Megazadania 8+

Matematyka. Megazadania 8+

Date
paź, 07, 2022

Matematyka. Megazadania 8+

Minecraft jest fenomenem wśród dzieciaków. Niestety nie darzą równą sympatią matematyki, co mogę obserwować na przykładzie własnego dziecka. Dlatego tak bardzo się ucieszyłam, gdy zobaczyłam połączenie matematyki i Minecrafta.

„Matematyka. Megazadania 8+” niestety nie spełniły moich oczekiwań. Owszem, są tam zadania, powiązanie z Minecraftem ucieszyło małego fana, choć on mógłby mieć więcej zadań typowo z gry. „Normalna” matematyka, jak się wyraził, byłaby dużo fajniejsza, gdyby liczyło się creepery lub obliczało, ile czegoś wypadnie po rozwaleniu czegoś. Tu się z nim nie zgodzę, zadania są dobre takie, jakie są, jednak… są za łatwe. Ktoś zdecydowanie przestrzelił z wiekiem, dla jakiego kierowana jest książka z zadaniami. Z tymi na spokojnie może sobie poradzić dziecko nawet dwa lata młodsze. Takiego typu zadania mój syn, teraz właśnie 8+ rozwiązywał w przedszkolu. Warto więc zwrócić uwagę, przy kupowaniu tej książki, co dziecko ma w szkole, co już przerobiło i na tej podstawie dobrać materiał. Ta książka dla drugoklasisty i wyżej będzie zwyczajnie mało rozwijająca, żeby nie powiedzieć wręcz nudna. Jednak idealnie sprawdzi się przy młodszych dzieciach.

„Matematyka. Megazadania 8+” jest bardzo ładnie wydana. Wszystko jest utrzymane w kolorystyce i stylu Minecrafta, więc dla miłośników gry już samo to będzie wystarczającą zachętą. Jednak nie tylko to przekonuje młodych czytelników do sięgnięcia po tę książeczkę. Również zadania mają w sobie część komputerowego świata, do każdego jest tematyczne wprowadzenie dające poczucie, że nadal jest się w grze. Jednak co ważniejsze i co poruszyło nawet starsze dziecko, przy każdym zadaniu są do zdobycia szmaragdy. Po wykonaniu strony się je zlicza, a na koniec, po podliczeniu wszystkich, można je „wymienić” na coś z listy rzeczy umieszczonej na końcu tomu. Niby takie nic, a jednak dzieciaki cieszy i motywuje do dalszej pracy. I choć ja nie mogę mówić o niepowodzeniach, czy dążeniu do dobrego wyniku, bo zadania były za łatwe, to dla młodszego gracza na pewno będzie to wspierające i zachęcające.

Ciężko mi jednoznacznie ocenić ten tom „Matematyki”. U nas się nie sprawdził jako sposób na polubienie matematyki i pokazanie, że nie jest taka straszna, bo właśnie straszna nie było. Obawiam się, że dzieciaki nie tylko się rozczarują, ale do końca zniechęcą. Dlatego gorąco zachęcam do dostosowania poziomu do wieku bez sugerowania się tym, co proponuje wydawca. Bo wtedy to będzie naprawdę świetna przygoda.

Katarzyna Boroń


Autor: Dan Lipscombe, Brad Thompson
Tłumaczenie: Anna Hikiert
Ilustrator: Ian Wrigley Sarah Duxbury
Tytuł: Matematyka. Megazadania 8+
Tytuł oryginalny: Minecraft. Maths Official Workbook
Seria i nr tomu: Minecraft
Wydawnictwo: harperkids
Wydanie: I
Data wydania: 2022-04-27
Kategoria: popularnonaukowe dla dzieci
ISBN: 9788327671509
Liczba stron: 64


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Skandar i złodziej jednorożców-A.F. Steadman

Skandar i złodziej jednorożców-A.F. Steadman

Martakwi 11, 2023

Znacie to uczucie, gdy ze wszystkich sił marzymy o jednej rzeczy. Tylko ona się dla nas liczy i potrafi nam…

Tajemniczy ogród

Tajemniczy ogród

Kasiasie 28, 2023

„Tajemniczy ogród” to piękna książka, z którą wiążą się niesamowite wspomnienia. To jedna z pierwszych poważnych powieści, jakie samodzielnie przeczytałam.…

5 nocy do gwiazdki Jimmy Fallon

5 nocy do gwiazdki Jimmy Fallon

Szkrabajekgru 9, 2022

5 nocy do gwiazdki Jimmy Fallon Nie znam dziecka, które nie wyglądałoby z utęsknieniem świąt Bożego Narodzenia. Kiedy tylko na…

Smoczy autor. Zapowiedź patronacka

Smoczy autor. Zapowiedź patronacka

Kasiamar 9, 2023

Jak uleczyć pamięć króla? Gdzie ukrył się autor? I jak go dogonić, skoro wszystko już zostało napisane? Janek i Karolina…

Zapowiedź: Antek z babcią na dnie morza

Zapowiedź: Antek z babcią na dnie morza

Szkrabajekgru 29, 2023

Część pierwsza przygód małego Antona i jego babci. W tej opowieści udają się aż na samo dna morza, aby znaleźć…