Najlepsze bajki dostępne na Netfliksie!

Date
maj, 21, 2021
Żyjemy w czasach, w których dostęp do animacji jest powszechny I prosty. Serwisy streamingowe czy kanały, na których programy dla dzieci puszczane są cały dzień, zdecydowanie nie ułatwia wychowania dzieci bez kontaktu z mediami. Warto pokazać maluchom, że książki to takie przejście do niezwykłego świata, ale patrząc na to, w jakiej rzeczywistości żyjemy, warto od czasu do czasu włączyć dzieciom coś wartościowego. A co? Specjalnie dla was przygotowaliśmy zestawienie animacji wartych polecenia.
Autka w Pagórkowie
Poznajcie Tymka i jego rodzinę. Nie byłoby w nich nic niezwykłego, gdyby nie to, że są samochodami. Nasz bohater chodzi do przedszkola, ma znajomych, z którymi uwielbia się bawić i siostrę, z którą lubi się kłócić. Ta animacja pełna jest rodzinnego ciepła, które udziela się również widzom.
Było sobie życie
To animacja, którą znam jeszcze z dzieciństwa. Niezwykle ciekawa i wciągająca. Ogrom wiedzy, jaką przekazują twórcy, zachwyca już kolejne pokolenia. To jedna z tych bajek, które nigdy się nie zestarzeją.
Magiczny autobus
Kolejna propozycja, która przekazuje dzieciom ogrom informacji. Wraz z panią Loczek i jej klasą wybierzemy się w podróż. Gdzie? Wszędzie! Do amazońskiej puszczy, na lodowiec czy do wnętrza organizmu. Z panią Loczek żadna wycieczka nigdy nie będzie normalna!
Spytaj Mądroboty
Roboty to fascynujący temat, szczególnie dla maluchów. W tej animacji poznacie 5 dociekliwych stworzonek, którze poszukują odpowiedzi na najczęstsze pytania dzieci. Czy im się to uda? Nie obędzie się bez przygód.
Przytul mnie
„Kiedy słońce rano wstaje..” – nie mogę przestać nucić tej piosenki. Cudowna, ciepła, pozytywna bajka, gdzie tata miś i jego mały synek, przeżywają przeróżne, ciekawe przygody. Wszystko okraszone jest ciepłem i humorem.
Maks i Ruby
Kolejna animacja, którą znam jeszcze z lat dzieciństwa i mam do niej wielki sentyment. Gdybym miała opisać ją jednym słowem, byłoby to „spokojna”. Jeżeli lubiliście przygody małych króliczków, to wasze pociechy również je pokochają!
Heidi
Historia, która podbija serca dzieci. Poznajcie małą dziewczynkę, która musi zamieszkać ze swoim dziadkiem, w górach. Heidi to niespokojny duch i przeżywa wspaniałe przygody, odkrywając cuda przyrody. Dodatkowo bohaterka pokazuje innym, czym jest miłość. Nieustraszona, wrażliwa na krzywdę najsłabszych.
Wyspa Puffinów
Tytułowa wyspa to miejsce, w którym bardzo chciałabym się znaleźć. Czas tam płynie spokojnie. Bohaterowie poznają świat, przyrodę, a także uczą się, czym jest przyjaźń i rodzina.
Avatar.Legenda Anga
Na deser zostawiam coś dla starszych odbiorców. Pełna przygód, zwrotów akcji animacja, która się nie starzeje. Nie sposób się oderwać. Poznajcie Aanga, który jest legendarnym Avatarem. Coś jeszcze oprócz przygód? Miłość, przyjaźń i walka o dobro wszystkich!

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Pola mówi au – Irene Marienborg

Pola mówi au – Irene Marienborg

Szkrabajekmaj 8, 2021

Pola mówi au – Irene Marienborg Pola, kilkuletnia bohaterka serii „Pola mówi…” ,wdarła się przebojem do serc małych czytelników. Kolejne…

Mru Mru i gwiazda – Kaisa Happonen

Mru Mru i gwiazda – Kaisa Happonen

Kasiacze 3, 2021

Ponownie witamy się z Mru Mru i Wielką, które żyję sobie spokojnie, razem, w lesie. W tej części przygód małej…

Książka dla fanów wykopalisk i historii. Archeoloigia. Mumie, złoto i stare skorupy

Książka dla fanów wykopalisk i historii. Archeoloigia. Mumie, złoto i stare skorupy

Kasiasie 26, 2021

Czym zajmuje się archeolog? Czy cały czas kopie dziury w ziemi? Ogląda starożytne kości? Skleja potłuczone naczynia? A może szuka…

Opracowanie zbiorowe – Bing. Bajki 5 minut przed snem

Opracowanie zbiorowe – Bing. Bajki 5 minut przed snem

Szkrabajeksty 3, 2021

Opracowanie zbiorowe – Bing. Bajki 5 minut przed snem W naszym domu książeczki z serii “Przygody Binga” na stałe wpisały…

dummy-img

Ta książka jest psem – Lorenzo Clerici, Ta książka jest kotem – Silvia Borando

Kasiamar 12, 2020

Ta książka jest psem i Ta książka jest kotem to nowości dla najmłodszych od wydawnictwa Nasza Księgarnia. Co jest takiego…