Nie chcemy spać. Krok po roku – Paulina Chmurska

Date
cze, 24, 2022

Hania i Staś to rodzeństwo, z którym nie będziecie się nudzić. Każdego dnia dowiadują się czegoś nowego i chętnie podzielą się z Wami swoją wiedzą. Tym razem skupią się na problemie snu –bo co zrobić, kiedy oczy się kleją, a głowa wciąż chce się bawić?

Kilka słów o wnętrzu

To moje pierwsze spotkanie z tym wesołym rodzeństwem i muszę przyznać, że było bardzo udane. Choć problemy ze snem (jeszcze) nas nie dotyczą, to myślę, że jest to bardzo cenna opowieść również dla rodziców. W przystępny i ciekawy sposób poznajemy sposoby rodziców Hani i Stasia na to, by ich dzieci chętnie spały w swoich łóżkach. Tata rodzeństwa wyjaśni nam również, dlaczego spanie jest tak ważne – choć tu nieco zabrakło mi konkretów – informacji bardziej naukowych na temat istoty snu, liczyłam na jakieś ciekawostki i coś więcej niż to, że śpimy, bo potrzebujemy – być może maluchom to wystarczy, mnie troszkę to rozczarowało.

Moja opinia i przemyślenia

W książeczce znajdziemy cztery opowiadania – zdarzenia, których świadkami możemy być często w codziennym życiu, a które sprawiają, że spanie nie przychodzi łatwo. Dzieci mogą utożsamić się z bohaterami i dzięki temu poradzić sobie z trudnymi dla nich sytuacjami.

Na końcu natomiast znajdują się słowa do rodziców – wskazówki do wykorzystania książeczki, przydadzą się rodzicom, którzy chcieliby przepracować z pociechami ten temat.

Książka jest bardzo ładnie wydana. Strony są grube, kartonowe, a ciekawe obrazki przyciągają wzrok maluchów. Co dla mnie było ważne – tę lekturę da się zdezynfekować – spokojnie możemy przetrzeć ją mokrymi chusteczkami i mieć pewność, że jej nie zniszczymy.

Podsumowanie

Myślę, że to bardzo cenna pozycja nie tylko dla dzieci, które mają kłopoty z zasypianiem, ale dla wszystkich maluchów. Jest kolorowo i ciekawie, a nowa wiedza na pewno przyda się w życiu. A jeśli już macie trudności ze snem – koniecznie sięgnijcie po te opowiadania – obiecuję, że nie będziecie żałować.

Magdalena Ignaciuk


 

Autor: Paulina Chmurska
Tytuł: Nie chcę spać!Krok po kroku
Seria: Hania i Staś poznają świat
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 01.01.2022


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Legendy Polskie – nowe wydanie!

Legendy Polskie – nowe wydanie!

Kasiasty 8, 2021

Już 27 stycznia, nakładem wydawnictwa Mamania, ukażą się książki z cyklu Legendy Polskie. To świetna wiadomość dla wszystkich małych fanów…

Wzrok, słuch, smak dają znak, czyli podróż do świata zmysłów

Wzrok, słuch, smak dają znak, czyli podróż do świata zmysłów

Kasiawrz 15, 2020

Ciało człowieka jest fascynujące i pełne tajemnic. Jako ktoś, kto przez pewien czas miał styczność z anatomią, dobrze zdaję sobie…

Nowa praca Świętego Mikołaja – Michele D’Ignazio

Nowa praca Świętego Mikołaja – Michele D’Ignazio

Kasialis 22, 2021

Nowa praca Świętego Mikołaja – Michele D’Ignazio Co by się stało, gdyby Mikołaj musiał zmienić pracę? Dziwnie, nieprawdaż. Wszak od…

Ania z Avonlea – Lucy Maud Montogmery

Ania z Avonlea – Lucy Maud Montogmery

Kasiasty 14, 2022

Ania z Avonlea – Lucy Maud Montogmery „Ania z Zielonego Wzgórza” to książka, która na stale zagościła w moim sercu,…

Bombka. O dziewczynkach, które odmieniły święta-Sibéal Pounder

Bombka. O dziewczynkach, które odmieniły święta-Sibéal Pounder

Martagru 16, 2022

Gdy myślimy o świętach, nasze myśli jako pierwsze wypełnia zapach korzennych ciasteczek, ubieranie choinki i Mikołaj, na którego czekają wszyscy. Potem masa…