Mała Kaszalotka i tajemnica nocy – Paulina Chmurska

Date
kwi, 25, 2021

Mała Kaszalotka i tajemnica nocy – Paulina Chmurska

Czy wiedzieliście, że kaszaloty mają pomarszczoną i chropowatą skórę, a także prawdziwe zęby? Nie? Ja również! Jednak dzięki książce Pauliny Chmurskiej dowiedziałam się jeszcze wielu innych rzeczy o tych ciekawskich morskich ssakach.

Uwielbiam pozycje, które nie tylko uczą, bawią, ale także pięknie wyglądają. Nie mogę przejść obojętnie obok takiej lektury jak „Mała Kaszalotka i tajemnica nocy”, która została wydana przez wydawnictwo Wilga. Idealnie dopracowana, od pierwszej do ostatniej strony historia zachwyci nie tylko małych czytelników, ale i tych większych, którzy widzieli już niejedno.

Zastanawialiście się kiedyś, co kryje się pod osłoną nocy? Jakie tajemnice skrywa przed nami świat? Jeżeli tak, to możecie przybić piątkę z małą Kaszalotką, którą intryguje to, jak wygląda ocean w nocy, kiedy blask promieni słonecznych nie przenika przez powierzchnię. Gdy reszta jej stada układa się do snu, mała bohaterka postanawia sama poznać odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Niestety, w ciemności nic nie widzi. Jednak pojawia się ktoś, kto chce jej pomóc. Meduza Pelagia staje się towarzyszką Kaszalotki w nocnej wędrówce. Dzięki jej światłu bohaterka odkrywa wszystko to, co skrywa noc, a także… wrak statku, o którym opowiadał jej tata.

Nie znam poprzedniej części, ale już wiem, że koniecznie muszę to zmienić. „Mała Kaszalotka i tajemnica nocy” to książeczka niezwykle urocza, przepełniona ciekawostkami i informacjami, które zaintrygują każde dziecko. Podane są w ciekawy sposób, jako dodatek do głównej treści, która opowiada o przygodach Kaszlotki, która poznaje oceaniczny świat, a my razem z nią. Historia napisana przez Paulinę Chmurską zachwyca, bo jest napisana bardzo intrygująco i tak, że natychmiast chcemy dowiedzieć się, jak skończyła się wyprawa Kaszalotki. Dodam, że podczas lektury, dowiecie się naprawdę dużo o tytułowych zwierzętach, które nie są tak „popularne i sławne” jak wieloryby, a także poznacie tajemnice oceanów.

Dodatkowym atutem „Małej Kaszalotki i tajemnicy nocy” jest szata graficzna, która utrzymana jest w ciemnych barwach. Przeglądając książkę, dostrzeżecie wszystkie odcienie fioletu, niektóre różu, a także błękitu czy czerwieni. Wszystko do siebie perfekcyjnie pasuje i cieszy oko spójnością, doborem koloru i ich dopasowaniem. Atrakcją dla młodych czytelników będzie to, że ta pozycja… świeci w ciemności. Nic tylko usiąść i przeglądać. Autorką tak cudownej szaty graficznej jest Elka Grądziel.

„Mała Kaszalotka i tajemnica nocy” to opowieść niezwykła i czarująca. Warto spędzić z nią wszystkie chwile!


Autor: Paulina Chmurska

Ilustrator:  Elka Grądziel

Tytuł: Mała Kaszalotka i tajemnica nocy

Seria i nr tomu: Otuleni nocą

Wydawnictwo: Wilga

Wydanie: I

Data wydania: 2021-03-24

Kategoria: literatura dziecięca

ISBN: 9788328089266

Liczba stron: 39

Ocena: 10/10


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Rozpoznaję ptaki – Patrycja Zarawska

Rozpoznaję ptaki – Patrycja Zarawska

Szkrabajeksie 26, 2021

Rozpoznaję ptaki – Patrycja Zarawska Mimo że na co dzień nie zawsze je dostrzegamy, zwierzęta towarzyszą nam niemal wszędzie. Nawet…

Ivar i zaginiony Diplodok – Lisa Bjärbo

Ivar i zaginiony Diplodok – Lisa Bjärbo

Kasiapaź 25, 2020

Ivar i zaginiony Diplodok – Lisa Bjärbo Poznajcie Krainę Dinozaurów Ivara. To magiczne miejsce, gdzie nic nie jest takie, jakie…

Ania z Avonlea – Lucy Maud Montogmery

Ania z Avonlea – Lucy Maud Montogmery

Vickypaź 16, 2020

„Ania z Avonlea” to drugi tom serii o Ani z Zielonego Wzgórza. Książka po raz pierwszy drukiem ukazała się w…

Gry Harvy’ego Tullet’a – niebawm ponownie w sprzedaży

Gry Harvy’ego Tullet’a – niebawm ponownie w sprzedaży

Kasialut 21, 2022

MEMO LABIRYNTY Hervé Tulleta – autora światowego bestsellera „Naciśnij mnie” (ponad 2 mln egz. sprzedanych na całym świecie!) – to…

Na skrzydłach motyla

Na skrzydłach motyla

Kasiamar 29, 2023

Od lat powtarzamy, że dziecko należy traktować jak małego człowieka, z respektowaniem wszystkich praw, jakie mu przysługują. Najnowsze badania nad…