Magiczna 7. Nigdy sami

Date
cze, 08, 2022

W nowym gimnazjum, do którego przeniósł się Leo, szaleje tajemniczy złodziej. Na szczęście Leo to nie jest bezbronne dziecko. Ma on zdolności spirytualistyczne. Do tego okazuje się, że nie jest wcale odosobniony i w szkole sporo jest młodzieży nieco różniących się od standardowych uczniów. W pierwszym tomie „Magicznej 7″ poznajemy pierwszą trójką (a nawet pod koniec piątkę) obdarzonych mocami dzieciaków, które będą tropiły niewyjaśnione przypadki. W „Nigdy sam” będzie to złodziej, który swoimi niecnymi sprawkami, zagraża reputacji jednego z przyjaciół Leo, Hamelina.

Superbohaterowie

Niby historia jakich wiele w komiksach superbohaterskich, jednak urzekło mnie to, co może pośrednio uczyć ten komiks. Leo widzi bowiem tylko te duchy, które zdobyły jakąś sławę lub które ktoś pamięta. Stąd w opowieści pojawiają się znani sportowcy czy naukowcy. Śledząc losy widm i swojego rówieśnika, jakim jest dla czytelników Leo, mały czytelnik zaznajomi się z prawdami i mitami dotyczącymi znanych z historii person.

Nie wyjaśniono jednak jednego: jak dzieci otrzymały moce. Albo może inaczej: nie powiedziano tego wprost, gdyż otrzymujemy krótką wzmiankę o tajemniczym mędrcu i jego uczniów. Mistrz ma zamiar odejść z tego świata, lecz przed śmiercią przekazuje swoje moce młodszym, by czynili to, co dobre. Coś czuję, że właśnie to moce, jakie mają nasi młodociani bohaterowie i że niedługo, w następnych zeszytach poznamy kogoś, kto nie zastosował się do prośby pradawnego mistrza.

Szata graficzna

Jeśli chodzi o styl graficzny, to jest bardzo kolorowy i dynamiczny. Przypomina nieco połączenie „Ben10″ z „Stranger Tings”. Wszystkie postacie do siebie pasują, ale posiadają indywidualne na swój sposób cechy. Jasne kolory dodały charakteru opowieści i na pewno sprawi, że spodoba się docelowej grupie odbiorców. Aż chce się otworzyć książkę, aby zobaczyć, co jest w środku.

Podsumowanie

To dobry pierwszy tom, który przedstawia główne trio, do którego dołączają inni członkowie zespołu. Każda postać ma odrębną specyfikę, duchy, zwierzęta, demony… to podejście jest bardzo sympatyczne, a czasem zabawne. Fabuła wciąga w przygodę. Tak naprawdę nie wiemy jeszcze, co się dzieje, co przyniesie główny wątek, ale już komiks posiada duży potencjał.

Monika Kilijańska


Tytuł: Magiczna 7. Nigdy sami

Scenariusz: Kid Toussaint

Rysunki: Giuseppe Quattrocchi

Seria: Magiczna 7

Tom: 1

Wydawnictwo: Egmont Polska

Gatunek: przygodowa, komiks

Data wydania: 2022-05-18

Ilość stron: 56

ISBN: 9788328156111

Oprawa: miękka ze skrzydełkami


 

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Niespodzianka dla fanów Kici Koci!

Niespodzianka dla fanów Kici Koci!

Kasiapaź 21, 2020

Mamy tutaj fanów Kici Koci? Jeżeli tak, to ucieszycie się, że maskotkowa rodzina Kici Koci się powiększa! W grudniu, w…

Magia Bożego Narodzenia

Magia Bożego Narodzenia

Szkrabajekgru 16, 2022

Magia Bożego Narodzenia Planszówki mają wiele tematów, dają też wiele możliwości. „Magia Bożego Narodzenia” jest propozycją na spędzenie czasu w…

Szaty dla króla – Peter Bently

Szaty dla króla – Peter Bently

Kasialip 20, 2021

Szaty dla króla – Peter Bently Znacie historię o królu, który otrzymał nowe, wspaniałe szaty, ale przez dumę, pychę i próżność…

Rotmistrz Witold Pilecki – Małgorzata Strękowska-Zaremba

Rotmistrz Witold Pilecki – Małgorzata Strękowska-Zaremba

Szkrabajekpaź 12, 2020

Rotmistrz Witold Pilecki. Dla wielu z nas, dla polaków, postać niezwykła. Jeden z sześciu najważniejszych konspiratorów Europy. Człowiek odważny, dzielny,…

Ulubione historie. Disney Księżniczka

Ulubione historie. Disney Księżniczka

Bujaczeklis 4, 2021

Ulubione historie. Disney Księżniczka Która z nas nie chciała być chociaż raz księżniczką? Przenieść się do świata ulubionej bohaterki i…