Mądra Mysz. Ciekawe zawody moich przyjaciół – Ralf Butschkow

Date
mar, 21, 2021

Mądra Mysz. Ciekawe zawody moich przyjaciół – Ralf Butschkow

„Mądra Mysz. Ciekawe zawody moich przyjaciół” od wydawnictwa Media Rodzina to kolejna książka, która pokazuje dzieciom, na czym polega wykonywanie poszczególnych zawodów. Bardzo lubię lektury z serii Mądra Mysz, ponieważ są napisane ciekawie, prosto i tak, żeby młodsi czytelnicy nie mieli problemu z przyswojeniem wszystkich zamieszczonych tam informacji. Wiem, że te książeczki są bestsellerami, w których dzieci się zaczytują.

Jakie zawody poznamy w tej książce? Odwiedzimy w pracy dentystkę, pilota ogrodniczkę, strażaka, policjanta i ratownika medycznego. Dokładnie dowiemy się, na czym polega ich zawód i czym dokładnie się zajmują. Bohaterowie, którzy wprowadzają nas w ten świat, bardzo ciekawie o nim opowiadają.

Każde z opowiadań jest bardzo szczegółowe i wyczerpuje temat do cna. Razem z bohaterem towarzyszymy dorosłemu, który wykonuje dany zawód. Podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym dowiemy się, na czym polega praca dentysty i do czego służą poszczególne narzędzia. Razem z pilotem przyjrzymy się, jak wygląda odprawa oraz co się dzieje za kulisami lotniska. Jest to bardzo intrygujące, bo dzieci mogą zobaczyć, że wizyta u stomatologa jest demonizowana i nie ma w niej nic strasznego. Tak dużo o bezpieczeństwie samolotów nie wiedziałam nawet ja, każdy kolejny rozdział był równie intrygujący zarówno dla mnie, jak i dla syna. Mogę rzecz, że na lekturze tej książki skorzystają zarówno dzieci, jak i ich rodzice.

„Mądra Mysz. Ciekawe zawody moich przyjaciół” wiele objaśnia małym czytelnikom. Pozwala im zainteresować się jakimś zawodem, czynnością i poznać ją „od zaplecza”, dzięki czemu dziecko poszerza zakres swojej wiedzy, a także odnajduje nowe zainteresowania. O ile lepiej bawić się w pilota samolotu, znając wszystkie tajniki wykonywania tego zawodu! Tak sami w przypadku strażaka, policjanta czy ratownika, a nawet ogrodnika. Mój syn, po lekturze tego rozdziału, nie może doczekać się, kiedy będziemy w końcu sadzić kwiatki, warzywa oraz krzewy owocowe. Dzieci bardzo lubią ilustracje, jakie możemy znaleźć w Mądrej Myszy. Są proste, ciekawe i cechuje je ciepła kolorystyka, dzięki czemu miło na nie popatrzeć.

„Mądra Mysz. Ciekawe zawody moich przyjaciół” to lektura, którą czytamy niemal codziennie, poznając i zapamiętując kolejne intrygujące fakty o zawodach bohaterów. Ta książka spodoba się zarówno wam, jak i waszym maluchom.


Autor: Ralf Butschkow

Tłumaczenie: Bolesław Ludwiczak

Ilustrator: Ralf Butschkow

Tytuł: Ciekawe zawody moich przyjaciół

Tytuł oryginalny: Ich hab eine freundin, die ist zahnarztin

Seria i nr tomu: Mądra Mysz

Wydawnictwo: Media Rodzina

Wydanie: I

Data wydania: 2020-11-12

Kategoria: literatura dla dzieci

ISBN: 9788380088863

Liczba stron: 168

Ocena: 8/10


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Metaforyczna opowieśc o emigracji | Intruzi

Metaforyczna opowieśc o emigracji | Intruzi

Kasiasie 18, 2022

Pewnej nocy, gdy na niebie jaśniał księżyc w pełni, do brzegu nieopodal lasu przybiła łódź. Jej pasażerowie przypłynęli z dalekich…

W górach. Nad morzem

W górach. Nad morzem

Szkrabajekcze 3, 2022

Dueat Germano Zullo & Albertin wie, co robi. Ich książeczki są świetnie wydane, a oni sami zostali laureatami nagrody za najlepszą książkę dla dzieci Ragazzi Award. Teraz…

Apsik! Czyli bitwa na smarki – Alicia Acosta

Apsik! Czyli bitwa na smarki – Alicia Acosta

Kasiasie 24, 2020

Apsik! czyli bitwa na smarki to książka, która potrafi rozbawić. Maleńki Pirat, któremu brawury i odwagi mógłby pozazdrościć niejeden super…

Basik Grysik i wrony – Justyna Bednarek

Basik Grysik i wrony – Justyna Bednarek

Kasiapaź 8, 2020

Przyznam się, już na samym początku, że jest to dla mnie książka bardzo nieoczywista. Można powiedzieć, że bardziej dotrze do…

Atlas zjaw i potworów z całego świata – Federica Magrin

Atlas zjaw i potworów z całego świata – Federica Magrin

Bujaczeklis 1, 2021

Atlas zjaw i potworów z całego świata – Federica Magrin Zjawy, mary i duchy. W zależności od kultur i historii…