Tylko bez całowania! Czyli jak sobie radzić z emocjami – Grzegorz Kasdepke

Tylko bez całowania! Czyli jak sobie radzić z emocjami – Grzegorz Kasdepke

Z niektórymi emocjami niektórzy dorośli mają problem, a co dopiero dzieci, które dopiero poznają świat i zasady, które nim rządzą. My, rodzice, mamy obowiązek, aby im pomóc sobie z nimi poradzić, nakierować je oraz pomóc je zrozumieć. Trzeba rozmawiać, rozmawiać i jeszcze raz rozmawiać. To nie łatwe zadanie, a wszystkie „pomoce naukowe” są przydatne. Dzisiaj o jednej wam opowiem, a dokładniej o książce pana Grzegorza Kasdepke czyli Tylko bez całowania! Czyli jak radzić sobie z emocjami.

Do dzieci w przedszkolu przychodzi nowa pani – Miłka. Z miejsca zyskuje sympatię maluchów. Ona i jej pajacyk, który ma za zadanie pomóc dzieciom zrozumieć wszystkie emocje, a jest ich dużo. Złość, zazdrość – życie milusińskich jest ciężkie, zwłaszcza, że przeżywają wszystko o wiele bardziej niż my, dorośli. Książeczka składa się z rozdziałów i każdy z nich poświęcony jest innej emocji. Każda z historyjek okazała się niesamowicie zabawna i ciekawa. Grzegorz Kasdepke z zadziwiającą lekkością prowadzi akcje – wszystko jest naturalne, nie wymuszone, a morał zgrabnie wpleciony w wydarzenia. Opowiadania są krótkie, jak wspomniałam już wyżej, skupiają się na jednej emocji i według mnie, warto czytać tę książkę po kawałku. Tak, aby maluch przyswoił sobie wszystkie informacje. Na końcu każdego rozdziału znajduje się opis danej emocji oraz bardzo pomocne rady dla rodziców, które pokazują, jak rozmawiać z własnym dzieckiem.

Tylko bez całowania to książka, którą warto mieć w biblioteczce, znać ją bardzo dobrze, ale co chwila do niej wracać, zwłaszcza, gdy dziecko nie radzi sobie z emocjami albo ich nie rozumie. Ta pozycja to doskonałe narzędzie w rękach rodzica, i taki must have także pedagogów, którzy pracują z małymi dziećmi. Pani Miłka również musi stawić czoła przedszkolakom i radzi sobie bardzo dobrze. Nie da się nie lubić zarówno jej, jak i jej podopiecznych. Te historyjki bawią maluchów, są ciekawe i nawet dwulatek wiele z nich zrozumie.

Czy warto? Jak najbardziej. Tylko bez całowania! Czyli jak radzić sobie z własnymi emocjami to książka, która pomoże zarówno dzieciom jak i ich rodzicom, w zmaganiu się z trudnymi i ciężkimi emocjami.


Tytuł: Tylko bez całowania! Czyli jak radzić sobie z własnymi emocjami

Autor: Grzegorz Kasdepke

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Seria: Detektyw Pozytywka i inne

Data wydania: 03.06.2020

Ilość stron: 64


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Dodaj komentarz

Close Menu