Jak dawniej zył dzieci – Ben Hubbard

Jak dawniej zył dzieci – Ben Hubbard

Jak dawniej zył dzieci – Ben Hubbard

Ciekawy pomysł na skondensowane przedstawienie dziejów człowieka i funkcjonowanie w odległych kulturach. Publikacja podaje informacje w atrakcyjnej formie, z perspektywy dziecka, z istotnymi faktami i nazwami, w przyjaznej oprawie graficznej. Po książce można poruszać się od pierwszej do ostatniej strony lub poznawać ją w dowolnie wybranych częściach poświęconych wybranym przedziałom działalności człowieka.

“Poznaj małych bohaterów urodzonych w odległej przeszłości, która wpłynęła na to, jak wygląda nasz obecny świat.”

Moja opinia i przemyślenia

Wprowadzeniem jest oś czasu, dająca wyobrażenie, kiedy i jakie panowały porządki dziejów. Następnie czytelnik zapraszany jest do paleolitu i neolitu. Spogląda na życie Sumerów. Porusza się po starożytnym Egipcie. Poznaje Olmeków i Scytów. Zwiedza Aleksandrię. Zdobywa wiedzę o epoce heian w Japonii. Obserwuje Wikingów. Wszystko z ujęcia dawnych kultur, obyczajów, zwyczajów i rytuałów, a także ubioru, pożywienia i wnętrza domu. Rzut oka na budowle mieszkalne, sakralne, szkolne i biblioteki. Nie brakuje informacji o zbieractwie i rolnictwie, zasadach rycerstwa i jeździectwa, narzędziach i uzbrojeniach.

Podsumowanie

Zajmująco przedstawia najważniejsze dane, w przystępnej narracji, z bezpośrednim towarzystwem z tematycznymi ilustracjami. Publikacja z tych, do których chętnie zagląda się raz na jakiś czas, przyjemnie się w nią wnika, posiada duży walor edukacyjny. Inne książki z serii Akademia Mądrego Dziecka, z którymi mieliśmy okazję ostatnio zapoznać się, to Czasami się martwię i Lubię być miły, stawiają nacisk na rozmowy o emocjach. Natomiast Jak dawniej żyły dzieci przygotowuje do ogólnej wiedzy historycznej, w opisowej formie, nieco encyklopedycznej. Proponuje fascynująca podróż w czasie, warto ją odbyć.

Izabela Pycio


Autor: Ben Hubbard
Tłumaczenie: Kazimierz Pytko
Ilustrator: Christiane Engel
Tytuł: Jak dawniej żyły dzieci
Tytuł oryginalny: How We Lived in Ancient Times
Seria i nr tomu: Akademia Mądrego Dziecka
Wydawnictwo: HarperKids
Wydanie: I
Data wydania: 2022-05-18
Kategoria: literatura dziecięca
ISBN: 978-83-276-6910-0
Liczba stron: 64


Dodaj komentarz

Close Menu