Na językach zwierząt. Historyjki logopedyczne – Anna Skiba

Date
paź, 24, 2021

Na językach zwierząt. Historyjki logopedyczne – Anna Skiba

Chociaż świadomość na temat wad artykulacyjnych rośnie, to nadal ogromne grono rodziców nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważna jest konsultacja z logopedą. Doświadczony specjalista wychwyci mankamenty czy wady, których my, nawet w najlepszej wierze, nie będziemy w stanie dostrzec. Niezwykle ważne są również ćwiczenia w domu. Jak to zrobić, aby zaintrygować dziecko na dłuższą chwilę i sprawić by ćwiczenia byłyby zabawą? Najlepiej sięgnąć po książki, napisane przez logopedów.

„Na językach zwierząt” ma wszystkie cechy, które spowodują, że dzieci będą nią zachwyceni. Nie tylko ciekawy tekst, zwierzęta, ale także i atrakcyjne ilustracje. Każda rozkładówka to inne ćwiczenia i inny bohater. Obserwujemy świnki morskie, kota, konia, małpkę, wiewiórkę, barana, zająca, pandę, chomiki, łosia. Łączy je jedno – wszystkie zajadają swoje ulubione przysmaki, ale nie może obyć się bez komplikacji, bo coś dostaje im się do nosa, wchodzi między zęby czy przyczepia się do pyszczka. Zwierzątka za pomocą swoich języków i nosów starają się pozbyć tych niechcianych elementów pożywienia, a wraz z nimi ćwiczą mali czytelnicy.

Jak możecie zaobserwować na ilustracjach poniżej, każda rozkładówka jest do siebie bardzo podobna. Obserwujemy zwierzę, które zajda się ulubionym przysmakiem, po czym stara się usunąć je spomiędzy zębów czy też z nosa. Na samym dole strony, zaprezentowane są ćwiczenia oddechowe czy mimiczne, które mały czytelnik może wykonać podczas lektury.

Mam nadzieję, że wszyscy rodzice zdają sobie sprawę, jak ważne są ćwiczenia języka, aby dzieci nie miały wad wymowy. Świadomość z roku na rok rośnie, ale zwiększa się również liczba maluchów i starszaków, którzy zmagają się z tym problemem dlatego dobrze, że takie książeczki powstają i są tak ciekawie napisane, co zachęca najmłodszych do ćwiczeń. Ważne, aby przed lekturą, przeczytać słowa, które autorka skierowała do rodziców. Dzięki temu dowiecie się, jak pracować z tą książką oraz przybliżone zostaną wam informację o wadach artykulacyjnych i sposobach radzenia sonie z nimi.

Oprócz waloru logopedycznego książeczka rewelacyjnie bawi dzieci! Maluchy nie usiądą przed lustrem i nie będą ćwiczyć. Ważne, aby przekonać ich do tego zabawą, a „Na językach zwierząt” bardzo w tym pomaga. Treść jest ciekawa, a ćwiczenia, opisane na każdej stronie, mogą przynieść wiele radości zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Autorka zadbała również o aspekt estetyczny, bo książeczka jest cudownie wydana i widać dbałość o każdy szczegół.

 

Książkę “Na językach zwierząt. Historyjki logopedyczne” znajdziecie na stronie księgarni Tania Książka. 

Na stronie TaniaKsiazka.pl znajdziecie inne, rewelacyjne książki dla młodszych czytelników.


Autor: Anna Skiba
Ilustrator: Magdalena Jakubowska
Tytuł: Na językach zwierząt. Historyjki logopedyczne
Wydawnictwo: Mamania
Wydanie: I
Data wydania: 2021-09-12
Kategoria: literatura dla dzieci, 2+
ISBN: 9788366329904
Liczba stron: 16


25 października 2021

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Dziki poradnik przetrwania

Dziki poradnik przetrwania

Szkrabajeklip 14, 2023

Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd wziął się pomysł na ubrania maskujące lub koncepcja na granaty z gazem łzawiącym? Odpowiedź jest…

Pony

Pony

Kasiamaj 15, 2023

Pony, czyli wyjątkowy Konik. Po tym jak popularność zyskał “Cudowny chłopak” R. J. Palacio, Autorka wraca do Czytelników z kolejną…

dummy-img

Moje Bajeczki – Auta i Top Wing

Kasialip 10, 2020

Moje bajeczki to seria książeczek, które można zabrać ze sobą w podróż, na piknik, krótką wycieczkę. Format tych wydań jest…

Nowe książeczki dla fanów Pucia.

Nowe książeczki dla fanów Pucia.

Kasialip 12, 2021

Pucio dostał od babci najpiękniejszy nocnik na świecie – z samolotem! Teraz tylko musi pamiętać o tym, żeby na nim…

Nudzę się – Michael Ian Black

Nudzę się – Michael Ian Black

Kasiamaj 16, 2022

Nudzę się – jak często słyszcie to zdanie? Ja bardzo! Dzieci muszą doświadczyć nudy, aby dojrzewać, zmieniać się oraz szukać…