Wakacje z bąblami – Monika Kamińska

Date
lip, 29, 2021

Tytułowe Bąble to czwórka rodzeństwa – Łucka, Antek, Ala i Da. Mieszkają wraz z rodzicami, a poznajemy ich w momencie gdy nastaje najbardziej upragniona i wyczekiwana pora roku – wakacje. Oznacza to brak szkoły, ogrom zabaw na dworze i niesamowite przygody, które dzieci przeżyją w swoim ogrodzie! Chcecie razem z nimi spędzić upalne lato? Nie ma na co czekać!

Jak każde rodzeństwo, Bąble nie tylko się ze sobą bawią, ale i kłócą czy krzyczą. Narratorką opowieści jest najstarsza z nich Łucka. Dziewczynka, tak samo jak Antek, Ala i Da nie mogą doczekać się wyjazdu nad morze. Niestety, okazuje się, że wakacje będą musieli przełożyć, bo tata ma w pracy bardzo dużo zajęć. Czy to oznacza nudę? Nie, bo świetnie bawić można się wszędzie. Bąble przeżyją piracką przygodę, odkryją wiśniowy ludek, a w czasie wyprawy nad wodę odkryją magiczne kamienie. Nie zabraknie wakacyjnego ogniska!

Rewelacyjnie bawiłam się przy „Wakacjach z bąblami”. Gdy tylko otworzyłam książkę i przeczytałam pierwszy akapit, poczułam się tak, jakbym znowu była dzieckiem i cały świat był wielkim placem zabaw. Wakacje to czas, kiedy na dworze można siedzieć od rana do wieczora (zwłaszcza, jak mieszka się na wsi i cienia nie brakuje) i przeżywać niesamowite przygody. Na języku poczułam smak cierpkich wiśni zjadanych prosto z drzewa i kiełbasy przypieczonej na ognisku. „Wakacje z bąblami” to książka, która oddaje klimat upalnego lata, zabaw na świeżym powietrzu, dziecięcej beztroski i czasu spędzonego na wsi. Mam to na wyciągnięcie ręki, ale dopiero po lekturze tych historii, opadły mi klapki z oczu.

W książce znajdziecie 4 opowiadania. Nie umiem wybrać najlepszego, bo każde ma w sobie ogrom uroku i ciepła, które udziela się czytelnikowi. Historie są dość długie i młodszych czytelników, którzy nie nawykli do obszerniejszych tekstów, mogą znudzić, ale warto poznawać te opowieści nawet po kawałku. Wasze pociechy będą zachwycone przygodami Bąblów, bo ich nie da się nie lubić. Dzieci są pełne energii, mają swoje zainteresowania i chociaż czasami się kłócą, łączy ich cudowna więź, co widać w ich zachowaniu. Nie wiem skąd inspiracje na tę książkę czerpała Monika Kamińska, ale ja chcę więcej Bąblów i więcej takich opowieści! Zwrócić musicie uwagę na urocze ilustracje, które tak pasują do tekstu, że aż trudno to opisać. Miękkie, kolorowe i przyjemne dla oka. Autorką szaty graficznej jest Anna Simeone.

„Wakacje z Bąblami” Moniki Kamińskiej to książeczka ciepła, zabawna i nostalgiczna, przynajmniej dla dorosłych czytelników. Gorąco polecam lekturę!

Książkę “Wakacje z bąblami” znajdziecie na stronie TaniaKsiążka.pl

W księgarni TaniaKsiążka.pl znajdziecie inne książki dla dzieci.


Autor: Monika Kamińska
Ilustrator: Anna Simeone
Tytuł: Wakacje z bąblami
Wydawnictwo: Mamania
Wydanie: I
Data wydania: 2021-06-16
Kategoria: literatura dla dzieci, 4+
ISBN: 9788366750845
Liczba stron:62


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą – Agnieszka Frączek, Maciej Stuhr

Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą – Agnieszka Frączek, Maciej Stuhr

Kasiakwi 2, 2021

Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą – Agnieszka Frączek, Maciej Stuhr Każdy dorosły wie, że gdzieś tam…

Zostań małym naukowcem z rewelacyjnym notatnikiem!

Zostań małym naukowcem z rewelacyjnym notatnikiem!

Kasialip 12, 2021

Młody naukowiec. Notatnik Witajcie w świecie nauki! Chcecie zaprojektować własny łazik kosmiczny, zrobić minifilm, dowiedzieć się więcej o nanotechnologii, pobrać…

Rusza Wielki Turniej Harryego Pottera o Puchar Szkół.

Rusza Wielki Turniej Harryego Pottera o Puchar Szkół.

Kasiapaź 12, 2022

Zbliża się dzień wielkiej próby. Już jesienią odbędzie się Wielki Turniej Wiedzy o Harrym Potterze o Puchar Szkół. Mogą w…

Podwójna nominacja dla Krainy Lodu II – Grammy 2020

Podwójna nominacja dla Krainy Lodu II – Grammy 2020

Kasialis 27, 2020

Podwójna nominacja dla Krainy Lodu II – Grammy 2020 Kilka dni temu poznaliśmy nominacje do teogrocznej nagrody Grammy. Dzieło, które…

Lodowe królestwo – Frigiel i Jean-Christophe Derrien

Lodowe królestwo – Frigiel i Jean-Christophe Derrien

Szkrabajeksie 23, 2021

Lodowe królestwo – Frigiel i Jean-Christophe Derrien W wiosce Laniel spadł śnieg. Ale nie taki normalny, bo po pierwsze w bardzo…