Chcę zrobić kupę. Akademia Mądrego Dziecka

Date
lut, 02, 2022

Akademia Mądrego Dziecka to jedna z tych serii, które zbiera się w ciemno, wiedząc, że każda książka zaciekawi małego czytelnika i pozwoli mu czegoś nowego się nauczyć. W ramach Akademii pojawił się cykl „Zwyczaje zwierząt”, którego zadaniem jest przybliżenie dzieciom różnych aspektów z życia zwierząt.

Kilka słów o wnętrzu

Najnowsza pozycja z tego cyklu to „Chcę zrobić kupę!” . Temat wypróżniania fascynuje sporą grupę maluchów, które godzinami potrafią drążyć, kto, jak i dlaczego robi kupę. Książeczka wydawnictwa Harper przychodzi na pomoc rodzicom takich dociekliwych dzieci. Na sześciu rozkładanych kartkach dzieci i ich opiekunowie znajdą ciekawostki dotyczące zwyczajów kolejnych ssaków. Z jednej strony będą to domowe pieski, z drugiej egzotyczne łaskuny palmowe, ogromne pandy, czy urocze i bardzo popularne ostatnio wombaty.

Ciekawostki zostały ujęte w formie zagadek, które wyjaśniają się dopiero po rozłożeniu składanej kartki.

Moja opinia i przemyślenia

Myślę, że część informacji będzie zaskoczeniem nie tylko dla maluchów, ale także dla dorosłych, bo o ile sposób załatwiania się piesków wszyscy znają, o tyle o tym, jak powstaje najdroższa kawa świata, czyli kopi luwak i co ma wspólnego ze zwierzęcym wypróżnianiem już nie każdy wie. Z kolei po przeczytaniu ciekawostek o odchodach pandy sama musiałam sprawdzić, czy możliwe jest to, czym przed chwilą przeczytałam.

Ostatnia kartka przynosi swego rodzaju bonus dla rodziców: bohaterem tej części książeczki jest dziecko. Pojawia się też pytanie o umiejętność korzystania z toalety lub nocnika. ta może być więc świetnym sposobem na zainicjowanie rozmowy na temat higieny, zmiany nawyków dziecka i przekonanie do podjęcia próby skorzystania z nocnika zamiast pieluszki.

Pozycja została wydana na twardym lakierowanym kartonie, co wpływa na jej trwałość. Kolory są wyraziste, ilustracje zabawne, ale proste i zrozumiałe dla dziecka. Jako dyslektyk doceniam bezszeryfową czcionkę, którą napisano tekst.

Podsumowanie

Jestem pewna, że rodzice dwu-trzylatków docenią książkę, która pomoże im odpowiadać na trudne pytania dotyczące kupy, zaciekawi ważnymi informacjami, a nawet pozwoli rozpocząć rozmowę o nocniku.

Anna Kruczkowska


Autor: S&S Alliance

Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb

Ilustrator: Qing Feng

Tytuł: Chcę zrobić kupę

Tytuł oryginalny: I want to poop

Seria i nr tomu: Akademia mądrego dziecka. Zwyczaje zwierząt

Wydawnictwo: Harper Collins

Wydanie: 1

Data wydania: 2022-01-26

Kategoria:dla dzieci

ISBN: 9788327670540

Liczba stron: 12

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Irena Sendlerowa. Magiczny koralik – Renata Ostrowska

Irena Sendlerowa. Magiczny koralik – Renata Ostrowska

Szkrabajekpaź 15, 2020

To mogła być taka zwykła, kolejna książka o głównej bohaterce. Laurka, ślicznie napisana, niewymagająca dużo myślenia. Kawa na ławę. Wszystko…

dummy-img

Znikające królestwo – Millie Marotta

Bujaczeklut 5, 2020

To, że nasza Ziemia jest zaniedbana i to niestety przez nas samych, nie jest już żadną tajemnicą. Teraz pozostało nam…

Strażniczka słońca – Maja Lunde

Strażniczka słońca – Maja Lunde

Kasiakwi 17, 2021

Strażniczka słońca – Maja Lunde Maja Lunde tworzy książki piękne, wartościowe, obezwładniające czytelnika. „Strażniczka słońca”, najnowsza powieść norweskiego duetu, jest…

Projekt święta Magdalena Szczepańska

Projekt święta Magdalena Szczepańska

Szkrabajekgru 1, 2022

Projekt święta Magdalena Szczepańska Święta. Czas przygotowań, czas tradycji i czas prezentów. Magiczny okres, w którym dzieją się cuda. Idealny…

Czytam sobie. Smog w centrum miasta. Złota Rybka. Mały skryba i wielka piramida

Czytam sobie. Smog w centrum miasta. Złota Rybka. Mały skryba i wielka piramida

Kasiapaź 10, 2020

Fanką serii Czytam sobie jestem już od dłuższego czasu. Powoli kolekcjonuje wszystkie wydane do te pory egzemplarze z wielką nadzieją,…