Pod tym samym niebem – Robert Vescio

Date
maj, 10, 2021

Pod tym samym niebem – Robert Vescio

Dwoje dzieci z odległych stron świata próbuje się zaprzyjaźnić. Czy to możliwe? Przecież dzieli je tak wiele…

„Pod tym samym niebem” to tytuł, który przywędrował do nas aż z Australii. Zawiera świetne ilustracje autorstwa Nicky Johnston i mądre przesłanie, które napisał Robert Vescio. Jeżeli szukacie książeczki dla najmłodszych czytelników, po którą zdecydowanie warto sięgnąć, to uwierzcie mi, doskonale trafiliście!

O czym jest książka?

Jesteśmy jak niebo i morze… zawsze oddzielnie. Nigdy się nie spotykamy.

Dwoje dzieci jest pewne, że gdyby mieszkały bliżej siebie, nawiązałaby się między nimi prawdziwa przyjaźń. Wiedząc jednak, że gdzieś tam, hen daleko, istnieją ich bratnie dusze, młodzi bohaterowie się nie poddają. W końcu jedno z dzieci wpada na pomysł, by napisać wiadomość i wysłać ją z nadzieją, że trafi do adresata.

Strona wizualna

Wydanie książki „Pod tym samym niebem” jest cudowne. Ma twardą oprawę, doskonałej jakości papier i nietypowy, dość spory format. W ilustracjach autorstwa Nicky Johnston bez trudu można się zakochać. To prawdziwe dzieła sztuki.

Moja opinia i przemyślenia

Treści w książce jest niewiele, a mimo to historia ze strony na stronę coraz bardziej wzrusza. Czytelnik z niepokojem śledzi losy dzieci i marzy o tym, żeby młodzi bohaterowie mogli się ze sobą spotkać. To niesamowite jak magiczny i pełen nostalgii klimat udało się wspólnymi siłami stworzyć Robertowi Vescio i Nicky Johnston.

Myślę, że założenie fabularne książeczki może być nie tylko ciekawą przygodą, ale i doskonałym wstępem do rozmowy z dzieckiem. Czasami zdarza się tak, że znajomi naszych pociech zmieniają szkoły, albo nawet i miasta. Niekiedy nie potrafimy wytłumaczyć maluchom, dlaczego dziadkowie mieszkają tak daleko od nas. Myślę, że w takich sytuacjach pomoże nam własnie prześliczna publikacja „Pod tym samym niebem”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Adamada.

Podsumowanie

Jeżeli, drogi czytelniku, szukasz pięknie wydanej, wartościowej książeczki, stworzonej z myślą o najmłodszych czytelnikach, to sądzę, że doskonale trafiłeś. „Pod tym samym niebem” to ciekawa, pięknie ilustrowana publikacja, która poruszy nawet najbardziej zatwardziałe serca. To zarazem śliczna i mądra historia, którą możemy wykorzystać, by pomóc dziecku zwalczyć tęsknotę za najbliższymi mu osobami, które z niezależnych od nas przyczyn mieszkają zbyt daleko. Polecam! To naprawdę wspaniały tytuł.

Wiktoria Aleksandrowicz


Autor: Robert Vescio

Tłumaczenie: Magda Szyprko-Ankiewicz

Ilustrator: Nicky Johnston

Tytuł: Pod tym samym niebem

Tytuł oryginalny: Under the Same Sky

Wydawnictwo: Adamada

Wydanie: 1

Data wydania: 2021

Kategoria: dla dzieci

ISBN: 9788381183345

Liczba stron: 32


Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Tatowanie – Krystian Hanke

Tatowanie – Krystian Hanke

Szkrabajekkwi 6, 2021

Tatowanie – Krystian Hanke Jeszcze 30 lat temu ojciec zajmujący się dziećmi był rzadkością, a porody rodzinne zdarzały się sporadycznie.…

dummy-img

Gry i zabawy dla dzieci – Małgorzata Cieślak

Kasialip 17, 2020

W czasie deszczu, dzieci się nudzą…. Czy aby na pewno? Dzisiaj opowiem Wam o książce, która rozgoni nudę u Waszych…

Basik Grysik i wrony – Justyna Bednarek

Basik Grysik i wrony – Justyna Bednarek

Kasiapaź 8, 2020

Przyznam się, już na samym początku, że jest to dla mnie książka bardzo nieoczywista. Można powiedzieć, że bardziej dotrze do…

Czy chcielibyście zamieszkać z takim Świętym Mikołajem? Święty Mikołaj bombowy gość

Czy chcielibyście zamieszkać z takim Świętym Mikołajem? Święty Mikołaj bombowy gość

Kasialis 12, 2021

Ta książka sprawi, że będziecie śmiali się do rozpuku. Zgadnijcie, kto dzień przed Wigilią wpada z niezapowiedzianą wizytą do pewnej…

Opowieści z dreszczykiem. Disney – Opracowanie zbiorowe

Opowieści z dreszczykiem. Disney – Opracowanie zbiorowe

Szkrabajekgru 9, 2020

Opowieści z dreszczykiem. Disney – Opracowanie zbiorowe Disneya zna i kocha każde dziecko. Czy to Miki, czy Śpiąca Królewna, czy…