Elementarz 3 latka. Ćwiczenia 3 latka

Date
paź, 28, 2021

Dzieci lubią poznawać świat. Wszystko je ciekawi i dziwi. My jako rodzice nie zawsze rozumiemy ten zachwyt i prawdziwą ekscytację. Dlatego warto sięgać po książki ukierunkowane na odpowiedni wiek malucha, takie jak elementarze i ćwiczenia.
Wydawnictwo Wilga znane jest z wielu ciekawych tytułów. W swoim asortymencie mają nie tylko wciągające historie fabularne, ale również serie edukacyjne. Dziś chciałabym przedstawić jedną z tych drugich.

Elementarz dla 3 latka. Brzmi bardzo poważnie. Wręcz naukowo. Na pewno niektórzy od razu skojarzą sobie ten tytuł ze szkołą i bardzo słusznie, ponieważ w tej książce znajdziemy masę informacji i zadań. Ale…należy sobie zadać pytanie, co taki 3-latek powinien umieć. Czytać, pisać, dodawać, mnożyć? Być może niektórzy w tym wieku już to potrafią. Jednak ja mam na myśli dzieci, które nie przejawiają ponadprzeciętnych umiejętności matematyczno-analitycznych. Otóż, tak jak wspominałam na początku, takie maluchy najbardziej lubią obserwować rzeczywistość i to właśnie zadania polegające na opowiadaniu o zachodzących zmianach są dla nich najlepsze.

Wydawnictwo Wilga wyszło naprzeciw tej ciekawości otaczającego nas świata, tworząc elementarz 3-latka wraz z ćwiczeniami. W tym zestawie możemy znaleźć zadania dotyczące opisywania własnego pokoju, liczenia przyborów kuchennych, poznawania kształtów i kolorów oraz wiele, wiele innych. Dodatkowo jest też miejsce na sensorykę małą, gdzie dziecko może ćwiczyć kolorowanie, dorysowywanie i rysowanie po śladach. Całość oferuje pełny pakiet nauki, gdzie pobudza się zmysły potrzebne do prawidłowego rozwoju.

Warto zwrócić również uwagę na dyplom ukończenia wszystkich zadań, który znajduje się na końcu ćwiczeń. Wiadomo, że dodatkowa nagroda zawsze motywuje i może być też pamiątką osiągniętych sukcesów. Oczywiście przy tego typu książkach nie może zabraknąć również naklejek, które dodatkowo motywują do podejmowania różnych działań.

Obie książki (elementarz i ćwiczenia) doskonale się ze sobą komponują i uzupełniają. Maluch jest zaciekawiony i chętnie uczestniczy w takiej nauce.

Bardzo polecam sięgnąć po tę serię, zwłaszcza że Wydawnictwo Wilga przygotowało różne warianty w zależności od wieku dziecka. Dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie i miło spędzi czas.


Tłumaczenie: –
Ilustrator: Agnieszka Matz
Tytuł: Elementarz 3-latka/Ćwiczenia 3-latka
Seria i nr tomu: Krok po kroku 1
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania: 11.08.2021
Kategoria: nauka dla dzieci
ISBN: 978-83-280-8834-4
Liczba stron:48


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Bałasyk i Psotka idą do pracy. Część 1 – Małgorzata Żółtaszek

Bałasyk i Psotka idą do pracy. Część 1 – Małgorzata Żółtaszek

Szkrabajekmaj 29, 2021

Bałasyk i Psotka idą do pracy. Część 1 – Małgorzata Żółtaszek Co jest jedną z ulubionych zabaw dzieci w wieku…

Premiera coraz bliżej: Sing 2

Premiera coraz bliżej: Sing 2

Kasiasty 9, 2022

Buster (Matthew McConaughey) i jego ekipa zmienili teatr New Moon we wspaniałe miejsce, ale Buster chciałby, aby nowy spektakl zadebiutował…

Najlepsze książki o mamach!

Najlepsze książki o mamach!

Kasiamaj 26, 2021

Dzisiaj świętujemy Dzień Matki. Miłość okazujemy sobie codziennie, ale dzisiaj jest ten jeden, szczególny dzień w roku, kiedy możemy jeszcze…

Tajemniczy ktoś – Klaudia Piróg

Tajemniczy ktoś – Klaudia Piróg

Kasiamar 25, 2021

Tajemniczy ktoś – Klaudia Piróg Od pewnego czasu zauważyłam, że o wiele lepiej mi pisać i poznawać historyjki dla dzieci,…

dummy-img

Noc Bibliotek dla Dzieci online

Bujaczekcze 4, 2020

Pierwsza Noc Bibliotek dla Dzieci online w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Zawierciu. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do wspólnej…