Tylko bez całowania! Czyli jak sobie radzić z emocjami – Grzegorz Kasdepke

Date
lip, 29, 2020

Z niektórymi emocjami niektórzy dorośli mają problem, a co dopiero dzieci, które dopiero poznają świat i zasady, które nim rządzą. My, rodzice, mamy obowiązek, aby im pomóc sobie z nimi poradzić, nakierować je oraz pomóc je zrozumieć. Trzeba rozmawiać, rozmawiać i jeszcze raz rozmawiać. To nie łatwe zadanie, a wszystkie „pomoce naukowe” są przydatne. Dzisiaj o jednej wam opowiem, a dokładniej o książce pana Grzegorza Kasdepke czyli Tylko bez całowania! Czyli jak radzić sobie z emocjami.

Do dzieci w przedszkolu przychodzi nowa pani – Miłka. Z miejsca zyskuje sympatię maluchów. Ona i jej pajacyk, który ma za zadanie pomóc dzieciom zrozumieć wszystkie emocje, a jest ich dużo. Złość, zazdrość – życie milusińskich jest ciężkie, zwłaszcza, że przeżywają wszystko o wiele bardziej niż my, dorośli. Książeczka składa się z rozdziałów i każdy z nich poświęcony jest innej emocji. Każda z historyjek okazała się niesamowicie zabawna i ciekawa. Grzegorz Kasdepke z zadziwiającą lekkością prowadzi akcje – wszystko jest naturalne, nie wymuszone, a morał zgrabnie wpleciony w wydarzenia. Opowiadania są krótkie, jak wspomniałam już wyżej, skupiają się na jednej emocji i według mnie, warto czytać tę książkę po kawałku. Tak, aby maluch przyswoił sobie wszystkie informacje. Na końcu każdego rozdziału znajduje się opis danej emocji oraz bardzo pomocne rady dla rodziców, które pokazują, jak rozmawiać z własnym dzieckiem.

Tylko bez całowania to książka, którą warto mieć w biblioteczce, znać ją bardzo dobrze, ale co chwila do niej wracać, zwłaszcza, gdy dziecko nie radzi sobie z emocjami albo ich nie rozumie. Ta pozycja to doskonałe narzędzie w rękach rodzica, i taki must have także pedagogów, którzy pracują z małymi dziećmi. Pani Miłka również musi stawić czoła przedszkolakom i radzi sobie bardzo dobrze. Nie da się nie lubić zarówno jej, jak i jej podopiecznych. Te historyjki bawią maluchów, są ciekawe i nawet dwulatek wiele z nich zrozumie.

Czy warto? Jak najbardziej. Tylko bez całowania! Czyli jak radzić sobie z własnymi emocjami to książka, która pomoże zarówno dzieciom jak i ich rodzicom, w zmaganiu się z trudnymi i ciężkimi emocjami.


Tytuł: Tylko bez całowania! Czyli jak radzić sobie z własnymi emocjami

Autor: Grzegorz Kasdepke

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Seria: Detektyw Pozytywka i inne

Data wydania: 03.06.2020

Ilość stron: 64


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

3 bajeczki przed snem. My Little Pony

3 bajeczki przed snem. My Little Pony

Kasialut 5, 2023

„3 bajeczki przed snem”, to seria, którą uwielbia zarówno moja córka (prawie 5 lat), jak i ja. Córce podobają się…

Mity greckie – Joanna Zaręba

Mity greckie – Joanna Zaręba

Michellemar 30, 2021

Mity greckie – Joanna Zaręba Myślałam, że na mitologi greckiej zjadłam już zęby i nie znajdzie się nic, co mogłoby…

Gutek i potwory. Ratujmy park – Jaume Copons

Gutek i potwory. Ratujmy park – Jaume Copons

Szkrabajekpaź 17, 2020

To już trzeci tom o przygodach Gutka i jego potwornej kompanii, która wcale taka zła nie jest, wręcz przeciwnie. I…

Wesoły Ryjek i zima – Wojciech Widłak

Wesoły Ryjek i zima – Wojciech Widłak

Kasiagru 3, 2020

Zima to zachwycająca pora roku, która daje dzieciom ogrom możliwości do zabawy. Maluchom nie przeszkadza mróz i ziąb. Ja uwielbiam…

Tajemniczy ktoś – Klaudia Piróg

Tajemniczy ktoś – Klaudia Piróg

Kasiamar 25, 2021

Tajemniczy ktoś – Klaudia Piróg Od pewnego czasu zauważyłam, że o wiele lepiej mi pisać i poznawać historyjki dla dzieci,…