Mała Kaszalotka i tajemnica nocy – Paulina Chmurska

Date
kwi, 25, 2021

Mała Kaszalotka i tajemnica nocy – Paulina Chmurska

Czy wiedzieliście, że kaszaloty mają pomarszczoną i chropowatą skórę, a także prawdziwe zęby? Nie? Ja również! Jednak dzięki książce Pauliny Chmurskiej dowiedziałam się jeszcze wielu innych rzeczy o tych ciekawskich morskich ssakach.

Uwielbiam pozycje, które nie tylko uczą, bawią, ale także pięknie wyglądają. Nie mogę przejść obojętnie obok takiej lektury jak „Mała Kaszalotka i tajemnica nocy”, która została wydana przez wydawnictwo Wilga. Idealnie dopracowana, od pierwszej do ostatniej strony historia zachwyci nie tylko małych czytelników, ale i tych większych, którzy widzieli już niejedno.

Zastanawialiście się kiedyś, co kryje się pod osłoną nocy? Jakie tajemnice skrywa przed nami świat? Jeżeli tak, to możecie przybić piątkę z małą Kaszalotką, którą intryguje to, jak wygląda ocean w nocy, kiedy blask promieni słonecznych nie przenika przez powierzchnię. Gdy reszta jej stada układa się do snu, mała bohaterka postanawia sama poznać odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Niestety, w ciemności nic nie widzi. Jednak pojawia się ktoś, kto chce jej pomóc. Meduza Pelagia staje się towarzyszką Kaszalotki w nocnej wędrówce. Dzięki jej światłu bohaterka odkrywa wszystko to, co skrywa noc, a także… wrak statku, o którym opowiadał jej tata.

Nie znam poprzedniej części, ale już wiem, że koniecznie muszę to zmienić. „Mała Kaszalotka i tajemnica nocy” to książeczka niezwykle urocza, przepełniona ciekawostkami i informacjami, które zaintrygują każde dziecko. Podane są w ciekawy sposób, jako dodatek do głównej treści, która opowiada o przygodach Kaszlotki, która poznaje oceaniczny świat, a my razem z nią. Historia napisana przez Paulinę Chmurską zachwyca, bo jest napisana bardzo intrygująco i tak, że natychmiast chcemy dowiedzieć się, jak skończyła się wyprawa Kaszalotki. Dodam, że podczas lektury, dowiecie się naprawdę dużo o tytułowych zwierzętach, które nie są tak „popularne i sławne” jak wieloryby, a także poznacie tajemnice oceanów.

Dodatkowym atutem „Małej Kaszalotki i tajemnicy nocy” jest szata graficzna, która utrzymana jest w ciemnych barwach. Przeglądając książkę, dostrzeżecie wszystkie odcienie fioletu, niektóre różu, a także błękitu czy czerwieni. Wszystko do siebie perfekcyjnie pasuje i cieszy oko spójnością, doborem koloru i ich dopasowaniem. Atrakcją dla młodych czytelników będzie to, że ta pozycja… świeci w ciemności. Nic tylko usiąść i przeglądać. Autorką tak cudownej szaty graficznej jest Elka Grądziel.

„Mała Kaszalotka i tajemnica nocy” to opowieść niezwykła i czarująca. Warto spędzić z nią wszystkie chwile!


Autor: Paulina Chmurska

Ilustrator:  Elka Grądziel

Tytuł: Mała Kaszalotka i tajemnica nocy

Seria i nr tomu: Otuleni nocą

Wydawnictwo: Wilga

Wydanie: I

Data wydania: 2021-03-24

Kategoria: literatura dziecięca

ISBN: 9788328089266

Liczba stron: 39

Ocena: 10/10


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Nowe książki dla maluchów! Akademia Mądrego Dziecka!

Nowe książki dla maluchów! Akademia Mądrego Dziecka!

Kasiamaj 10, 2021

Nowe książki dla maluchów! Akademia Mądrego Dziecka! Akademia Mądrego Dziecka to opracowana przez polskich ekspertów nowoczesna seria edukacyjna wspierająca kompleksowy…

Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w zagrodzie?

Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w zagrodzie?

Kasialis 16, 2022

Kicia Kocia to jedna z ulubionych bohaterek książeczek dla dzieci. Nic dziwnego – jej przygody są intrygujące dla najmłodszych, napisane lekko i…

Tajemnica zaginionych arbuzów – Frigiel i Jean-Christophe Derrien

Tajemnica zaginionych arbuzów – Frigiel i Jean-Christophe Derrien

Szkrabajekcze 28, 2021

Tajemnica zaginionych arbuzów – Frigiel i Jean-Christophe Derrien Pierwszy komiks o przygodach Frigiela, jego wiernego psiego towarzysza Fluffy’ego i dwójki…

dummy-img

Gry i zabawy dla dzieci – Małgorzata Cieślak

Kasialip 17, 2020

W czasie deszczu, dzieci się nudzą…. Czy aby na pewno? Dzisiaj opowiem Wam o książce, która rozgoni nudę u Waszych…

Jedyny i Niepowtarzalny Bob – Katherine Alice Applegate

Jedyny i Niepowtarzalny Bob – Katherine Alice Applegate

Bujaczekmaj 25, 2021

Jedyny i Niepowtarzalny Bob – Katherine Alice Applegate Psy nie są idealne. Ale jedno można o nich powiedzieć: są niesamowicie…