Minecraft. Ostatnie starcie – Nick Eliopulos

Date
lut, 18, 2021

 

Minecraft. Ostatnie starcie – Nick Eliopulos

Świat oszalał na punkcie sześciennych kostek, z których da się stworzyć niemalże wszystko. Minecraft zna niemal każdy, ale czy wiecie, że gra to nie wszystko? O tak, świat tego uniwersum rozrasta się równie szybko, jak lista mojego syna, który wciąż prosi o coraz to nowe opowieści wyciągnięte z minecraftowej rzeczywistości. Tak natrafiliśmy na Kroniki Woodsword i pochłonęła nas gorączka tajemnic i stworów, które równie mocno fascynują i działają na wyobraźnie w każdym wieku.

Czworo uczniów szkoły Woodsword Middle dostaje zadanie od jednego z nauczycieli. Muszą przetestować na Minecrafcie specjalne gogle do gry w środku wirtualnej rzeczywistości. Morgan, Ash i reszta ekipy to wytrawni gracze, nie przewidzieli jednak, że testowany sprzęt przenosi wprost do świata gry. Są zmuszeni podjąć wyzwanie i rozpocząć walkę o przetrwanie. Czeka ich ostatnie starcie z Królem Przywoływaczy, który wszedł w posiadanie niezwykle mocnego bloku. Czy paczce przyjaciół uda się ocalić ich unikalny minecraftowy świat? Może być ciężko, szczególnie że po powrocie czeka na nich wiadomość, która może wstrząsnąć rzeczywistością. To koniec ich przygody, a może początek czegoś całkiem nowego?

Ostatnie starcie

Pamiętam czasy, gdy jedynym marzeniem było, dostanie się do rzeczywistości ze swojej ulubionej gry. W tamtych czasach uwielbiałam smoki i budowanie miast, które z czasem rozrastały się na świetnie prosperujące państwa. Klimat, który towarzyszył każdej rozgrywce, był niepowtarzalny i rozwijał wyobraźnie. Teraz jako dorosła kobieta i matka, cieszę się z każdej formy rozwoju fantazji swoich dzieci. Zdaje się, że nastały czasy, gdy znajomość Minecrafta jest nieunikniona. Jako miłośniczka książek ucieszyłam się, że jest możliwość poszerzenia wiedzy na temat rzeczonego świata za pomocą lektury. Kroniki Woodsword zaskoczyły mnie płynnym tekstem, świetnym pomysłem na fabułę i ciekawym odwzorowaniem myśli przewodniej świata wirtualnego.

To niesamowite i ciekawe doświadczenie czytania historii podszytej światem gry komputerowej, która pozornie jest łatwa, a w głębi okazuje się niezwykle wymagającą, ale i równie kreatywną formą rozrywki. Ostatnie starcie to szósty tom Kronik i pożegnanie z dobrze nam znanymi postaciami. Zdążyliśmy się z nimi zżyć i z radością przeżywać wspólnie każdą przygodę czy to w realu, czy sieci. Z każdym tomem rosło zainteresowanie Antoniego poszczególnymi postaciami i wydarzeniami, jakie stały się ich udziałem. Nie inaczej było teraz, choć może myśl, że zbliża się koniec przygody naszej ekipy, trochę tę radość umniejszał. Z pewnością było nostalgicznie.

Minecraft. Kit czy hit?

Z każdym tomem kronik Woodsword przekonywałam się do samej gry i całego minecraftowego szaleństwa. Wiem, że dziecko może się wiele nauczyć z takiej przygody, a rozwijane umiejętności stosować też w innych dziedzinach życia. Sama historia zawarta w książkach jest lekka, przyjemna i wciągająca. Czytelnik mały, czy duży nawet się nie obejrzy, a pochłonie ją w całości w kilka chwil. To z pewnością ciekawa forma przekonania dzieci do czytania i równoczesnego pogłębiania wiedzy na temat możliwości, jakie daje Minecraft.

Ostatnie starcie zdaje się bardziej dynamiczne i nieprzewidywalne. Z ciekawością śledzimy każdy ruch Morgana i Ash, czekając na rozwój sytuacji. Sam koniec zaskakuje pozytywnie, bo nie udało nam się przewidzieć finału historii. Jeśli właśnie zastanawiacie się nad rozpoczęciem przygody w tymże świecie, Kroniki Woodsword mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

 


Autor: Nick Eliopulos

Tłumaczenie: Anna Hikiert 

Tytuł: Minecraft. Ostatnie starcie

Tytuł oryginalny: Last Block Standing 

Seria i nr tomu: Minecraft (tom 6)

Wydawnictwo: Harper Collins 

Wydanie: pierwsze 

Data wydania: 2021-02-24

Kategoria: literatura dziecięca 

ISBN:9788327660589

Liczba stron: 144

Ocena: 8/10


Marta

Mama Amelki i Antka. Miłośniczka słowa pisanego i powieści graficznych. Niezmiennie szuka swojego azylu prowadząc bloga martawsrodksiazek.pl. Kilka słów o mnie? Cóż, dusza zanurzona w fantastyce z sercem z czystego romansu, łaknę przygód i szczypty strachu, z codziennością wypełnioną literaturą dziecięcą w tle. Gdy nie czytam, tworze i na wiele sposobów wyrażam siebie.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Sonic wraca na ekrany kin!

Sonic wraca na ekrany kin!

Kasiasty 17, 2022

Film “SONIC. Szybki jak błyskawica” to wielki sukces komercyjny, zarobił ponad 300 milionów dolarów na całym świecie. Postać Sonica, najszybszego…

Daltonowie wciąż uciekają

Daltonowie wciąż uciekają

Kasiawrz 16, 2022

Daltonowie na wolności i nawet Lucky Luke nie może nic na to poradzić? Tak, w tym zeszycie to możliwe. Wyjściem…

Świąteczne zapowiedzi – na co warto czekać?

Świąteczne zapowiedzi – na co warto czekać?

Szkrabajekpaź 14, 2020

Święta to magiczny czas dla każdego i… warto sobie umilić oczekiwanie na gwiazdkę klimatycznymi książeczkami. Co prawda, jest dopiero połowa…

Zapowiedź: Opowieści o kolorach

Zapowiedź: Opowieści o kolorach

Szkrabajekmar 20, 2024

Zbiór dwunastu niezależnych opowiadań, a w każdym z nich bohaterem jest inny kolor: biały obłoczek, który nie chciał zamienić się…

Lucky Luke na siodełku – Mawil

Lucky Luke na siodełku – Mawil

Szkrabajekpaź 22, 2022

Lucky Luke na siodełku – Mawil Kowboj nie istnieje bez dwóch rzeczy, swojego konia, wiernego wierzchowca, który przemierza z nim…