Elementarz 3 latka. Ćwiczenia 3 latka

Date
paź, 28, 2021

Dzieci lubią poznawać świat. Wszystko je ciekawi i dziwi. My jako rodzice nie zawsze rozumiemy ten zachwyt i prawdziwą ekscytację. Dlatego warto sięgać po książki ukierunkowane na odpowiedni wiek malucha, takie jak elementarze i ćwiczenia.
Wydawnictwo Wilga znane jest z wielu ciekawych tytułów. W swoim asortymencie mają nie tylko wciągające historie fabularne, ale również serie edukacyjne. Dziś chciałabym przedstawić jedną z tych drugich.

Elementarz dla 3 latka. Brzmi bardzo poważnie. Wręcz naukowo. Na pewno niektórzy od razu skojarzą sobie ten tytuł ze szkołą i bardzo słusznie, ponieważ w tej książce znajdziemy masę informacji i zadań. Ale…należy sobie zadać pytanie, co taki 3-latek powinien umieć. Czytać, pisać, dodawać, mnożyć? Być może niektórzy w tym wieku już to potrafią. Jednak ja mam na myśli dzieci, które nie przejawiają ponadprzeciętnych umiejętności matematyczno-analitycznych. Otóż, tak jak wspominałam na początku, takie maluchy najbardziej lubią obserwować rzeczywistość i to właśnie zadania polegające na opowiadaniu o zachodzących zmianach są dla nich najlepsze.

Wydawnictwo Wilga wyszło naprzeciw tej ciekawości otaczającego nas świata, tworząc elementarz 3-latka wraz z ćwiczeniami. W tym zestawie możemy znaleźć zadania dotyczące opisywania własnego pokoju, liczenia przyborów kuchennych, poznawania kształtów i kolorów oraz wiele, wiele innych. Dodatkowo jest też miejsce na sensorykę małą, gdzie dziecko może ćwiczyć kolorowanie, dorysowywanie i rysowanie po śladach. Całość oferuje pełny pakiet nauki, gdzie pobudza się zmysły potrzebne do prawidłowego rozwoju.

Warto zwrócić również uwagę na dyplom ukończenia wszystkich zadań, który znajduje się na końcu ćwiczeń. Wiadomo, że dodatkowa nagroda zawsze motywuje i może być też pamiątką osiągniętych sukcesów. Oczywiście przy tego typu książkach nie może zabraknąć również naklejek, które dodatkowo motywują do podejmowania różnych działań.

Obie książki (elementarz i ćwiczenia) doskonale się ze sobą komponują i uzupełniają. Maluch jest zaciekawiony i chętnie uczestniczy w takiej nauce.

Bardzo polecam sięgnąć po tę serię, zwłaszcza że Wydawnictwo Wilga przygotowało różne warianty w zależności od wieku dziecka. Dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie i miło spędzi czas.


Tłumaczenie: –
Ilustrator: Agnieszka Matz
Tytuł: Elementarz 3-latka/Ćwiczenia 3-latka
Seria i nr tomu: Krok po kroku 1
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania: 11.08.2021
Kategoria: nauka dla dzieci
ISBN: 978-83-280-8834-4
Liczba stron:48


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Piękna i Bestia. Opowieść Belli – Mallory Reaves

Piękna i Bestia. Opowieść Belli – Mallory Reaves

Kasia Bcze 19, 2024

Chyba nie ma na świecie nikogo, kto nie znałby przepięknej opowieści o pięknej dziewczynie trafiającej w zamian za życie ojca…

Klasyczne baśnie. Mulan-Disney

Klasyczne baśnie. Mulan-Disney

Martalut 3, 2022

Klasyczne baśnie. Mulan-Disney Wśród napływu coraz to nowych opowieści i jakże barwnych, przekonujących animacji wciąż jeszcze znajdzie się sporo miejsca…

Zwierzakowo. Na ratunek kociętom – Lucy Daniels

Zwierzakowo. Na ratunek kociętom – Lucy Daniels

Szkrabajekcze 17, 2021

Zwierzakowo. Na ratunek kociętom – Lucy Daniels Jest coś w seriach skierowanych do dzieci szczególnego, jeśli chodzi o książki opowiadające…

Jadą Haliki przezAmeryki

Jadą Haliki przezAmeryki

Szkrabajekkwi 17, 2023

Pamiętam, gdy byłam nastolatką z wypiekami na twarzy siadałam przed telewizorem i z wypiekami na twarzy oglądałam i słuchałam programu…

Listopadowe zapowiedzi książkowe

Listopadowe zapowiedzi książkowe

Kasiapaź 25, 2020

Listopadowe zapowiedzi książkowe W listopadzie wypatrujemy już książek świątecznych, ale to nie znaczy, że nic innego się nie pojawi (o…