Marcel Dalton. Lucky Luke. Komiks

Date
maj, 25, 2022

Uczciwy Dalton? Lucky Luke przyjaźniący się z Daltonem? Brzmi nierealnie? A jednak witajcie w kolejnym zeszycie przygód o dzielnym kowboju i najsłynniejszych desperados. I zobaczycie nawet braci w banku, po drugiej stronie lady, jako pracownicy.

Kilka słów o fabule

Części z Daltonami i Bzikiem niewątpliwie należą do moich ulubionych. Sam komizm sytuacyjny w tych przypadkach powala mnie na łopatki, a śmieszne dialogi dopełniają obrazu całości. Nad tymi zeszytami nie da się nie płakać ze śmiechu. Tak jest i tym razem, a może nawet bardziej, bo pojawia się uczciwy Dalton. Tak, opis na początku nie był ani na jotę przesadzony, do miasteczka przybywa wuj czwórki braci i stara się ich przekonać do uczciwego życia. A że wygląda jak jeden z nich, nietrudno o pomyłki i absurdalne sytuacje. Prym wiedzie oczywiście Bzik i jego dość skrzywione postrzeganie rzeczywistości. Jednak i inni mają problem z rozróżnieniem braci od wuja, co, moim zdaniem, też nie bardzo dobrze świadczy o ich inteligencji. Ale właśnie dlatego kochamy historie o przygodach kowboja, właśnie dlatego nas śmieszą od lat i będą śmieszyć kolejne pokolenia.

Moja opinia i przemyślenia

W tym tomie nie tylko Daltonowie przysparzają śmiesznych sytuacji. Mamy tu prawdziwy wysyp węży przeróżnych. Spokojnie, nieprawdziwych. Po prostu kilku przestępców przybrało takie ksywki i chcą zadzierać z kowbojem. Oczywiście nie wychodzi im to na dobre, co powoduje kolejną dowcipną sytuację, nierozerwalnie związaną z Marcelem Daltonem i jego planem. Nie zdradzę jednak nic więcej, koniecznie musicie sięgnąć po ten zeszyt. Docenicie zarówno scenariusz, jeden z lepszych, jak i dobre rysunki, trzymające poziom mistrza. Tu każda kreska ma swoje miejsce, coś znaczy i coś wyraża. Emocje widać, jak na dłoni, nie trzeba nic dopowiadać.

Podsumowanie

Uwielbiam ten tom, kochają go również moje dzieci, które zdążyły przeczytać go już kilka razy. Liczyli węże i nawet rozgorzała pomiędzy nimi dyskusja, czy Averell skończyłby w więzieniu, gdyby nie jego bracia i co by wtedy robił. Doszli nawet do wniosku, że im niższy Dalton, tym bardziej zły. Polecam ten zeszyt z całego serca, dla dorosłych i dla dzieci. Będziecie się świetnie bawić. Nie ma tu edukacyjnych wstawek, nie ma dodatkowych informacji, jak w niektórych zeszytach, ale nie zawsze o to chodzi, czasem wystarczy się po prostu odprężyć i dać ponieść opowieści.

Katarzyna Boroń


Scenariusz: Bob De Groot

Rysunki: Morris

Tłumaczenie: Maria Mosiewicz

Tytuł: Lucky Luke Marcel Dalton

Tytuł oryginału: Marcel Dalton

Seria i nr tomu: Lucky Luke 67

Wydawnictwo: Egmont

Wydanie: I

Data wydania: 2022 – 05 -18

Kategoria: komiks, dla dzieci, komiks filmowy

ISBN: 9788328150515

Liczba stron: 48


 

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

dummy-img

Dzień Kota z Kicią Kocią

Vickylut 2, 2020

Hej Dzieciaki! Światowy Dzień Kota już tuż tuż. Cafe NOWA Księgarnia serdecznie zaprasza na dzień pełen kocich atrakcji z Kicią…

Zasypiamy bez mamy – Clara Mas Bassas

Zasypiamy bez mamy – Clara Mas Bassas

Vickylis 26, 2020

Zasypiamy bez mamy – Clara Mas Bassas Każde dziecko powinno mieć, nawet jeżeli nie pokój, to swój własny kącik zabaw.…

Cudowna podróż przed snem. Wyśnione zwierzęta

Cudowna podróż przed snem. Wyśnione zwierzęta

Kasiamar 27, 2023

Wybierzcie się w cudowną podróż przed snem z autorką bestsellerowych książek „Kiedy na Ciebie patrzę” oraz „Śnieżyczka i Róża” i…

Święte tajemnice. 12 śledztw w sprawie zagadek chrześcijańskiego świata-Sophie de Mullenheim

Święte tajemnice. 12 śledztw w sprawie zagadek chrześcijańskiego świata-Sophie de Mullenheim

Martalis 9, 2021

Święte tajemnice. 12 śledztw w sprawie zagadek chrześcijańskiego świata-Sophie de Mullenheim Świat pełen jest tajemnic i zdarzeń, których nie jesteśmy…

Zuzia jeździ na nartach – Liane Schneider 

Zuzia jeździ na nartach – Liane Schneider 

Szkrabajeksty 4, 2021

Zuzia jeździ na nartach – Liane Schneider Zuzia jedzie z rodzicami w góry. Tak okazuje się, że Zuzia bardzo chce…