Na językach zwierząt. Historyjki logopedyczne – Anna Skiba

Date
paź, 24, 2021

Na językach zwierząt. Historyjki logopedyczne – Anna Skiba

Chociaż świadomość na temat wad artykulacyjnych rośnie, to nadal ogromne grono rodziców nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważna jest konsultacja z logopedą. Doświadczony specjalista wychwyci mankamenty czy wady, których my, nawet w najlepszej wierze, nie będziemy w stanie dostrzec. Niezwykle ważne są również ćwiczenia w domu. Jak to zrobić, aby zaintrygować dziecko na dłuższą chwilę i sprawić by ćwiczenia byłyby zabawą? Najlepiej sięgnąć po książki, napisane przez logopedów.

„Na językach zwierząt” ma wszystkie cechy, które spowodują, że dzieci będą nią zachwyceni. Nie tylko ciekawy tekst, zwierzęta, ale także i atrakcyjne ilustracje. Każda rozkładówka to inne ćwiczenia i inny bohater. Obserwujemy świnki morskie, kota, konia, małpkę, wiewiórkę, barana, zająca, pandę, chomiki, łosia. Łączy je jedno – wszystkie zajadają swoje ulubione przysmaki, ale nie może obyć się bez komplikacji, bo coś dostaje im się do nosa, wchodzi między zęby czy przyczepia się do pyszczka. Zwierzątka za pomocą swoich języków i nosów starają się pozbyć tych niechcianych elementów pożywienia, a wraz z nimi ćwiczą mali czytelnicy.

Jak możecie zaobserwować na ilustracjach poniżej, każda rozkładówka jest do siebie bardzo podobna. Obserwujemy zwierzę, które zajda się ulubionym przysmakiem, po czym stara się usunąć je spomiędzy zębów czy też z nosa. Na samym dole strony, zaprezentowane są ćwiczenia oddechowe czy mimiczne, które mały czytelnik może wykonać podczas lektury.

Mam nadzieję, że wszyscy rodzice zdają sobie sprawę, jak ważne są ćwiczenia języka, aby dzieci nie miały wad wymowy. Świadomość z roku na rok rośnie, ale zwiększa się również liczba maluchów i starszaków, którzy zmagają się z tym problemem dlatego dobrze, że takie książeczki powstają i są tak ciekawie napisane, co zachęca najmłodszych do ćwiczeń. Ważne, aby przed lekturą, przeczytać słowa, które autorka skierowała do rodziców. Dzięki temu dowiecie się, jak pracować z tą książką oraz przybliżone zostaną wam informację o wadach artykulacyjnych i sposobach radzenia sonie z nimi.

Oprócz waloru logopedycznego książeczka rewelacyjnie bawi dzieci! Maluchy nie usiądą przed lustrem i nie będą ćwiczyć. Ważne, aby przekonać ich do tego zabawą, a „Na językach zwierząt” bardzo w tym pomaga. Treść jest ciekawa, a ćwiczenia, opisane na każdej stronie, mogą przynieść wiele radości zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Autorka zadbała również o aspekt estetyczny, bo książeczka jest cudownie wydana i widać dbałość o każdy szczegół.

 

Książkę “Na językach zwierząt. Historyjki logopedyczne” znajdziecie na stronie księgarni Tania Książka. 

Na stronie TaniaKsiazka.pl znajdziecie inne, rewelacyjne książki dla młodszych czytelników.


Autor: Anna Skiba
Ilustrator: Magdalena Jakubowska
Tytuł: Na językach zwierząt. Historyjki logopedyczne
Wydawnictwo: Mamania
Wydanie: I
Data wydania: 2021-09-12
Kategoria: literatura dla dzieci, 2+
ISBN: 9788366329904
Liczba stron: 16


25 października 2021

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Mały Biały Książę i Czarna Wiedźma – Dorota Bindarowska

Mały Biały Książę i Czarna Wiedźma – Dorota Bindarowska

Szkrabajeksty 27, 2021

Mały Biały Książę i Czarna Wiedźma – Dorota Bindarowska Bardzo mnie zawsze cieszy, kiedy na rynku wydawniczym ukazuje się dobra…

Świat według dziadka – Zofia Stanecka

Świat według dziadka – Zofia Stanecka

Kasiagru 8, 2021

Świat według dziadka – Zofia Stanecka Trudno jest określić, jaka wielka przepaść dzieli naszych dziadków, od tych najmłodszych. Często, obok…

9 miesięcy czułego chaosu – Lucy Kinsley

9 miesięcy czułego chaosu – Lucy Kinsley

Kasialis 20, 2020

9 miesięcy czułego chaosu – Lucy Kinsley Ciąża to piękny czas, ale… nie dla wszystkich. Dobrze, że coraz więcej mówi…

Powrót Kociej Załogi – Kocia Szajka i Duchy w Teatrze

Powrót Kociej Załogi – Kocia Szajka i Duchy w Teatrze

Kasialut 21, 2022

Przybij piątkę Kociej Szajce i daj się porwać detektywistycznej przygodzie!Kolejny tom bestsellerowej serii „Kocia Szajka” autorstwa Agaty Romaniuk, znanej dzieciom…

Zapowiedź: Dzikość

Zapowiedź: Dzikość

Szkrabajekmar 18, 2024

Kiedy ludzkość zbyt mocno ingeruje w naturę i nadwyręża jej zasoby, ta zaczyna obumierać. Aby przyroda odżyła, potrzebny jest ktoś,…