Nowości od Zielonej Sowy!

Date
kwi, 16, 2021

 

Wydawnictwo Zielona Sowa nie pozowli Wam się nudzić ! Zobaczcie jakie cudowne nowości znajdziecie w ich ofercie. Dla każdego coś dobrego!

Kapryśne wróżki

Nie wszystkie wróżki są miłe….

Daleko, w głębi lasu, pod szeleszczącymi liśćmi żyją wróżki. Zapewne myślicie, że wróżki są dobre, uprzejme i słodkie, cóż, wiele z nich tak. Te pomocne wróżki opiekują się lasem. Musicie jednak wiedzieć, że niektóre wróżki, szczególnie te najmniejsze, są kapryśne.

To właśnie te wróżki muszą szczególnie uważać, bo w pobliżu krąży goblin, który… nie – tego nie możemy Wam zdradzić!

„Kapryśne wróżki” to pięknie zilustrowany picturebook, który pomoże najmłodszym czytelnikom oswoić się z trudnymi emocjami, takimi jak gniew, złość, frustracja i zły humor.

Autorka: Bethan Stevens

Ilustratorka: Bethan Stevens

Wiek: 4+


Wielcy Robacy. Historie insektów, które rozwinęły skrzydła

Aby mieć wielkie marzenia, wcale nie trzeba być dużym!

Dziesięć niezwykłych opowiadań o insektach, które odważyły się żyć inaczej niż pozostali przedstawiciele ich gatunku. Ich historie udowodnią, że warto mieć marzenia, zbaczać z utartych szlaków i szukać swojej własnej drogi.

Barbara Supeł w swojej książce stworzyła świat inny niż ten, który widzimy na co dzień. Zabawne, charakterne ilustracje Roksany Robok są idealnym uzupełnieniem świata naszych bohaterów. W każdym opowiadaniu poznajemy innego robaka, na przykład kołatka, który zostaje aktorem albo pająka, który został tancerzem.

Te historie są nie tylko dla czytelników w wieku 6-8 lat. Gwarantujemy, że wspólna lektura z dzieckiem przyniesie mnóstwo radości również ich opiekunom.

Autorka: Barbara Supeł

Ilustratorka: Roksana Robok

Wiek: 6+


Muzeum z pazurkiem. Nocny gość

„Muzeum z Pazurkiem” to nowa seria Holly Webb – autorki wzruszających opowieści „Zaopiekuj się mną”!

Odważny, sprytny i zawsze gotowy na przygodę! Taki jest każdy kot z muzeum. Kiedy ostatni zwiedzający opuszcza mury budynku, nadchodzi koci czas…

Pewnej burzowej nocy na schodach muzeum zjawia się czarny kotek – Piotruś. Tasza, pręgowana kotka, wita go z radością i oprowadza po zakamarkach budynku. Inne koty z muzeum z niechęcią odnoszą się  do przybysza. Tasza chce im udowodnić, że Piotruś może zostać jednym z nich. Wspólnie wyruszają na polowanie na szczury. Gdy docierają do sali dinozaurów, wpadają w tarapaty…

Autorka: Holly Webb

Ilustratorka: Sarah Lodge

Wiek: 6+


Najdziwniejsze fobie

Jak się nazywa lęk przed pająkami? Czy można bać się zegarów i upływającego czasu? Co tajemniczego i przerażającego czai się w cyfrach? Skąd wziął się strach przed piątkiem trzynastego? I dlaczego przeraża nas zapadający zmrok i nietoperze? Tego wszystkiego dowiecie się z książki „Najdziwniejsze fobie”!

Naukowcy opisali i zbadali aż siedemset różnych lęków i strachów. Dzięki tej książce poznacie najciekawsze i najdziwniejsze fobie, które mogą pojawić się w życiu każdego człowieka. Dowiecie się skąd wzięły się ich tajemnicze nazwy oraz odkryjecie wiele zaskakujących faktów i ciekawostek związanych z działaniem ludzkiego mózgu.

Witajcie w świecie fobii!

Autor: Marcin Przewoźniak

Ilustrator: Artur Gulewicz

Wiek: 9+


Tomasz Niefart. Skazany na porażkę

Myślisz, że Ty masz pecha? Przeczytaj historie z życia Tomka. Już sam fakt, że nazywa się Tomasz Niefart skazał go na porażkę… tak przynajmniej twierdzi sam Tomasz.

Te pełne humoru historie sprawią, że będziesz kibicować Tomkowi zarówno w szkole, w domu jak i podczas jego spotkań z przyjaciółmi. Wszystkie te przygody łączy wspólny mianownik – są totalną porażką naszego bohatera. Chłopiec, jak typowy nastolatek, odbiera każde niepowodzenie jako koniec świata i śmierć towarzyską.

Przekonaj się, czy rzeczywiście tak jest.

Autorka: Kasia Keller

Ilustrator: Tomasz Kopka

Wiek: 9+

Dodatkowo wydawnictwo wznowiło jedną część przygód wikinga Tappiego!

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 5

Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 5

Szkrabajekmaj 27, 2022

Czarodziejki W.I.T.C.H. trzymają się zawsze razem, zarówno w naszym świecie, jak i w Kondrakarze. Oto kolejny zbiorczy tom przygód jednych…

Pola mówi au – Irene Marienborg

Pola mówi au – Irene Marienborg

Szkrabajekmaj 8, 2021

Pola mówi au – Irene Marienborg Pola, kilkuletnia bohaterka serii „Pola mówi…” ,wdarła się przebojem do serc małych czytelników. Kolejne…

Podróżnik – D-P Filippi

Podróżnik – D-P Filippi

Szkrabajekmar 13, 2024

Grzesiek zmienia miejsce zamieszkania. Wcale nie podoba mu się sąsiedztwo gotyckiej kolegiaty i cytadeli. Do tego zmienia również szkołę. Bez…

Nowa książeczka aktywnościowa dla dzieci

Nowa książeczka aktywnościowa dla dzieci

Kasiapaź 6, 2022

Odbijaj się jak piłeczka, fruń delikatnie jak motylek, płyń zwinnie jak rybka… A to wszystko za pomocą gestów dłoni. Oto…

Tata. Człowiek, mit, legenda

Tata. Człowiek, mit, legenda

Szkrabajekwrz 7, 2022

Reprezentantka książek stworzonych z myślą o rodzinnym czytaniu, chociaż kierowana do najmłodszych, to i dorosły fantastycznie się odnajdzie. Poznawanie jej…