Lucy Luke. Arizona

Date
lut, 04, 2022

Lucy Luke. Arizona

Fani tylko na to czekali! Lucky Luke wraca w wielkim stylu. W najnowszym komiksie znajdziemy kowboja w jego najlepszej formie. No ale po kolei.

Kolejne przygody Lucky Luke’a

„Arizona” to komiks zawierający dwie opowieści o dzielnym kowboju. W pierwszej Luke ratując życie konwojenta, wpada na trop szajki napadającej dyliżansy. I jak to on, nie może zostawić tego bez echa, dzielnie niesie pomoc, by znów sprawiedliwość zatriumfowała. Takiego Luke’a znamy, takiego lubimy. Nie braknie tu strzelaniny, nagłych zwrotów akcji i bijatyk. Dla młodszego czytelnika ta doza przemocy może być nie do przejścia i jeśli macie takiego fana Lucky Luke’a w domu, najpierw sami sięgnijcie po „Arizonę”, żeby przekonać się, czy możecie ze spokojnym sumieniem dać dziecku przeczytać. Mój ośmiolatek był zachwycony i stwierdził, że dla niego to nie za dużo, zresztą on wie, że to nieprawda, a w ogóle dawno się działo i teraz tak nie wolno. Dlatego sami musicie zdecydować, czy wasze dziecko podoła.

Druga część to znów wielka bijatyka, szalona corrida i jeszcze więcej akcji. Jest mnóstwo emocji, sięganie po pistolet w ostatniej chwili i oczywiście niezrównany rumak kowboja. Kocham go miłością pierwszą, jego docinki zawsze poprawiają mi nastrój i dla mnie stanowi nieodłączny element opowieści o kowboju. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że bez niego, to nie byłoby to samo. Dlatego w tym komiksie „Papierosowy Cezar” spodobał mi się bardziej. Właśnie przez znaczący udział konia.

Moja opinia i przemyślenia

Co do ogólnego odbioru „Papierosowego Cezara” – dorośli na pewno nie będą zawiedzeni, z dziećmi, jak w poprzedniej opowieści. Najlepiej od razu przeczytajcie obie części i dopiero potem decydujcie, na którą półkę komiks trafi. Mnie same opowieści i ich styl przypadły do gustu, to stary, dobrze nam znany z dzieciństwa kowboj, który nie boi się dać komuś w zęby, gdy sytuacja tego wymaga.

Niestety jest w tym łyżka dziegciu. Znów chodzi o rysunki. Sama wolę kanciastego, trochę ostro ciosanego kowboja. Stare, ostre rysunki bardziej przemawiały do mojej wyobraźni, niż zaokrąglone buzie. No nie pasuje mi i już.

Z kolei moje dziecko jest niezmiennie zachwycone Lucky’em i choć też zwraca uwagę na to, że „grafika”, jak on mówi, jest troszkę gorszej jakości, to jednak przygody absorbują go do tego stopnia, że przymyka na to oko. Jak widać, każdy może ten tom komiksu odebrać inaczej i to, co dla kogoś jest wadą, dla innych może być pomijalne.

Kid Lucky. Uczeń kowboja 

Lucky Luke. Pod niebem zachodu 

Lucky Luke. Billy Kid 

 

Katarzyna Boroń


Autor: Morris

Tłumaczenie: Maria Mosiewicz

Ilustrator: Morris

Tytuł: Lucky Luke. Arizona

Tytuł oryginalny: Arizona

Seria i nr tomu: Lucky Luke tom 3

Wydawnictwo: Egmont

Wydanie: I

Data wydania: 2022 -01-19

Kategoria: komiks, dla dzieci

ISBN: 9788328150348

Liczba stron: 48


 

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Kicia Kocia na święta!

Kicia Kocia na święta!

Kasialis 24, 2022

  Kicia Kocia i Nunuś. Czekamy na święta Nunuś już nie może się doczekać Gwiazdki. Razem z Kicią Kocią otwierają…

Zapowiedź: Serce olbrzyma

Zapowiedź: Serce olbrzyma

Szkrabajekmaj 3, 2024

Na wzgórzu tkwi dziwaczny kształt, podobno olbrzym leży tu i smacznie śpi pod kocem z traw, na legowisku z miękkich…

Tosia i Julek idą do lekarza. (Nie) tacy sami -Magdalena Boćko-Mysiorska

Tosia i Julek idą do lekarza. (Nie) tacy sami -Magdalena Boćko-Mysiorska

Kasiawrz 30, 2021

Seria o Tosi i Julku zagościła w naszym domu, a przygody rodzeństwa bardzo często pomagają w zrozumieniu trudnych sytuacji. Dzieci…

Matylda Odważna i Pralkowy Potwór – Ilona Kostecka

Matylda Odważna i Pralkowy Potwór – Ilona Kostecka

Kasiawrz 27, 2021

Dzieci czasami boją się rzeczy, które dla dorosłych są bardzo oczywiste. Ich wyobraźnia i postrzeganie świata tak bardzo różni się…

Chłopiec zwany Gwiazdką – Matt Haig

Chłopiec zwany Gwiazdką – Matt Haig

Kasialis 30, 2021

Chłopiec zwany Gwiazdką – Matt Haig Są historie, które potrafią bezapelacyjnie oczarować czytelnika. Poruszają nawet najtwardsze serca, wywołują uśmiech i…