Pucio zostaje kucharzem czyli o radości z jedzenia

Date
wrz, 04, 2021

Pucia kochają wszyscy – maluchy oraz ich rodzice. Ten sympatyczny chłopczyk podbił serca czytelników w całym kraju i nic w tym dziwnego. Książka napisana przez logopedę pomaga dzieciom ćwiczyć aparat mowy i doskonalić poprawną wymowę. U nas seria o Puciu zajmuje zaszczytne pierwsze miejsce na liście ulubionych książeczek, a wszelakie nowości są wyczekiwane i rozchwytywane.

„Pucio zostaje kucharzem” to książeczka mniejsza niż te standardowe wydania, ale idealnie pasuje do mniejszych, od dawna dostępnych na rynku. W tej części, bohater wraz ze swoją siostrą Misią, staje przed wielkim zadaniem – oboje muszą spróbować czegoś, co wygląda inaczej niż w domu. Cała rodzina odwiedza restaurację, a temu wydarzeniu towarzyszy wyjątkowa ekscytacja, która jednak bardzo szybka mija. Dlaczego? Ponieważ Pucio dostrzega, że makaron, jaki ma na talerzu, jest inny niż ten, który zajada w domu. Chłopiec daje się jednak namówić i próbuje nowego dania, które okazuje się przepyszne. Po powrocie do domu tata smaży pyszne placuszki, a pomagają mu w tym dzieci. Jako bonus, na ostatnich stronach, autorka umieściła przepis na przepyszne placuszki, które możecie wykonać razem z dzieckiem.

Ta część serii o małym chłopcu, idealnie spawdzi się w przypadku niejadków. Dlaczego? Ponieważ Pucio pokazuje, że warto próbować nowych rzeczy, bo mogą okazać się przepyszne. Po lekturze tej książeczki mój syn, który stroni od próbowania nowych potraw, odważył się i spróbował czegoś innego, po czym z zachwytem stwierdził, że to jest przepyszne i chce więcej! Dzieci, obserwując Pucia, którego znają i lubią, widzą, że nie warto bać się próbowania nowych potraw, owoców czy warzyw. Oczywiście, zmiany w zachowaniu waszych pociech, nie nadejdą szybko, ale metoda małych kroczków sprawdza się idealnie.

Jak wspomniałam, książeczka została wydana w małym formacie, dzięki czemu dzieci same mogą ją utrzymać w rączkach i zabrać ze sobą wszędzie. Brzegi zostały zaokrąglone, co chroni przez przypadkowym skaleczeniem, a tekturowe strony, są odporne na zniszczenia. Publikację zdobi cudowne i miłe dla oka ilustracje, które zna każdy fan Pucia.

„Pucio zostaje kucharzem” to książeczka bardzo ciekawa. Mały kolega naszych pociech pomaga im nie tylko w rozwoju mowy, ale pokazuje, że warto próbować nowych rzeczy.

Książkę “Pucio zostaje kucharzem” znajdziecie na stronie księgarni TaniaKsiążka.pl

Zobaczcie, jakie inne świetne pozycje dla dzieci, możecie znaleźć na stronie Taniej Książki. 


Autor: Marta Galewska Kustra
Ilustrator: Joanna Kłos
Tytuł: Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia
Seria i nr tomu: Pucio
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Wydanie: I
Data wydania: 2021-08-11
Kategoria:literatura dla dzieci, 2+
ISBN: 978-83-10-13690-9
Liczba stron: 28


Pucio. Puzzle. Co słychać?

Pucio. Rodzinna sobot

Pucio mówi dobranoc

 Pucio uczy się mówić. Pucio mówi pierwsze słowa

 

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Chłopiec, kret, lis i koń. Historia animowana – Charlie Mackesy

Chłopiec, kret, lis i koń. Historia animowana – Charlie Mackesy

Martasty 18, 2023

Smutek, samotność i zagubienie drążą w dziury w duszy i umyśle. Pozbawiają nas pewności siebie i marzeń do spełnienia. Z…

Leopantera – Piotr Wilkoń

Leopantera – Piotr Wilkoń

Szkrabajekmar 5, 2021

W XXI wieku, kiedy coraz głośniej mówi się o tolerancji, akceptacji i inności oraz jej zrozumieniu, rynek wydawniczy (i nie…

Gryzak. Łap potworka! – Emma Yarlett

Gryzak. Łap potworka! – Emma Yarlett

Szkrabajeklis 12, 2021

Gryzak. Łap potworka! – Emma Yarlett Kacper, główny bohater, podobnie jak moja początkująca czytelniczka, kocha zaglądać do opowieści, zwłaszcza o…

Skarb Mikołajka – zapowiedź filmowa i książkowa!

Skarb Mikołajka – zapowiedź filmowa i książkowa!

Kasiasty 7, 2022

Świat Mikołajka to tata, mama, ale przede wszystkim – banda kumpli. Chłopaki wołają na siebie „Niezwyciężeni”, choć bardziej pasuje do…

Masza i Niedźwiedź. 3 bajeczki przed snem

Masza i Niedźwiedź. 3 bajeczki przed snem

Martamaj 15, 2021

Masza i Niedźwiedź. 3 bajeczki przed snem Sen to podstawa radosnych chwil w naszym życiu. Nasz stanowi dla nas ważną…