Marcel Dalton. Lucky Luke. Komiks

Date
maj, 25, 2022

Uczciwy Dalton? Lucky Luke przyjaźniący się z Daltonem? Brzmi nierealnie? A jednak witajcie w kolejnym zeszycie przygód o dzielnym kowboju i najsłynniejszych desperados. I zobaczycie nawet braci w banku, po drugiej stronie lady, jako pracownicy.

Kilka słów o fabule

Części z Daltonami i Bzikiem niewątpliwie należą do moich ulubionych. Sam komizm sytuacyjny w tych przypadkach powala mnie na łopatki, a śmieszne dialogi dopełniają obrazu całości. Nad tymi zeszytami nie da się nie płakać ze śmiechu. Tak jest i tym razem, a może nawet bardziej, bo pojawia się uczciwy Dalton. Tak, opis na początku nie był ani na jotę przesadzony, do miasteczka przybywa wuj czwórki braci i stara się ich przekonać do uczciwego życia. A że wygląda jak jeden z nich, nietrudno o pomyłki i absurdalne sytuacje. Prym wiedzie oczywiście Bzik i jego dość skrzywione postrzeganie rzeczywistości. Jednak i inni mają problem z rozróżnieniem braci od wuja, co, moim zdaniem, też nie bardzo dobrze świadczy o ich inteligencji. Ale właśnie dlatego kochamy historie o przygodach kowboja, właśnie dlatego nas śmieszą od lat i będą śmieszyć kolejne pokolenia.

Moja opinia i przemyślenia

W tym tomie nie tylko Daltonowie przysparzają śmiesznych sytuacji. Mamy tu prawdziwy wysyp węży przeróżnych. Spokojnie, nieprawdziwych. Po prostu kilku przestępców przybrało takie ksywki i chcą zadzierać z kowbojem. Oczywiście nie wychodzi im to na dobre, co powoduje kolejną dowcipną sytuację, nierozerwalnie związaną z Marcelem Daltonem i jego planem. Nie zdradzę jednak nic więcej, koniecznie musicie sięgnąć po ten zeszyt. Docenicie zarówno scenariusz, jeden z lepszych, jak i dobre rysunki, trzymające poziom mistrza. Tu każda kreska ma swoje miejsce, coś znaczy i coś wyraża. Emocje widać, jak na dłoni, nie trzeba nic dopowiadać.

Podsumowanie

Uwielbiam ten tom, kochają go również moje dzieci, które zdążyły przeczytać go już kilka razy. Liczyli węże i nawet rozgorzała pomiędzy nimi dyskusja, czy Averell skończyłby w więzieniu, gdyby nie jego bracia i co by wtedy robił. Doszli nawet do wniosku, że im niższy Dalton, tym bardziej zły. Polecam ten zeszyt z całego serca, dla dorosłych i dla dzieci. Będziecie się świetnie bawić. Nie ma tu edukacyjnych wstawek, nie ma dodatkowych informacji, jak w niektórych zeszytach, ale nie zawsze o to chodzi, czasem wystarczy się po prostu odprężyć i dać ponieść opowieści.

Katarzyna Boroń


Scenariusz: Bob De Groot

Rysunki: Morris

Tłumaczenie: Maria Mosiewicz

Tytuł: Lucky Luke Marcel Dalton

Tytuł oryginału: Marcel Dalton

Seria i nr tomu: Lucky Luke 67

Wydawnictwo: Egmont

Wydanie: I

Data wydania: 2022 – 05 -18

Kategoria: komiks, dla dzieci, komiks filmowy

ISBN: 9788328150515

Liczba stron: 48


 

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Zapowiedź: “Plotki o zwierzętach”

Zapowiedź: “Plotki o zwierzętach”

Kasiasie 25, 2021

Książka, której głównym zadaniem jest obalenie powszechnych, dziwnych, czasem zabawnych, ale niekiedy także krzywdzących mitów na temat biologii zwierząt –…

Wakacje z bąblami – Monika Kamińska

Wakacje z bąblami – Monika Kamińska

Kasialip 29, 2021

Tytułowe Bąble to czwórka rodzeństwa – Łucka, Antek, Ala i Da. Mieszkają wraz z rodzicami, a poznajemy ich w momencie…

Kinowa zapowiedź na luty. Asterx i Obeliks: Imperium smoka

Kinowa zapowiedź na luty. Asterx i Obeliks: Imperium smoka

Kasiasty 2, 2023

Jest rok 50 p.n.e. Cesarzowa Chin, w wyniku zamachu stanu przeprowadzonego przez zdradzieckiego księcia, zostaje uwięziona. Córka porwanej władczyni –…

Naklejkowy zawrót głowy

Naklejkowy zawrót głowy

Bujaczekpaź 30, 2021

Naklejkowy zawrót głowy Każdy, kto chociaż trochę czasu spędza z dziećmi, wie, że te czasem się nudzą. I nic nie…

Boss Monster – dekada bestsellerowej karcianki dla fanów retro gier wideo

Boss Monster – dekada bestsellerowej karcianki dla fanów retro gier wideo

Kasialis 15, 2022

Nie często zdarza się, że jakaś gra może cieszyć się zainteresowaniem aż przez całe dziesięciolecie! Boss Monster po raz pierwszy…