Pucio zostaje kucharzem czyli o radości z jedzenia

Date
wrz, 04, 2021

Pucia kochają wszyscy – maluchy oraz ich rodzice. Ten sympatyczny chłopczyk podbił serca czytelników w całym kraju i nic w tym dziwnego. Książka napisana przez logopedę pomaga dzieciom ćwiczyć aparat mowy i doskonalić poprawną wymowę. U nas seria o Puciu zajmuje zaszczytne pierwsze miejsce na liście ulubionych książeczek, a wszelakie nowości są wyczekiwane i rozchwytywane.

„Pucio zostaje kucharzem” to książeczka mniejsza niż te standardowe wydania, ale idealnie pasuje do mniejszych, od dawna dostępnych na rynku. W tej części, bohater wraz ze swoją siostrą Misią, staje przed wielkim zadaniem – oboje muszą spróbować czegoś, co wygląda inaczej niż w domu. Cała rodzina odwiedza restaurację, a temu wydarzeniu towarzyszy wyjątkowa ekscytacja, która jednak bardzo szybka mija. Dlaczego? Ponieważ Pucio dostrzega, że makaron, jaki ma na talerzu, jest inny niż ten, który zajada w domu. Chłopiec daje się jednak namówić i próbuje nowego dania, które okazuje się przepyszne. Po powrocie do domu tata smaży pyszne placuszki, a pomagają mu w tym dzieci. Jako bonus, na ostatnich stronach, autorka umieściła przepis na przepyszne placuszki, które możecie wykonać razem z dzieckiem.

Ta część serii o małym chłopcu, idealnie spawdzi się w przypadku niejadków. Dlaczego? Ponieważ Pucio pokazuje, że warto próbować nowych rzeczy, bo mogą okazać się przepyszne. Po lekturze tej książeczki mój syn, który stroni od próbowania nowych potraw, odważył się i spróbował czegoś innego, po czym z zachwytem stwierdził, że to jest przepyszne i chce więcej! Dzieci, obserwując Pucia, którego znają i lubią, widzą, że nie warto bać się próbowania nowych potraw, owoców czy warzyw. Oczywiście, zmiany w zachowaniu waszych pociech, nie nadejdą szybko, ale metoda małych kroczków sprawdza się idealnie.

Jak wspomniałam, książeczka została wydana w małym formacie, dzięki czemu dzieci same mogą ją utrzymać w rączkach i zabrać ze sobą wszędzie. Brzegi zostały zaokrąglone, co chroni przez przypadkowym skaleczeniem, a tekturowe strony, są odporne na zniszczenia. Publikację zdobi cudowne i miłe dla oka ilustracje, które zna każdy fan Pucia.

„Pucio zostaje kucharzem” to książeczka bardzo ciekawa. Mały kolega naszych pociech pomaga im nie tylko w rozwoju mowy, ale pokazuje, że warto próbować nowych rzeczy.

Książkę “Pucio zostaje kucharzem” znajdziecie na stronie księgarni TaniaKsiążka.pl

Zobaczcie, jakie inne świetne pozycje dla dzieci, możecie znaleźć na stronie Taniej Książki. 


Autor: Marta Galewska Kustra
Ilustrator: Joanna Kłos
Tytuł: Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia
Seria i nr tomu: Pucio
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Wydanie: I
Data wydania: 2021-08-11
Kategoria:literatura dla dzieci, 2+
ISBN: 978-83-10-13690-9
Liczba stron: 28


Pucio. Puzzle. Co słychać?

Pucio. Rodzinna sobot

Pucio mówi dobranoc

 Pucio uczy się mówić. Pucio mówi pierwsze słowa

 

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Charlie zmienia się w kurczaka – Sam Copeland

Charlie zmienia się w kurczaka – Sam Copeland

Szkrabajeklis 7, 2020

Charlie zmienia się w kurczaka – Sam Copeland “O wartości człowieka nie decydują rzeczy, które go spotykają, tylko sposób, w…

dummy-img

Czekamy na mamę – Wioleta Firaza

Bujaczeklut 2, 2020

Puk, puk, puk, pukamy i Trefliki zapraszamy.* Tęsknota za kimś bliskim nie jest miłym uczuciem i chyba każdy z nas…

Minecraft. Matematyka. Mega zadania 10+

Minecraft. Matematyka. Mega zadania 10+

Szkrabajekmaj 11, 2022

Kolejna porcja matematyki i Minecrafta, tym razem dla dzieci powyżej dziesiątego roku życia. Tu już mamy do czynienia z trudniejszymi…

Lulu i Drapek

Lulu i Drapek

Szkrabajekcze 23, 2023

Lulu jest pięcioletnią dziewczynką, która nie może doczekać się urodzin. Ma swoje urodzinowe marzenia, a niemożność ich spełnienia doprowadza ją…

dummy-img

Baranek Shaun. Film. Farmageddon

Kasiacze 16, 2020

  Pewnie wielu z was zna Baranka Shauna w wersji serialowej. Mnie osobiście szał na tę produkcję ominął, ale wiem,…