Pod tym samym niebem – Robert Vescio

Date
maj, 10, 2021

Pod tym samym niebem – Robert Vescio

Dwoje dzieci z odległych stron świata próbuje się zaprzyjaźnić. Czy to możliwe? Przecież dzieli je tak wiele…

„Pod tym samym niebem” to tytuł, który przywędrował do nas aż z Australii. Zawiera świetne ilustracje autorstwa Nicky Johnston i mądre przesłanie, które napisał Robert Vescio. Jeżeli szukacie książeczki dla najmłodszych czytelników, po którą zdecydowanie warto sięgnąć, to uwierzcie mi, doskonale trafiliście!

O czym jest książka?

Jesteśmy jak niebo i morze… zawsze oddzielnie. Nigdy się nie spotykamy.

Dwoje dzieci jest pewne, że gdyby mieszkały bliżej siebie, nawiązałaby się między nimi prawdziwa przyjaźń. Wiedząc jednak, że gdzieś tam, hen daleko, istnieją ich bratnie dusze, młodzi bohaterowie się nie poddają. W końcu jedno z dzieci wpada na pomysł, by napisać wiadomość i wysłać ją z nadzieją, że trafi do adresata.

Strona wizualna

Wydanie książki „Pod tym samym niebem” jest cudowne. Ma twardą oprawę, doskonałej jakości papier i nietypowy, dość spory format. W ilustracjach autorstwa Nicky Johnston bez trudu można się zakochać. To prawdziwe dzieła sztuki.

Moja opinia i przemyślenia

Treści w książce jest niewiele, a mimo to historia ze strony na stronę coraz bardziej wzrusza. Czytelnik z niepokojem śledzi losy dzieci i marzy o tym, żeby młodzi bohaterowie mogli się ze sobą spotkać. To niesamowite jak magiczny i pełen nostalgii klimat udało się wspólnymi siłami stworzyć Robertowi Vescio i Nicky Johnston.

Myślę, że założenie fabularne książeczki może być nie tylko ciekawą przygodą, ale i doskonałym wstępem do rozmowy z dzieckiem. Czasami zdarza się tak, że znajomi naszych pociech zmieniają szkoły, albo nawet i miasta. Niekiedy nie potrafimy wytłumaczyć maluchom, dlaczego dziadkowie mieszkają tak daleko od nas. Myślę, że w takich sytuacjach pomoże nam własnie prześliczna publikacja „Pod tym samym niebem”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Adamada.

Podsumowanie

Jeżeli, drogi czytelniku, szukasz pięknie wydanej, wartościowej książeczki, stworzonej z myślą o najmłodszych czytelnikach, to sądzę, że doskonale trafiłeś. „Pod tym samym niebem” to ciekawa, pięknie ilustrowana publikacja, która poruszy nawet najbardziej zatwardziałe serca. To zarazem śliczna i mądra historia, którą możemy wykorzystać, by pomóc dziecku zwalczyć tęsknotę za najbliższymi mu osobami, które z niezależnych od nas przyczyn mieszkają zbyt daleko. Polecam! To naprawdę wspaniały tytuł.

Wiktoria Aleksandrowicz


Autor: Robert Vescio

Tłumaczenie: Magda Szyprko-Ankiewicz

Ilustrator: Nicky Johnston

Tytuł: Pod tym samym niebem

Tytuł oryginalny: Under the Same Sky

Wydawnictwo: Adamada

Wydanie: 1

Data wydania: 2021

Kategoria: dla dzieci

ISBN: 9788381183345

Liczba stron: 32


Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Wakacyjny konkurs z Emilem!

Wakacyjny konkurs z Emilem!

Kasiacze 29, 2023

Wakacyjne psoty z Emilem W tym roku obchodzimy 60 urodziny Emila ze Smalandii. Tyle lat mija od wydania pierwszej książki…

Kicia Kocia na święta!

Kicia Kocia na święta!

Kasialis 24, 2022

  Kicia Kocia i Nunuś. Czekamy na święta Nunuś już nie może się doczekać Gwiazdki. Razem z Kicią Kocią otwierają…

Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham – Sam McBratney

Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham – Sam McBratney

Szkrabajekgru 28, 2020

Mały Zając i Duży Zając żyją sobie razem na pięknej łące i uczą się od siebie nawzajem. Dla dzieci może…

Wykończ tę książkę. Jak zakumplować się z książką z obrazkami – Keri Smith

Wykończ tę książkę. Jak zakumplować się z książką z obrazkami – Keri Smith

Szkrabajekkwi 8, 2021

Wykończ tę książkę. Jak zakumplować się z książką z obrazkami – Keri Smith Od małego słyszałeś, że z książką należy…

Ella zaklęta – Gail Carson Levine

Ella zaklęta – Gail Carson Levine

Szkrabajeksty 22, 2021

Ella zaklęta – Gail Carson Levine Wielu rodziców marzy o dziecku, które byłoby posłuszne i które spełniałoby każde ich żądanie.…