Żubr Pompik. Wyprawy. Poroże jelenia – Tomasz Smojlik

Date
lip, 13, 2021

Żubr Pompik. Wyprawy. Poroże jelenia – Tomasz Smojlik

„Żubr Pompik. Wyprawy” autorstwa Tomasza Smojlika to seria książeczek, w której tytułowy bohater, wraz ze swoją rodziną (mamą, tatą i siostrą) przemierzają Polskę i odwiedzają wszystkie parki narodowe. W 21 części wesoła gromadka wybrała się na wycieczkę do Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Jaka przygoda spotkała ich tym razem?

Żubry, jak powszechnie wiadomo, kochają podróże. Opuszczają swój dom, jakim jest Puszcza Białowieska, i poznają uroku naszej ojczyzny. Każdy czytelnik wie, że w środku każdej części znajdziemy mapę, z zaznaczonymi wszystkimi parkami narodowymi, które odwiedził bądź odwiedzi nasz bohater. Ta wkładka może posłużyć nam jako mapa i wraz z nią będziemy planować wakacyjne wycieczki bądź też jako spis wszystkich części serii Wyprawy.

Jak wspomniałam, w „Wytrwałym koniku” rodzina Pompika wybiera się do na wycieczkę. W Świętokrzyskim Parku Narodowym bohaterowie dostrzegają jelenia, który pręży się i wygina. Niestety, nowy znajomy nie poświęca żubrzykom zbyt wiele uwagi, a w dodatku obraża Polinkę. Jak sprawy potoczą się dalej? Bardzo zabawnie i intrygująco.

My uwielbiamy żubra Pompika, jego rodzinę oraz całą serię Wyprawy. To cieniutkie, niepozorne książeczki, których lektura przynosi małym czytelnikom ogrom zabawy, ale i wiedzy! Tomasz Samojlik w swoich lekturach zamieścił ogrom informacji o zwierzętach i parkach narodowych, rozpalając w czytelnikach chęć do poznawania świata, otaczającej nas natury i zwiedzenia. Z mapą, w ślad za rodziną żubrów, możemy przemierzyć całą Polskę i dostrzec, jaka jest piękna i jak wiele nam przyroda oferuje.

Przy „Wytrwałam koniku” można się rewelacyjnie bawić, bo przygody Pompika i Polinki rozśmieszają. Tak samo, jak i zachowanie Pomruka, który kocha odpoczywać i zajadać się nowymi przysmakami, niedostępnymi w Puszczy Białowieskiej, gdzie na co dzień mieszkają. Rodziny żubrów nie da się nie lubić, a gdy już wasze dzieci rozpoczną przygodę z „Wyprawami”, to nie będą mogli się oderwać.


Autor: Tomasz
Ilustrator: Tomasz Samojlik
Tytuł: Poroże jelenia
Seria i nr tomu: Żubr Pompik. Wyprawy 21
Wydawnictwo: Media Rodzina
Wydanie: I
Data wydania: 2021-03-10
Kategoria: literatura dla dzieci 3+
ISBN: 9788380089181
Liczba stron: 26


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Szkrabajkowe polecajki na Halloween!

Szkrabajkowe polecajki na Halloween!

Kasiapaź 31, 2021

Nie wiecie jak spędzić dzisiejszy dzień oraz wieczór? Przychodzimy z pomocą, a dokładniej to nasi recenzenci, którzy podzielili się z…

Chcę zrobić kupę. Akademia Mądrego Dziecka

Chcę zrobić kupę. Akademia Mądrego Dziecka

Szkrabajeklut 2, 2022

Akademia Mądrego Dziecka to jedna z tych serii, które zbiera się w ciemno, wiedząc, że każda książka zaciekawi małego czytelnika…

dummy-img

Gry i zabawy dla dzieci – Małgorzata Cieślak

Kasialip 17, 2020

W czasie deszczu, dzieci się nudzą…. Czy aby na pewno? Dzisiaj opowiem Wam o książce, która rozgoni nudę u Waszych…

Podhale oraz Orawa, Spisz i Pieniny

Podhale oraz Orawa, Spisz i Pieniny

Szkrabajekwrz 8, 2023

Jeśli lubicie ładnie wydane książki, które uczą i zainteresują zarówno dzieci, jak i rodziców, koniecznie sięgnijcie po “Podhale oraz Orawa,…

Dzika książka o dzikach i ich kuzynach – Jola Richter Magnuszewska

Dzika książka o dzikach i ich kuzynach – Jola Richter Magnuszewska

Kasiasty 31, 2021

Dzika książka o dzikach i ich kuzynach – Jola Richter Magnuszewska Dzięki tej książce odczarujecie dziki, które są owiane złą…