Minecraft. Matematyka. Mega zadania 10+

Minecraft. Matematyka. Mega zadania 10+

Kolejna porcja matematyki i Minecrafta, tym razem dla dzieci powyżej dziesiątego roku życia.

Tu już mamy do czynienia z trudniejszymi zadaniami, wymagającymi większej wiedzy. Jednak, jak w poprzednim, mamy do dyspozycji ściągawkę, która pomaga przy nowych lub trudnych zadaniach. To ogromne wsparcie, dzięki temu zabiegowi dziecko się nie zniechęci na samym początku do trudniejszych zadań. Taki zabieg pomoże też utrwalić wiedzę. Dużym plusem jest też oznaczenie trudniejszych zadań, od razu wiadomo, że trzeba dłużej pomyśleć lub pokombinować. Niestety czasem takie oznaczenia mogą zniechęcić nawet do próby te dzieciaki, które z różnych względów nie wierzą w swoje możliwości. Na szczęście ta książka to nie podręcznik, wszystko jest prowadzone w formie zabawy, można więc rozwiązać zadania grupowo, skorzystać z pomocy i podpowiedzi. Chodzi głównie o dobrą zabawę, o zgłębianie tajników matematyki z ulubioną grą. Wiedza przychodzi sama, mimochodem i dziecko nawet nie wie, że się uczy, bo przede wszystkim dobrze się bawi. Za to uwielbiam „Matematykę. Megazadania” i to nie tylko tę część, ale i pozostałe.

Jak już wspominałam, zadania można rozwiązywać nawet w kilka osób. Nie tylko chodzi o poziom trudności tych najbardziej wymagających, ale o całą książkę. Znajdziemy tu zadania proste, na poziomie młodszych klas szkoły podstawowej, jak i takie wymagające więcej zaangażowania i wiedzy. Dzięki temu nikt nie będzie się nudził, to raz, a dwa, można spokojnie, powoli rozwijać swoje matematyczne umiejętności. Nikt nie będzie się nudził, to jest pewne. A fakt zanurzenia tego w świecie z ulubionej gry większości dzieciaków jeszcze dodaje smaczku. I choć zadania są typowo matematyczne, to jednak elementy z gry uprzyjemniają te zmagania.

Z całego serca polecam „Matematykę. Megazadania 10+” Nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. To świetna okazja do spędzenia czasu razem, znalezienia wspólnego języka w minecraftowej i matematycznej rzeczywistości. Korzystajcie, bawcie się, urządźcie nawet zawody, kto lepiej wykona działania i zdobędzie więcej szmaragdów. Moje dzieci każdą kratkę odpowiedzi podzieliły na pół i porównują swoje wyniki. A może opracujecie własny sposób na rywalizację? Każdy na pewno będzie świetny, a jak jeszcze pomoże w oswojeniu potwora, czyli matematyki, to wszyscy będą wygrani.

Katarzyna Boroń


Autor: Dan Lipscombe, Brad Thompson

Tłumaczenie: Anna Hikiert

Ilustrator: Ian Wrigley Sarah Duxbury

Tytuł: Matematyka. Megazadania 10+

Tytuł oryginalny: Minecraft. Maths Official Workbook

Seria i nr tomu: Minecraft

Wydawnictwo: harperkids

Wydanie: I

Data wydania: 2022-04-27

Kategoria: popularnonaukowe dla dzieci

ISBN: 9788327671523

Liczba stron: 96


 

Dodaj komentarz

Close Menu