Balonowa 5 – Gosia Herba, Mikołaj Pasiński

Date
maj, 15, 2020

Tytuł: Balonowa 5

Autor: Mikołaj Pasiński, Gosia Herba

Seria: Art

Wydawnictwo: EGMONT POLSKA

Data wydania: 16.10.2019

Ocena: 10/10

 

 

Kocham książki dla dzieci. Zachwycam się nimi razem z synem, a wiele z nich, dzięki wspólnemu czytaniu, znam na pamięć. W dzisiejszych czasach można przebierać i wybierać  natłoku nowości czytelniczych. Korzystam z tego i wciąż szukam nowych, fascynujących książek. „Balonowa 5” to lektura, która zachwyciła mnie od pierwszej strony.

 

O CZYM?

Przy ulicy Balonowej 5 stoi kamienica, zamieszkana przez wiele przeróżnych zwierzaków. Pana Myszkę, który szuka kapelusza. Małpy, które pieką ciasto. Hipopotama, który we śnie przeżywa tysiące wspaniałych przygód. Sowy, której nie ma w domu i nikt nie wie, gdzie jest. Kota, który nagrywa śpiew ptaków. Wielbiciela roślin doniczkowych – Czarną Panterę. Całą rodzinę Pająków, grającą w orkiestrze. Kolonię Żab, która pisze rap. Psa, który jest artystą. I Nietoperza, który ćwiczy nowy taniec. Jest jeszcze narrator całej historii.

 

SZATA GRAFICZNA

Ilustracje autorstwa Gosi Herby przyciągają wzrok. Są wyraziste, szczegółowe, kolorowe i ciekawe. Kreska, którą posługuje się artystka, zachwyca również dzieci, które oprócz poznawania tekstu, chcą, aby im opowiadać co dzieje się na poszczególnych obrazkach. Każda strona została pięknie ozdobiona. Ilustracje wydają się chaotyczne, trochę groteskowe, ale są przepiękne i czynią z „Balonowej 5” wspaniałą, czytelniczą przygodę. Strony wydrukowane zostały na grubszym papierze, dzięki czemu nie niszczą się w trakcie przeglądania.

WYJĄTKOWA?

Balonową 5” starsze dziecko może już czytać samodzielnie. Książka Mikołaja Pasińskiego idealnie nadaje się także jako lektura dla młodszych dzieci, które skupiają się nie tylko na tekście, czytanym przez rodzica, ale także na ilustracjach, a poszukiwanie na nich bohaterów czy innych szczegółów, może być świetną zabawę i dopełnieniem lektury. Dzięki „Balonowej 5” młodszy czytelnik może poznać nazwy zwierząt, przedmiotów. Autor pokazał, że można być dla siebie życzliwym, pomocnym; że nie trzeba się obrażać, ale tak jak mieszkańcy kamienicy, spotykać się i świetnie się bawić. Każdy z bohaterów ma jakieś hobby i nikt nikogo nie obraża, ale wspiera i pomaga.

„Balonowa 5” to pięknie napisana i wydana książka, na którą warto zwrócić uwagę. Warto poznać przedziwnych i cudownych mieszkańców kamienicy.

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Zielona łódź podwodna Przedziadka – Paul McCartney

Zielona łódź podwodna Przedziadka – Paul McCartney

Kasiapaź 26, 2021

Zielona łódź podwodna przedziadka – Paul McCartney Jeżeli kochacie nieszablonowe książki, pełne przygód i emocji, to “Zielona łódź podwodna Przedziadka”…

Jeden hamak dla dwóch. Uczę się empatii

Jeden hamak dla dwóch. Uczę się empatii

Kasialis 18, 2022

Empatia to trudne słowo. Obrazuje ono pewne postrzeganie świata, zachowania i myśli, które pomagają nam zrozumieć innych. Wielu dorosłych ma…

Zapowiedź: Nic nie przestraszy misia

Zapowiedź: Nic nie przestraszy misia

Kasialut 17, 2022

Pewnej księżycowej nocy w rodzinie misiów Malec budzi się z przekonaniem, że usłyszał potwora. Tata miś jest zdeterminowany, aby pokazać…

100 zabaw i zadań dla każdego

100 zabaw i zadań dla każdego

Szkrabajeksty 4, 2023

Wakacje. Czas słońca, zabawy i… nudy. Czasami pogoda krzyżuje wakacyjne plany. Częściej jednak dzieci dysponujące dużą ilością wolnego czasu po…

Recto Verso

Recto Verso

Szkrabajekmar 22, 2022

Lubicie układać klocki? Ta gra będzie właśnie dla Was! A jeśli nie lubicie, ta gra Was do tego przekona. Zagraj…