Co to jest ten śnieg? – Yuval Zommer

Date
gru, 21, 2021

Co to jest ten śnieg? – Yuval Zommer

Dzieci obserwują zmieniający się świat, wyłapują cykliczność pór roku, ale ich wnikliwe pytania mogą nas zbić z tropu. Chociaż zim prawie u nas nie ma, zdarzają się opady śniegu, a u maluchów zaraz pojawia się pytanie, co to jest ten biały opad. Jak wytłumaczyć tak, aby dzieci były zadowolone? Posłużę pomocą i przychodzę do Was z recenzją książki Yuvala Zommera, Co to jest ten śnieg?

Kilka słów o fabule

To bardzo nietypowe, aby lis zaprzyjaźnił się z zającem. Jednak tak się stało i to oni są bohaterami najnowszej książki Yuvala Zommera, zatytułowanej Co to jest ten śnieg?. Bohaterowie przyszli na świat wiosną, z zaciekawieniem obserwują zmiany w przyrodzie. Wspólnie przemierzają świat i gdy pewnego dnia, spotykają na drodze rybitwę, która oznajmia im, że spadnie śnieg i przyjdzie zima, dlatego ona odlatuje do ciepłych krajów. Przyjaciele są zdziwieni, ale i zainteresowani. Postanawiają dowiedzieć się, czym jest ten śnieg, więc wyruszają w drogę. Na swojej drodze spotykają inne zwierzęta, które biały opad porównują do przeróżnych rzeczy. Jak to możliwe?

Moje przemyślenia

Jestem całkowicie zachwycona tą książką. Nie czytałam Choinki, ale po lekturze Co to jest śnieg?, zamówiłam i poprzednią lekturę autora, który jest również ilustratorem. Szata graficzna książka rzuca się w oczy i zachwyca. Ilustracje są ciekawe, przyjemne dla oka, kontury delikatne, a dobór barw sprawia, że mamy poczucie miękkości. Uwielbiam wyłapywać szczegóły i się nimi zadziwiać, a przy lekturze tej książeczki miałam ku temu okazję.

Strona wizualna

Ilustracje, w zestawieniu z tekstem, tworzą wspaniałą ucztę czytelniczą dla najmłodszych czytelników. Uwielbiam czytać na głos wiersze, a jeżeli są one melodyjne, to jest to prawdziwa gratka. W Co to jest ten śnieg? znajdziemy również pewną powtarzalność, którą możemy nazwać refrenem, a dzięki niemu tekst zyskuje jeszcze więcej gracji i rytmu.

Co to jest ten śnieg?, to książka urocza, ciepła i ciekawa. Ilustracje oraz tekst idealnie ze sobą współgrają, sprawiając, że dzieci będą zachwycone historią.


Autor: Yuval Zommer
Tłumaczenie: Katarzyna Biegańska
Ilustrator: Yuval Zommer
Tytuł: Co to jest ten śnieg?
Wydawnictwo: Dwukropek
Wydanie: I
Data wydania: 2021-11-10
Kategoria: literatura dziecięca, 3+
ISBN: 9788381413756
Liczba stron: 32


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Zadbajmy o zdrowie psychiczne nauczycielek i nauczycieli | Szkoła Dobrostanu Fundacji Szkoła z Klasą

Zadbajmy o zdrowie psychiczne nauczycielek i nauczycieli | Szkoła Dobrostanu Fundacji Szkoła z Klasą

Kasiakwi 26, 2023

Brak równowagi, rozproszenie i multitasking to chleb powszedni wszystkich członków i członkiń szkolnej społeczności. Lekcje, na których trudno się skupić,…

Kubuś i Anioł Snu – Lucinda Riley, Harry Whittaker

Kubuś i Anioł Snu – Lucinda Riley, Harry Whittaker

Bujaczeklip 11, 2022

Kubuś i Anioł Snu – Lucinda Riley, Harry Whittaker Gdzieś tam zawsze jest anioł, gotów, by cię wysłuchać…* Strach ma…

Kolorowy potwór powraca!

Kolorowy potwór powraca!

Kasiasty 5, 2022

Teraz uwielbiany „Kolorowy potwór” również jako książka kartonowa, idealna dla najmłodszych czytelników. Kolorowy potwór nie wie, co się z nim…

Statua squaw – Achde

Statua squaw – Achde

Szkrabajeklis 1, 2022

Statua squaw – Achde Dorosły samotny kowboj przemierzający Dziki Zachód w poszukiwaniu złoczyńców i tropiący Daltonów – to drugie zdecydowanie…

Dzieciństwo sławnych ludzi – Petra Texlová

Dzieciństwo sławnych ludzi – Petra Texlová

Bujaczekmar 24, 2022

Dzieciństwo sławnych ludzi – Petra Texlová Każdy dorosły był kiedyś dzieckiem, sławni ludzie, o których uczymy się w szkole również.…