Naklejkowy zawrót głowy

Naklejkowy zawrót głowy

Date
paź, 30, 2021

Naklejkowy zawrót głowy

Każdy, kto chociaż trochę czasu spędza z dziećmi, wie, że te czasem się nudzą. I nic nie jest w stanie ich zainteresować, bo tym już się bawili, to robili, a na tamto nie mają ochoty. Nic strasznego, gdy za oknem jest ładna pogoda i można wyjść z nimi na dwór. Tylko co zrobić, gdy z nieba pada deszcz, jest zimno i ponuro?

Historyjki z naklejkami

Według Potworków ostatnim hitem są opowiastki z naklejkami jako dodatkiem. I to bardzo ważnym. Nie dość, że mogą poczytać i poznać nowe przygody swoich ulubionych postaci, to dodatkowo dostają mnóstwo naklejek i dobrej zabawy. W ich ręce ostatnio wpadły trzy tytuły. Amulet i hymn. Jej wysokość Zosia z serii Moje ulubione seriale z naklejkami oraz dwie z Krainy lodu z serii Czytanki naklejanki.

Zarys fabuły

Amulet i hymn – w Czarlandii trwa Festiwal Zbiorów. W trakcie jego trwania zostaje wybrana dziewczynka, która zaśpiewa hymn. Szczęście uśmiecha się do Zosi, ale coś sprawia, że jej występ może nie dojść do skutku.

Na tropie trolli – Anna opowiada dzieciom o trollach, jedna z dziewczynek jest bardzo ciekawa i wszystko skrzętnie zapisuje. Jak się później okazuje, robiła to, by wyruszyć na ich poszukiwanie.

Moc magii – Elza wraz z przyjaciółmi rządzi swoim państwem i jest szczęśliwa. Coś jednak nie daje jej spokoju i wyrusza na poszukiwanie niektórych odpowiedzi. Jaki będzie finał tej podróży?

Nasze wrażenia

Już same opowieści są niezwykle ciekawe i absorbują małych czytelników. Teksty są na tyle proste i krótkie, że dzieci bez problemu sobie z nimi poradzą. Nie można też zapomnieć o ilustracjach, wszystko wygląda jak w animacjach. Jest znajome i pamiętane. Jednak bądźmy szczerzy, najatrakcyjniejsze w tych książeczkach są same naklejki. W tym przypadku mamy porównanie dwóch serii i chociaż Zosia spodoba się z pewnością dziewczynkom, to naklejki w niej umieszczone mogą służyć jako ozdoba otoczenia czy też rzeczy młodego odbiorcy. Z kolei Czytanki naklejanki dostarczają już nie tylko sporo rozrywki, ale również ćwiczą spostrzegawczość oraz motorykę małą ręki.

Na zakończenie

Książeczki z naklejkami to świetna opcja na odegnanie nudy, dobrą zabawę, ćwiczenie oraz naukę. To też okazja, by wspólnie spędzić czas i poświęcić uwagę swojej pociesze. Niby tak niewiele, a tak dużo to daje. My wspominamy tylko o Jej Wysokości Zosi oraz Krainie Lodu, ale w Moich ulubionych serialach z naklejkami ukazały się również opowieści z Lwiej Straży, a w Czytanki naklejanki ukazały się między innymi historie o Bambi, Spider Manie, Kubusiu Puchatku czy też Vaianie. Wybór jest ogromny i każdy maluch w wieku 3-5 lat będzie zadowolony z otrzymania takich książeczek.

Ps. Dobrze jest mieć oczy wokół głowy. Naklejki mają dziwną przypadłość trafiać tam, gdzie nie powinny się znaleźć. 🙂

Bujaczek

Related Posts


Przeczytaj również

Ambroży Pierożek. Przyjaciel smoków – Andrzej Marek Grabowski

Ambroży Pierożek. Przyjaciel smoków – Andrzej Marek Grabowski

Kasialis 2, 2021

Ambroży Pierożek. Przyjaciel smoków – Andrzej Marek Grabowski Ambroży Pierożek to bohater nietuzinkowy i niezwykły, co widać już od pierwszych…

Jak nauczyć dzieci dobrych manier – Jennifer L. Scott

Jak nauczyć dzieci dobrych manier – Jennifer L. Scott

Michellekwi 13, 2021

Jak nauczyć dzieci dobrych manier – Jennifer L. Scott Która mama nie marzy o tym (a właściwie który rodzic), by…

Kwiat Paproci. Baśnie nie dość znane – Roksana Jędrzejewska-Wróbel

Kwiat Paproci. Baśnie nie dość znane – Roksana Jędrzejewska-Wróbel

Kasialut 1, 2022

Kwiat Paproci. Baśnie nie dość znane – Roksana Jędrzejewska-Wróbel Baśń o tajemniczym, mitycznym wręcz kwiecie paproci, znana jest od lat,…

Księżniczki gotują

Księżniczki gotują

Szkrabajekpaź 15, 2021

Księżniczki gotują Dzieci uwielbiają gotować. Ba! Często mają większą odwagę próbować nowych rzeczy niż dorośli. Fenomenalnie łączą smaki i faktury…

Recepta na szczęście – Małgorzata Korbiel

Recepta na szczęście – Małgorzata Korbiel

Kasiamaj 23, 2022

Czy można znaleźć niezawodny sposób na osiągnięcie szczęścia? Taki, który zadziała natychmiast, bez żadnego wysiłku. Czy jest to w ogóle…