Mopsik, który chciał zostać syrenką – Bella Swift

Mopsik, który chciał zostać syrenką – Bella Swift

Mopsik, który chciał zostać syrenką – Bella Swift

Oj, Peggy, tytułowy mopsik z cyklu Belly Swift, to jest przekochane zwierzątko, które z każdym tomem zaskakuje swoim marzeniem o zostaniu kimś nowym. Pragnął już być jednorożcem, reniferem i króliczkiem, a teraz – zapragnął zostać syrenką! Jak tym razem pójdzie w realizacji tak odważnego pragnienia psiakowi? Odpowiedź oczywiście kryje się w najnowszym tomie!

„Mopsik, który chciał zostać syrenką” to cudownie wakacyjna lektura, wprost idealna na nadchodzące miesiące. Nasz czworonożny bohater wyjeżdża tutaj nad morze, gdzie nie brakuje rozmaitych ciekawostek oraz… przygód sympatycznej rodziny mopsika! Ot, zatrzymujemy się w „Chatce Syrenki”, zdobywamy nowych przyjaciół, budujemy z piasku, a nawet uczymy się pływać! A to zaledwie zalążek tego, co czeka na malucha w najnowszej odsłonie o cudownej Peggy.

Nie da się ukryć, że cykl jest ten nieco schematyczny, niemniej – choć pod wieloma względami części są do siebie podobne – tak dotyczą tematów i miejsc nowych, które z całą pewnością zachwycą każdego małego czytelnika. Książeczki o mopsiku przepełnione są humorem oraz zabawnymi wydarzeniami, tudzież wyzwaniami, przed którymi nasi bohaterowie stają, zarówno ci bardziej zwierzęcy, jak i ludzcy. Tutaj pojawia się także przyjemna dawka kawałów, które – mimo tego, że bywają absurdalne – potrafią rozśmieszyć i dojrzałego czytacza. Nie można przejść obojętnie i obok sympatycznych ilustracji Niny Jones i Artful Doodles, które idealnie podkreślają osobowość Peggy oraz w punkt przedstawiają książkowe sceny. Ten mopsik jest równie cudowny w treści, jak na rysunkach!

„Mopsik, który chciał zostać syrenką” to wyśmienita propozycja nie tylko dla miłośników psów, ale i innych zwierzątek. Książeczka jest niezwykle pozytywna, poprawia nastrój oraz wywołuje uśmiech na ustach czytelnika. Duża czcionka oraz przewijające się w treści ilustracje sprawiają, że przygody Peggy pochłania się szybciutko, jest to fantastyczny pomysł dla dzieciaków, które dopiero uczą się czytać. Jeśli szukacie czegoś na wakacje dla pociechy, jest to opcja doskonała! Polecam z całego serca!

Justyna Sikora


Autor: Bella Swift
Tłumaczenie: Ewa Kleszcz
Ilustrator: Nina Jones i Artful Doodlers
Tytuł: Mopsik, który chciał zostać syrenką
Tytuł oryginalny: The Pug who wanted to be a Mermaid
Seria i numer tomu: Mopsik, część IV
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania: 2021-04-21
Kategoria: dla dzieci
ISBN: 9788328084476
Liczba stron: 144


Dodaj komentarz

Close Menu