Mała Kaszalotka i tajemnica nocy – Paulina Chmurska

Date
kwi, 25, 2021

Mała Kaszalotka i tajemnica nocy – Paulina Chmurska

Czy wiedzieliście, że kaszaloty mają pomarszczoną i chropowatą skórę, a także prawdziwe zęby? Nie? Ja również! Jednak dzięki książce Pauliny Chmurskiej dowiedziałam się jeszcze wielu innych rzeczy o tych ciekawskich morskich ssakach.

Uwielbiam pozycje, które nie tylko uczą, bawią, ale także pięknie wyglądają. Nie mogę przejść obojętnie obok takiej lektury jak „Mała Kaszalotka i tajemnica nocy”, która została wydana przez wydawnictwo Wilga. Idealnie dopracowana, od pierwszej do ostatniej strony historia zachwyci nie tylko małych czytelników, ale i tych większych, którzy widzieli już niejedno.

Zastanawialiście się kiedyś, co kryje się pod osłoną nocy? Jakie tajemnice skrywa przed nami świat? Jeżeli tak, to możecie przybić piątkę z małą Kaszalotką, którą intryguje to, jak wygląda ocean w nocy, kiedy blask promieni słonecznych nie przenika przez powierzchnię. Gdy reszta jej stada układa się do snu, mała bohaterka postanawia sama poznać odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Niestety, w ciemności nic nie widzi. Jednak pojawia się ktoś, kto chce jej pomóc. Meduza Pelagia staje się towarzyszką Kaszalotki w nocnej wędrówce. Dzięki jej światłu bohaterka odkrywa wszystko to, co skrywa noc, a także… wrak statku, o którym opowiadał jej tata.

Nie znam poprzedniej części, ale już wiem, że koniecznie muszę to zmienić. „Mała Kaszalotka i tajemnica nocy” to książeczka niezwykle urocza, przepełniona ciekawostkami i informacjami, które zaintrygują każde dziecko. Podane są w ciekawy sposób, jako dodatek do głównej treści, która opowiada o przygodach Kaszlotki, która poznaje oceaniczny świat, a my razem z nią. Historia napisana przez Paulinę Chmurską zachwyca, bo jest napisana bardzo intrygująco i tak, że natychmiast chcemy dowiedzieć się, jak skończyła się wyprawa Kaszalotki. Dodam, że podczas lektury, dowiecie się naprawdę dużo o tytułowych zwierzętach, które nie są tak „popularne i sławne” jak wieloryby, a także poznacie tajemnice oceanów.

Dodatkowym atutem „Małej Kaszalotki i tajemnicy nocy” jest szata graficzna, która utrzymana jest w ciemnych barwach. Przeglądając książkę, dostrzeżecie wszystkie odcienie fioletu, niektóre różu, a także błękitu czy czerwieni. Wszystko do siebie perfekcyjnie pasuje i cieszy oko spójnością, doborem koloru i ich dopasowaniem. Atrakcją dla młodych czytelników będzie to, że ta pozycja… świeci w ciemności. Nic tylko usiąść i przeglądać. Autorką tak cudownej szaty graficznej jest Elka Grądziel.

„Mała Kaszalotka i tajemnica nocy” to opowieść niezwykła i czarująca. Warto spędzić z nią wszystkie chwile!


Autor: Paulina Chmurska

Ilustrator:  Elka Grądziel

Tytuł: Mała Kaszalotka i tajemnica nocy

Seria i nr tomu: Otuleni nocą

Wydawnictwo: Wilga

Wydanie: I

Data wydania: 2021-03-24

Kategoria: literatura dziecięca

ISBN: 9788328089266

Liczba stron: 39

Ocena: 10/10


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Escape room

Escape room

Kasiamar 15, 2023

“Nie przyjmujcie niczego na wiarę. Niczemu nie ufajcie. Odpowiedź może być ukryta nawet w najmniej spodziewanym miejscu.” Jestem przekonana, że…

Mity greckie – Joanna Zaręba

Mity greckie – Joanna Zaręba

Michellemar 30, 2021

Mity greckie – Joanna Zaręba Myślałam, że na mitologi greckiej zjadłam już zęby i nie znajdzie się nic, co mogłoby…

Kinowa zapowiedź: Nasze magiczne Encanto

Kinowa zapowiedź: Nasze magiczne Encanto

Kasialip 8, 2021

“Nasze magiczne Encanto” to kinowa nowość i jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji Disneya. Na duży ekran film trafi jesienią 2021…

Slow down dla dzieci

Slow down dla dzieci

Kasiasty 10, 2022

Zwolnij i popatrz na niezwykłe zjawiska, które cały czas dzieją się na świecie. Wielu z nich nie możemy dostrzec. O…

Chłopiec, kret, lis i koń. Historia animowana – Charlie Mackesy

Chłopiec, kret, lis i koń. Historia animowana – Charlie Mackesy

Martasty 18, 2023

Smutek, samotność i zagubienie drążą w dziury w duszy i umyśle. Pozbawiają nas pewności siebie i marzeń do spełnienia. Z…