Naklejkowy zawrót głowy

Naklejkowy zawrót głowy

Naklejkowy zawrót głowy

Każdy, kto chociaż trochę czasu spędza z dziećmi, wie, że te czasem się nudzą. I nic nie jest w stanie ich zainteresować, bo tym już się bawili, to robili, a na tamto nie mają ochoty. Nic strasznego, gdy za oknem jest ładna pogoda i można wyjść z nimi na dwór. Tylko co zrobić, gdy z nieba pada deszcz, jest zimno i ponuro?

Historyjki z naklejkami

Według Potworków ostatnim hitem są opowiastki z naklejkami jako dodatkiem. I to bardzo ważnym. Nie dość, że mogą poczytać i poznać nowe przygody swoich ulubionych postaci, to dodatkowo dostają mnóstwo naklejek i dobrej zabawy. W ich ręce ostatnio wpadły trzy tytuły. Amulet i hymn. Jej wysokość Zosia z serii Moje ulubione seriale z naklejkami oraz dwie z Krainy lodu z serii Czytanki naklejanki.

Zarys fabuły

Amulet i hymn – w Czarlandii trwa Festiwal Zbiorów. W trakcie jego trwania zostaje wybrana dziewczynka, która zaśpiewa hymn. Szczęście uśmiecha się do Zosi, ale coś sprawia, że jej występ może nie dojść do skutku.

Na tropie trolli – Anna opowiada dzieciom o trollach, jedna z dziewczynek jest bardzo ciekawa i wszystko skrzętnie zapisuje. Jak się później okazuje, robiła to, by wyruszyć na ich poszukiwanie.

Moc magii – Elza wraz z przyjaciółmi rządzi swoim państwem i jest szczęśliwa. Coś jednak nie daje jej spokoju i wyrusza na poszukiwanie niektórych odpowiedzi. Jaki będzie finał tej podróży?

Nasze wrażenia

Już same opowieści są niezwykle ciekawe i absorbują małych czytelników. Teksty są na tyle proste i krótkie, że dzieci bez problemu sobie z nimi poradzą. Nie można też zapomnieć o ilustracjach, wszystko wygląda jak w animacjach. Jest znajome i pamiętane. Jednak bądźmy szczerzy, najatrakcyjniejsze w tych książeczkach są same naklejki. W tym przypadku mamy porównanie dwóch serii i chociaż Zosia spodoba się z pewnością dziewczynkom, to naklejki w niej umieszczone mogą służyć jako ozdoba otoczenia czy też rzeczy młodego odbiorcy. Z kolei Czytanki naklejanki dostarczają już nie tylko sporo rozrywki, ale również ćwiczą spostrzegawczość oraz motorykę małą ręki.

Na zakończenie

Książeczki z naklejkami to świetna opcja na odegnanie nudy, dobrą zabawę, ćwiczenie oraz naukę. To też okazja, by wspólnie spędzić czas i poświęcić uwagę swojej pociesze. Niby tak niewiele, a tak dużo to daje. My wspominamy tylko o Jej Wysokości Zosi oraz Krainie Lodu, ale w Moich ulubionych serialach z naklejkami ukazały się również opowieści z Lwiej Straży, a w Czytanki naklejanki ukazały się między innymi historie o Bambi, Spider Manie, Kubusiu Puchatku czy też Vaianie. Wybór jest ogromny i każdy maluch w wieku 3-5 lat będzie zadowolony z otrzymania takich książeczek.

Ps. Dobrze jest mieć oczy wokół głowy. Naklejki mają dziwną przypadłość trafiać tam, gdzie nie powinny się znaleźć. 🙂

Close Menu