Żubr Pompik. Wyprawy. Poroże jelenia – Tomasz Smojlik

Date
lip, 13, 2021

Żubr Pompik. Wyprawy. Poroże jelenia – Tomasz Smojlik

„Żubr Pompik. Wyprawy” autorstwa Tomasza Smojlika to seria książeczek, w której tytułowy bohater, wraz ze swoją rodziną (mamą, tatą i siostrą) przemierzają Polskę i odwiedzają wszystkie parki narodowe. W 21 części wesoła gromadka wybrała się na wycieczkę do Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Jaka przygoda spotkała ich tym razem?

Żubry, jak powszechnie wiadomo, kochają podróże. Opuszczają swój dom, jakim jest Puszcza Białowieska, i poznają uroku naszej ojczyzny. Każdy czytelnik wie, że w środku każdej części znajdziemy mapę, z zaznaczonymi wszystkimi parkami narodowymi, które odwiedził bądź odwiedzi nasz bohater. Ta wkładka może posłużyć nam jako mapa i wraz z nią będziemy planować wakacyjne wycieczki bądź też jako spis wszystkich części serii Wyprawy.

Jak wspomniałam, w „Wytrwałym koniku” rodzina Pompika wybiera się do na wycieczkę. W Świętokrzyskim Parku Narodowym bohaterowie dostrzegają jelenia, który pręży się i wygina. Niestety, nowy znajomy nie poświęca żubrzykom zbyt wiele uwagi, a w dodatku obraża Polinkę. Jak sprawy potoczą się dalej? Bardzo zabawnie i intrygująco.

My uwielbiamy żubra Pompika, jego rodzinę oraz całą serię Wyprawy. To cieniutkie, niepozorne książeczki, których lektura przynosi małym czytelnikom ogrom zabawy, ale i wiedzy! Tomasz Samojlik w swoich lekturach zamieścił ogrom informacji o zwierzętach i parkach narodowych, rozpalając w czytelnikach chęć do poznawania świata, otaczającej nas natury i zwiedzenia. Z mapą, w ślad za rodziną żubrów, możemy przemierzyć całą Polskę i dostrzec, jaka jest piękna i jak wiele nam przyroda oferuje.

Przy „Wytrwałam koniku” można się rewelacyjnie bawić, bo przygody Pompika i Polinki rozśmieszają. Tak samo, jak i zachowanie Pomruka, który kocha odpoczywać i zajadać się nowymi przysmakami, niedostępnymi w Puszczy Białowieskiej, gdzie na co dzień mieszkają. Rodziny żubrów nie da się nie lubić, a gdy już wasze dzieci rozpoczną przygodę z „Wyprawami”, to nie będą mogli się oderwać.


Autor: Tomasz
Ilustrator: Tomasz Samojlik
Tytuł: Poroże jelenia
Seria i nr tomu: Żubr Pompik. Wyprawy 21
Wydawnictwo: Media Rodzina
Wydanie: I
Data wydania: 2021-03-10
Kategoria: literatura dla dzieci 3+
ISBN: 9788380089181
Liczba stron: 26


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

9 miesięcy czułego chaosu – Lucy Kinsley

9 miesięcy czułego chaosu – Lucy Kinsley

Kasialis 20, 2020

9 miesięcy czułego chaosu – Lucy Kinsley Ciąża to piękny czas, ale… nie dla wszystkich. Dobrze, że coraz więcej mówi…

Dlaczego rośliny rosną – Marta Krzemińska

Dlaczego rośliny rosną – Marta Krzemińska

Szkrabajekcze 22, 2021

Dlaczego rośliny rosną – Marta Krzemińska Przyroda niezmiennie nas zachwyca i zadziwia. Zachowania, które wydają się niekiedy irracjonalne czy nawet…

Mała Kaszalotka i tajemnica nocy – Paulina Chmurska

Mała Kaszalotka i tajemnica nocy – Paulina Chmurska

Kasiakwi 25, 2021

Mała Kaszalotka i tajemnica nocy – Paulina Chmurska Czy wiedzieliście, że kaszaloty mają pomarszczoną i chropowatą skórę, a także prawdziwe…

Czarodziejki W.I.T.C.H. 6

Czarodziejki W.I.T.C.H. 6

Szkrabajekpaź 20, 2022

Czarodziejki W.I.T.C.H. 6 Przed nami kolejny tom W.I.T.C.H. Dziewczyny wykorzystują krople astralne dla własnych celów. Fajnie nie musieć odpowiadać na…

Nowe przygody małego robota. BOOT. Park robotów

Nowe przygody małego robota. BOOT. Park robotów

Kasiawrz 17, 2021

Czy pamiętacie przeuroczego robocika BOOTA? Oto ciąg dalszy jego przygód! „BOOT. Park robotów” to pełna przygód, zabawna, ciepła historia z…