Balonowa 5 – Gosia Herba, Mikołaj Pasiński

Date
maj, 15, 2020

Tytuł: Balonowa 5

Autor: Mikołaj Pasiński, Gosia Herba

Seria: Art

Wydawnictwo: EGMONT POLSKA

Data wydania: 16.10.2019

Ocena: 10/10

 

 

Kocham książki dla dzieci. Zachwycam się nimi razem z synem, a wiele z nich, dzięki wspólnemu czytaniu, znam na pamięć. W dzisiejszych czasach można przebierać i wybierać  natłoku nowości czytelniczych. Korzystam z tego i wciąż szukam nowych, fascynujących książek. „Balonowa 5” to lektura, która zachwyciła mnie od pierwszej strony.

 

O CZYM?

Przy ulicy Balonowej 5 stoi kamienica, zamieszkana przez wiele przeróżnych zwierzaków. Pana Myszkę, który szuka kapelusza. Małpy, które pieką ciasto. Hipopotama, który we śnie przeżywa tysiące wspaniałych przygód. Sowy, której nie ma w domu i nikt nie wie, gdzie jest. Kota, który nagrywa śpiew ptaków. Wielbiciela roślin doniczkowych – Czarną Panterę. Całą rodzinę Pająków, grającą w orkiestrze. Kolonię Żab, która pisze rap. Psa, który jest artystą. I Nietoperza, który ćwiczy nowy taniec. Jest jeszcze narrator całej historii.

 

SZATA GRAFICZNA

Ilustracje autorstwa Gosi Herby przyciągają wzrok. Są wyraziste, szczegółowe, kolorowe i ciekawe. Kreska, którą posługuje się artystka, zachwyca również dzieci, które oprócz poznawania tekstu, chcą, aby im opowiadać co dzieje się na poszczególnych obrazkach. Każda strona została pięknie ozdobiona. Ilustracje wydają się chaotyczne, trochę groteskowe, ale są przepiękne i czynią z „Balonowej 5” wspaniałą, czytelniczą przygodę. Strony wydrukowane zostały na grubszym papierze, dzięki czemu nie niszczą się w trakcie przeglądania.

WYJĄTKOWA?

Balonową 5” starsze dziecko może już czytać samodzielnie. Książka Mikołaja Pasińskiego idealnie nadaje się także jako lektura dla młodszych dzieci, które skupiają się nie tylko na tekście, czytanym przez rodzica, ale także na ilustracjach, a poszukiwanie na nich bohaterów czy innych szczegółów, może być świetną zabawę i dopełnieniem lektury. Dzięki „Balonowej 5” młodszy czytelnik może poznać nazwy zwierząt, przedmiotów. Autor pokazał, że można być dla siebie życzliwym, pomocnym; że nie trzeba się obrażać, ale tak jak mieszkańcy kamienicy, spotykać się i świetnie się bawić. Każdy z bohaterów ma jakieś hobby i nikt nikogo nie obraża, ale wspiera i pomaga.

„Balonowa 5” to pięknie napisana i wydana książka, na którą warto zwrócić uwagę. Warto poznać przedziwnych i cudownych mieszkańców kamienicy.

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Przenieś się do tajemniczego ogrodu! Zapowiedź “Tajemniczy ogród”

Przenieś się do tajemniczego ogrodu! Zapowiedź “Tajemniczy ogród”

Kasiasie 27, 2021

Tajemniczy ogród to przepięknie wykonana, urzekająca karcianka, w którą można grać na kilka różnych sposobów. Podczas zabawy uczestnicy będą tworzyć…

Niespodzianka dla fanów Kici Koci!

Niespodzianka dla fanów Kici Koci!

Kasiapaź 21, 2020

Mamy tutaj fanów Kici Koci? Jeżeli tak, to ucieszycie się, że maskotkowa rodzina Kici Koci się powiększa! W grudniu, w…

Nocny ekspres – Karin Erlandsson

Nocny ekspres – Karin Erlandsson

Kasiagru 6, 2021

Nocny ekspres – Karin Erlandsson Książkowe kalendarze adwentowe są ostatniego czasu bardzo popularne. Nic dziwnego, bo to nie tylko okazja,…

Szczęśliwy książe i inne opowiastki – Oscar Wilde

Szczęśliwy książe i inne opowiastki – Oscar Wilde

Szkrabajeksty 9, 2022

Szczęśliwy książe i inne opowiastki – Oscar Wilde Zagłębiając się coraz dalej w słowa napisane przez Oscara Wilde’a, zastanawiałam się…

Alicja w krainie słów

Alicja w krainie słów

Kasialis 28, 2020

Alicja w krainie słów Kraina Czarów jest miejscem niezwykłym. Magicznym. Pełnym cudów i dziwów. Dzieło Carrolla od lat zachwyca i…