo. Dzieci mogą utożsamić się z bohaterami i dzięki temu poradzić sobie z trudnymi dla nich sytuacjami.

Na końcu natomiast znajdują się słowa do rodziców – wskazówki do wykorzystania książeczki, przydadzą się rodzicom, którzy chcieliby przepracować z pociechami ten temat.

Książka jest bardzo ładnie wydana. Strony są grube, kartonowe, a ciekawe obrazki przyciągają wzrok maluchów. Co dla mnie było ważne – tę lekturę da się zdezynfekować – spokojnie możemy przetrzeć ją mokrymi chusteczkami i mieć pewność, że jej nie zniszczymy.

Podsumowanie

Myślę, że to bardzo cenna pozycja nie tylko dla dzieci, które mają kłopoty z zasypianiem, ale dla wszystkich maluchów. Jest kolorowo i ciekawie, a nowa wiedza na pewno przyda się w życiu. A jeśli już macie trudności ze snem – koniecznie sięgnijcie po te opowiadania – obiecuję, że nie będziecie żałować.

Magdalena Ignaciuk


 

Autor: Paulina Chmurska
Tytuł: Nie chcę spać!Krok po kroku
Seria: Hania i Staś poznają świat
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 01.01.2022


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Ścieżki matematyki – Charles Snape, Nigel Langdon

Ścieżki matematyki – Charles Snape, Nigel Langdon

Szkrabajekmaj 4, 2022

„Matematyczne śledztwo to trening dla twojej wyobraźni i sposób na pokazanie, że dochodzenie prawdy w matematyce może być jak wycieczka…

Rycerze 3 – Shuky, Waltch, Novy

Rycerze 3 – Shuky, Waltch, Novy

Szkrabajekpaź 15, 2020

Interaktywne gry książkowe to jeden z najciekawszych pomysłów ostatnich lat. W dodatku cieszący się coraz większą popularnością. Na polskim rynku…

Kicia Kocia i zima – Anita Głowińska

Kicia Kocia i zima – Anita Głowińska

Kasiagru 11, 2020

Kicia Kocia i zima – Anita Głowińska Kicia Kocia to seria, którą darzę dość sporą sympatią, tak samo jak mój…

Szukaj i znajdź, czyli gdzie zajączek schował wszystkie jajka.

Szukaj i znajdź, czyli gdzie zajączek schował wszystkie jajka.

Martakwi 3, 2021

Zewsząd słychać gwar przygotowań, trawa robi się coraz bardziej zielona, a śpiew ptaków obwieszcza, że to Wiosna idzie ramię w…

Zwierzaki mają głos – Opracowanie Zbiorowe

Zwierzaki mają głos – Opracowanie Zbiorowe

Szkrabajeklut 11, 2021

Zwierzaki mają głos – Opracowanie Zbiorowe Co by było, gdyby zwierzęta umiały mówić? Jesteście pewni, że wiecie, co by opowiedziały?…