Megazadania 8+

Matematyka. Megazadania 8+

Date
paź, 07, 2022

Matematyka. Megazadania 8+

Minecraft jest fenomenem wśród dzieciaków. Niestety nie darzą równą sympatią matematyki, co mogę obserwować na przykładzie własnego dziecka. Dlatego tak bardzo się ucieszyłam, gdy zobaczyłam połączenie matematyki i Minecrafta.

„Matematyka. Megazadania 8+” niestety nie spełniły moich oczekiwań. Owszem, są tam zadania, powiązanie z Minecraftem ucieszyło małego fana, choć on mógłby mieć więcej zadań typowo z gry. „Normalna” matematyka, jak się wyraził, byłaby dużo fajniejsza, gdyby liczyło się creepery lub obliczało, ile czegoś wypadnie po rozwaleniu czegoś. Tu się z nim nie zgodzę, zadania są dobre takie, jakie są, jednak… są za łatwe. Ktoś zdecydowanie przestrzelił z wiekiem, dla jakiego kierowana jest książka z zadaniami. Z tymi na spokojnie może sobie poradzić dziecko nawet dwa lata młodsze. Takiego typu zadania mój syn, teraz właśnie 8+ rozwiązywał w przedszkolu. Warto więc zwrócić uwagę, przy kupowaniu tej książki, co dziecko ma w szkole, co już przerobiło i na tej podstawie dobrać materiał. Ta książka dla drugoklasisty i wyżej będzie zwyczajnie mało rozwijająca, żeby nie powiedzieć wręcz nudna. Jednak idealnie sprawdzi się przy młodszych dzieciach.

„Matematyka. Megazadania 8+” jest bardzo ładnie wydana. Wszystko jest utrzymane w kolorystyce i stylu Minecrafta, więc dla miłośników gry już samo to będzie wystarczającą zachętą. Jednak nie tylko to przekonuje młodych czytelników do sięgnięcia po tę książeczkę. Również zadania mają w sobie część komputerowego świata, do każdego jest tematyczne wprowadzenie dające poczucie, że nadal jest się w grze. Jednak co ważniejsze i co poruszyło nawet starsze dziecko, przy każdym zadaniu są do zdobycia szmaragdy. Po wykonaniu strony się je zlicza, a na koniec, po podliczeniu wszystkich, można je „wymienić” na coś z listy rzeczy umieszczonej na końcu tomu. Niby takie nic, a jednak dzieciaki cieszy i motywuje do dalszej pracy. I choć ja nie mogę mówić o niepowodzeniach, czy dążeniu do dobrego wyniku, bo zadania były za łatwe, to dla młodszego gracza na pewno będzie to wspierające i zachęcające.

Ciężko mi jednoznacznie ocenić ten tom „Matematyki”. U nas się nie sprawdził jako sposób na polubienie matematyki i pokazanie, że nie jest taka straszna, bo właśnie straszna nie było. Obawiam się, że dzieciaki nie tylko się rozczarują, ale do końca zniechęcą. Dlatego gorąco zachęcam do dostosowania poziomu do wieku bez sugerowania się tym, co proponuje wydawca. Bo wtedy to będzie naprawdę świetna przygoda.

Katarzyna Boroń


Autor: Dan Lipscombe, Brad Thompson
Tłumaczenie: Anna Hikiert
Ilustrator: Ian Wrigley Sarah Duxbury
Tytuł: Matematyka. Megazadania 8+
Tytuł oryginalny: Minecraft. Maths Official Workbook
Seria i nr tomu: Minecraft
Wydawnictwo: harperkids
Wydanie: I
Data wydania: 2022-04-27
Kategoria: popularnonaukowe dla dzieci
ISBN: 9788327671509
Liczba stron: 64


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Tomek i przyjaciele. Biblioteka Bajek – Beata Żmichowska

Tomek i przyjaciele. Biblioteka Bajek – Beata Żmichowska

Szkrabajekgru 14, 2020

Tomek i przyjaciele. Biblioteka Bajek – Beata Żmichowska Kto nie zna i nie kocha Tomka? Przecież to najsławniejsza lokomotywa na…

Atlas zjaw i potworów z całego świata – Federica Magrin

Atlas zjaw i potworów z całego świata – Federica Magrin

Bujaczeklis 1, 2021

Atlas zjaw i potworów z całego świata – Federica Magrin Zjawy, mary i duchy. W zależności od kultur i historii…

Wielka Księga Kwiatów – Yuval Zommer

Wielka Księga Kwiatów – Yuval Zommer

Kasiacze 12, 2021

Wielka Księga Kwiatów – Yuval Zommer Są książki, które zachwycają już na pierwszy rzut oka i właśnie do nich zalicza…

Bajki dźwiękowe z Nagrodą Rodziców 2021

Bajki dźwiękowe z Nagrodą Rodziców 2021

Kasialis 17, 2021

Nowatorska seria książek od HarperCollins Polska – BAJKI DŹWIĘKOWE z klasycznymi, znanymi i lubianymi przez dzieci historiami w zupełnie nowej…

Muminek i pieśń oceanu – Tove Jansson

Muminek i pieśń oceanu – Tove Jansson

Szkrabajekmaj 31, 2022

Jeszcze jako mała dziewczynka uwielbiałam przygody z Doliny Muminków i chociaż w okolicznej bibliotece dostępne były jedynie dwa tomy tych…