Kicia Kocia i Nunuś. W co się ubierzemy? – Anita Głowińska

Date
mar, 21, 2022

Kicia Kocia i Nunuś. W co się ubierzemy? – Anita Głowińska

Kicia Kocia to jedna z ulubionych bohaterek przedszkolaków. Książeczki z jej przygodami cieszą się bardzo dużą popularnością. Powstał nawet serial i chociaż nie ma zbyt wielu odcinków, to bardzo polecam, bo jest ciekawą adaptacją znanych lekturek. Dla młodszych czytelników powstała seria, w której Kicia Kocia pojawia się ze swoim bratem, Nunusiem. Jednak moim zdaniem, najbardziej pożądanym przez dzieci cyklem jest ten, z okienkami.

Kilka słów o wnętrzu

„W co się ubierzemy” to książka z 59 okienkami, co stanowi wielką frajdę dla małych czytelników. Tym razem nasi bohaterowie wybierają się na dwór, a pogoda jest różna. Od słońca i upału, przez deszcz, śnieg, wiatr, burzę, aż po tęczę. Na każdą pogodę bohaterowie ubierają się inaczej, odpowiednio do aury i temperatury.

Moja opinia i przemyślenia

Ta część o Kici Koci i Nunusiu jest chyba najlepszą. Mój syn jest zachwycony formą i treścią. Każda rozkładówka to inna pora roku. Krótki tekst przedstawia sytuację, a na końcu znajduje się pytanie, co aktualnie robi jakiś bohater. Odpowiedź ukryta jest za okienkami, a dziecko musi otworzyć je wszystkie, żeby sprawdzić, co skrywają. Nawet jeżeli za pierwszym razem znajdą interesujący ich ilustracje, to ciekawość nie pozwoli im zostawić reszty nieodkrytych. Po lewej strony rozkładówki znajdują się okienka, za którymi ukryty jest ubiór bohaterów. Wszystkie części garderoby są odpowiednio nazwane, dzięki czemu dzieci poszerzają swoje słownictwo, a obserwacja ilustracji sprawia, że młodzi czytelnicy rozróżniają pory roku i pogodę.
Chyba wszyscy wiedzą, w jakim formacie są książeczki z okienkami. Ta nie odbiega od innych. Ma twarde, tekturowe strony i zaokrąglone brzegi, co wpływa na trwałość książeczki i bezpieczeństwo czytelnikom. Odkrywanie okienek to rewelacyjne ćwiczenie motoryki małej, a dodatkowo, dzieci ćwiczą spostrzegawczość, kojarzenie, uczą się odpowiadać na pytania. Każda ilustracja to kolejne minuty zabawy, a wyszukiwanie szczegółów sprawia wielką frajdę.

Podsumowanie

„Kicia Kocia i Nunuś. W co się ubierzemy” to warta uwagi pozycja, nie tylko dla fanów młodszego brata słynnej bohaterki, ale również dla starszych dzieci. Chyba nikt nie powstrzyma się przed magią otwieranych okienek, nawet i starsi czytelnicy.


Autor: Anita Głowińska

Ilustracje: Anita Głowińska

Tytuł: Kicia Kocia i Nunuś. W co się ubierzmy

Seria i numer tomu: Kicia Kocia i Nunuś. Książeczka z otwieranymi okienkami

Wydawnictwo: Media Rodzina

Wydanie: I

Data wydania: 2021-05-19

Kategoria: literatura dziecięca, 2+

ISBN: 9788380089501

Ilość stron: 12


22 marca 2022

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Ogłoszono nominacje do Bestsellerów Empiku!

Ogłoszono nominacje do Bestsellerów Empiku!

Kasiasty 13, 2021

Ogłoszono nominacje do Bestsellerów Empiku! Empik jest wiodącą księgarnią na naszym rodzimym rynku. Od kilku lat, w styczniu, poznajemy nominowanych…

dummy-img

Czekamy na mamę – Wioleta Firaza

Bujaczeklut 2, 2020

Puk, puk, puk, pukamy i Trefliki zapraszamy.* Tęsknota za kimś bliskim nie jest miłym uczuciem i chyba każdy z nas…

Star Wars. Wielka Republika. Światło Jedi – Charles Soule

Star Wars. Wielka Republika. Światło Jedi – Charles Soule

Szkrabajeksty 27, 2023

Nastały mroczne czasy dla fandomu Star Wars. Po premierze epizodu IX, który okazał się papką sklejoną z niepotrzebnego i bezsensownego…

O wilku, który chciał zostać superbohaterem – Orianne Lallemand

O wilku, który chciał zostać superbohaterem – Orianne Lallemand

Kasiawrz 23, 2021

O wilku, który chciał zostać superbohaterem – Orianne Lallemand Wilk miewa szalone pomysły, ale teraz chce on zostać superbohaterem! Jak…

Prawda. Magiczna 7. tom 4

Prawda. Magiczna 7. tom 4

Martamar 6, 2023

Gdy posiadasz w sobie niezwykłą cząstkę duszy, której wielu pragnie, a prawie wszyscy się boją, nie wiesz komu zaufać. Pewne…