Magazyn. Bing

Date
wrz, 08, 2021

Magazyn. Bing

Nie znam przedszkolaka, który nie lubiłby uroczego, ale psotnego króliczka Binga, który wraz ze swoim przyjacielem Floppem codziennie przeżywa nowe przygody i poznaje otaczający go świat. Na wszystkich miłośników długouchego łobuziaka czeka najnowszy numer magazynu “Bing”, a w nim mnóstwo ciekawych atrakcji.

Magazyn jest skierowany do najmłodszych i niemal w całości wypełniają go różnorodne propozycje zabaw i aktywności. Na początku mali czytelnicy muszą porównać ze sobą dwie ilustracje i odnaleźć między nimi sześć różnic. Na tych samych obrazkach mogą ćwiczyć umiejętność liczenia do sześciu oraz muszą połączyć ze sobą połówki pojedynczych przedmiotów tak, by tworzyły całość. Na następnej stronie czeka na nich labirynt, który należy przejść tak, aby odnaleźć przyjaciół Binga (Pando, Sulę, Koko i Charliego) i wspólnie z nimi wybrać się na wycieczkę do parku.

Następnie zaglądamy do kuchni Binga i Floppa, w której ukryło się mnóstwo różnych rzeczy. Należy je po kolei odnaleźć i odhaczyć, a następnie napisać po śladzie cyfry od 1 do 5. A nawiązując do tego, że bohaterowie właśnie szykują posiłek, znalazło się tu miejsce na narysowanie swojego ulubionego owocu lub warzywa. Po cyferkach przychodzi pora na utrwalanie liter – dzieci mogą po kropkach uzupełnić brakujące litery w podanych wyrazach i odnaleźć “b” na klockach. Mamy tu również bardziej kreatywne zadanie – poszukać w mieszkaniu przedmiot zaczynający się na “b” i narysować go we wskazanym miejscu.

Na kolejnej strony dzieci mogą sprawdzić, jak dobrze znają różne kolory – trzeba zaznaczyć przedmioty w określonej barwie, poszukać kolorów we własnym domu oraz połączyć ze sobą rzeczy pasujące do siebie kolorystycznie. Po takiej zabawie przychodzi czas, by pomóc Bingowi w porządkach – należy połączyć rozrzucone zabawki z rzucanymi przez nie cieniami.

Następne strony pozwolą dziecku spełnić się artystycznie. Są tu kolorowanki, bazgrołki oraz miejsce na odrysowanie własnych dłoni, z których należy zrobić… rybki! Znalazło się tu również instrukcja, jak z opakowania po jajkach i kolorowych słomek stworzyć piękne kwiaty.

Całość wieńczy krótkie opowiadanie o Bingu i Koko, którzy bawią się w przebieranki (część kolorowanek nawiązuje do tego tekstu tematycznie) oraz zestaw zadań – są trzeba wykonać podane polecenia lub odpowiedzieć na pytania. Można też pobawić się w chowanego, podobnie jak bohaterowie.

Do gazetki dołączono prezent – plac zabaw! W jego skład wchodzi zjeżdżalnia, karuzela i huśtawka, a także postaci Binga i Pando. Dzięki nim dzieci mogą wcielać w życie własne scenariusze przygód króliczka i jego przyjaciela.

Podsumowując, magazyn świetnie łączy przyjemne z pożytecznym. Zapewnia dzieciom dużo zabawy, jednocześnie pozwala ćwiczyć rączkę i rozwijać wyobraźnię. Świetna propozycja dla każdego malucha.

Katarzyna Abramova


Tytuł: Bing

Wydanie: 4/2021

Wydawnictwo: Egmont Polska

Gatunek: magazyn dla dzieci

Data wydania: 2021-06-30

Ilość stron: 24

ISBN: 977265743010304

Oprawa: miękka


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Operacja Tajemnica Zaku

Operacja Tajemnica Zaku

Kasiamaj 12, 2023

Tiril i Oliver znów na tropie zagadki. Oczywiście towarzyszy im też Otto, a cała akcja rozgrywa się w starym zamczysku.…

Na jagody. Na tropie leśnych skarbów – Martyna Jelonek

Na jagody. Na tropie leśnych skarbów – Martyna Jelonek

Kasiamaj 30, 2021

Na jagody. Na tropie leśnych skarbów – Martyna Jelonek Znacie Trefliki? Ci sympatyczni bohaterowie popularnej animacji, opanowali również książeczki. W ofercie…

Kocham Cię całym sercem – Jane Chapman

Kocham Cię całym sercem – Jane Chapman

Szkrabajekkwi 11, 2022

Kocham Cię całym sercem – Jane Chapman „Kocham cię całym sercem” autorstwa Jane Chapman to książeczka zawierająca niezwykle ważny przekaz…

Wielka Księga Dinozaurów – Magdalena Marczewska

Wielka Księga Dinozaurów – Magdalena Marczewska

Kasiamaj 4, 2021

Wielka Księga Dinozaurów – Magdalena Marczewska Czy Wasze maluchy kochają dinozaury? Mam wrażenie, że większość dzieci przeżywa fascynację tymi prehistorycznymi…

Domy zwierząt. Młodzi przyrodnicy – Patrycja Zarawska

Domy zwierząt. Młodzi przyrodnicy – Patrycja Zarawska

Szkrabajekcze 22, 2022

Otaczający nas świat przyrody to niewyczerpane źródło inspiracji,  które pobudza wyobraźnię już od najwcześniejszego dzieciństwa. Nie znam dziecka, którego nie…